Diş Taşı Temizleme Fiyatları 2023 – (Devlette, Özelde)

Diş Taşı Temizleme Fiyatları 2023 – (Devlette, Özelde)
0

Diş Taşı Temizleme Fiyatları 2023 

Diş taşı temizleme fiyatları 2023 yılında ne kadar oldu, zamlandı mı ve benzeri sorular sıkça araştırılıyor. Diş taşları tüketilen gıda artıklarından oluşuyor. Bu sert dokuların temizlenerek dişin hava alması sağlanmalıdır. Diş taşı temizliğini hem özel hem de devlet hastanelerinden yaptırabilirsiniz. Genel olarak ortalama diş taşı temizleme fiyatları ise şu şekildedir;

  • Özel hastanelerde diş taşı temizleme işlemleri ortalama 1000 TL civarındadır.
  • Devlet hastanelerinde diş taşı temizliği ücretsizdir.

Devlet hastaneleri sağlık sigortası kapsamında ücretsiz diş taşı temizliği hizmeti verir. Özel hastanelerde ise fiyatlar oldukça değişkendir. Diş taşının durumuna, hastanenin fiyat politikasına ve benzeri kıstaslara göre fiyat aralıkları değişiyor. 

Diş Beyazlatma Fiyatları 2023 Devlet Hastanesi 

Diş beyazlatma fiyatları 2023 devlet hastanesi için tamamen ücretsiz şekilde yansıyor. Ancak direkt olarak iş beyazlatma için randevu alarak devlet hastanesine gidemiyorsunuz. Genel diş randevusu alarak muayene olmanız gerekiyor.

Eğer diş hekiminiz diş beyazlatmayı uygun bulursa işlem yapılabiliyor. Ancak özel hastanelerde ise direkt olarak randevu alabilir ve ücret kapsamında diş beyazlatma işlemlerinizi dilediğiniz zaman yaptırabilirsiniz.

Özelde Diş Temizleme Fiyatları 2023

Özelde diş temizleme fiyatları 2023 yılında değişkenlik gösteriyor. Bildiğiniz üzere diş beyazlatma işlemleri ikiye ayrılıyor. Ev tipi beyazlatma ve lazerle beyazlatma şeklinde ikiye ayrılan diş taşı temizliği için özel diş hastanelerinde verilen fiyatlar değişiyor. Ortalama güncel fiyat sunmak gerekirse de;

  • Lazer diş beyazlatma özel hastane fiyatları 1400 TL ile 2000 TL arasında değişiyor.
  • Ev tipi diş beyazlatma özel hastane fiyatları 1000 TL ile 1500 TL arasında değişiyor.

Yer verdiğimiz fiyatlar ortalama baz alınarak sunulmuştur. Net fiyatları öğrenmek istiyorsanız başvuracağınız özel hastane le görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Diş Taşı Temizleme Devlet Hastanesi

Devlet Hastanesinde Diş Taşı Temizliği Ücreti

Devlet hastanesinde diş taşı temizliği ücreti alınmıyor. Tamamen ücretsiz bir şekilde devlet hastanelerinde diş taşı temizleme işlemi yaptırabilirsiniz.

Bu işlemin ücretsiz olabilmesi için sigortanızın olması gerekiyor. Eğer sosyal güvenceniz yoksa devlet hastanelerinde de her işlem için ücret talep edilir.

Diş Taşları Temizlenmezse Ne Olur?

Diş taşları temizlenmezse ne olur sorusu herkes tarafından oldukça merak ediliyor. Genel olarak ağız ve diş bakımı sağlık açısından oldukça önemlidir. Diş taşları da gıdaların birikmesinden tortulaşarak meydana gelir.

Dişte çeşitli deformasyonlara ve zamanla dişlerin yamulmasına neden olur. Düzenli aralıklarla diş taşı temizliği yaptırmazsanız sağlıklı dişleriniz zamanla zayıflamaya ve kırılmaya bile başlayabilir.

Evde Diş Taşı Temizliği

Evde diş taşı temizliği yapmanız mümkündür. Tam anlamıyla sonuç alamasanız da bazı doğal yöntemleri evde uygulayarak diş taşı oluşumunu önleyebilirsiniz. Bu yöntemlerden bazılarını hızlıca sıralamak gerekirse de;

  • Limonlu macunla diş fırçalamak,
  • Aloe vera ve karbonat karıştırarak diş fırçalamak,
  • Ceviz suyu ile diş fırçalamak,

Evde kolayca tercih edebileceğiniz bu uygulamalar dişlerinizin temizlenmesine büyük ölçüde yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir