En Fazla Kaç Kredi Kartı Alabilirim 2023?

En Fazla Kaç Kredi Kartı Alabilirim 2023?
0

En Fazla Kaç Kredi Kartı Alabilirim 2023?

En fazla kaç kredi kartı alabilirim, aynı bankadan iki farklı kredi kartı alabilir miyim tarzındaki sorular yoğun şekilde merak ediliyor. Genelde vatandaşlar bankadan bir adet düşük limitli kredi kartı alınca, ikinci başvurularında kredi kartı limitlerinin yükseleceğini düşünürler. 

Ancak durum böyle değildir. Bir bankadan kaç kredi kartı alırsanız alın sizin için açılan limit oranı geliriniz yükselmediği sürece değişmeyecektir. Aylık belgelenebilir gelirinizin iki katı ilk yıl verilirken, sonraki yıllarda düzenli kullanmanız halinde bunun 4 katı kadar limit açılır. 

  • Kredi kartı alma sayısında da bir sınırlama yoktur. Farklı bankalarda kriterleri karşıladığınız takdirde istediğiniz kadar kredi kartı alabilirsiniz.

En Yüksek Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

En yüksek kredi kartı limiti ne kadar sorusunun yanıtı sizin gelir düzeyinize göre değişiyor. Bankalar kredi kartı limitlerini belgelenebilir gelir üzerinden belirler. 

  • İlk yıl belgelenebilir gelirinizin 2 katı kadar limit açarken sonraki yıllarda bu oran 4 katına kadar çıkarılır. Yani sizin aylık kazancınız 30.000 TL ise ilk yıl 60.000 TL limitli kredi kartı alabilirsiniz.

Geliriniz ne kadar yüksek olursa alacağınız kart limiti de o kadar yüksek olacaktır.

En Yüksek Limitli Kredi Kartı Hangisi?

En yüksek limitli kredi kartı hangisi sorusu yanlış bir sorudur. Çünkü bankalar limitleri sizin gelirinize göre düzenler. Bunun için bir üst sınır yoktur. Geliriniz ne kadar yüksekse kredi kartı limitiniz de o oranda yüksek olacaktır. Ancak hangi bankalar daha yüksek kredi kartı limiti verir diye soracak olursanız da;

  • Akbank
  • Garanti BBVA
  • QNB Finansbank
  • İşbank

Bu bankalar yüksek limit vermenin yanı sıra en hızlı ve sorunsuz kredi kartı veren bankalar olarak da biliniyor. Dolayısıyla ilk kez kredi kartı alacaksanız tercihinizi bu bankalardan yana kullanmanız fayda sağlayacaktır.

Bir Bankadan 2 Kredi Kartı Oluyor Mu?

Bir bankadan 2 kredi kartı oluyor mu sorusuna evet şeklinde yanıt verebiliriz. Her bankanın birden fazla kredi kartı seçeneği vardır.

  • Aynı kartta iki tane alamasanız da farklı kredi kartı seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Limitsiz kredi kartı kimlere verilir sorusu çok merak edilip araştırılıyor.

  • Limitsiz kredi kartları genelde ticaret yapan banka müşterilerine veriliyor. Bankalar bunun için banka hesap hareketleri yoğu olan iş yeri sahiplerine öncelik tanıyor.

Bireysel müşterilere böyle bir hizmet sunulmazken ticari müşterilere limitsiz kredi kartı fırsatı sunulabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir