Ventolin Şurup Ne İşe Yarar? Öksürüğü Keser Mi? Yan Etkileri Nelerdir?

Ventolin Şurup Ne İşe Yarar? Öksürüğü Keser Mi? Yan Etkileri Nelerdir?
0

Ventolin Şurup Ne İşe Yarar?

Bronşit, nefes darlığı ve astım gibi birçok hastalıkta kullanılan Ventolin şurup, kişinin nefes alıp vermesinde oldukça etkili olan bir şurup çeşididir.

  • Solunumu rahatlatmak amacıyla kullanılan bu şurup çeşidi; bronşit ve astımın tedavisinde sıklıkla kullanılır.

Belli başlı birtakım sebeplerden dolayı nefes almada zorluk yaşayanların, rahat nefes almasına yardımcı olarak bireylerin hastalıklarla kolaylıkla başa çıkmalarını sağlar.

Kronikleşen akciğer rahatsızlıklarına etkili çözümler sunan bu şurup, broşları açarak sürekli oluşan atakların da hafif atlatılmasına yardımcı olur.

Ventolin Şurup Fiyatı 2024

  • Ventolin şurup fiyatı güncel eczane fiyatı 108.76 TL’dir. 

Ventolin Şurup Kullanımı 

Doğrudan ağızdan alınan şurup, doktor tarafından reçete olarak verildikten sonra kullanılır. Tamamen hastalığın hafif veya ağır seyrine göre belirlenen doz miktarı, astım veya bronşiti sık tekrarlayan bireylerde de artış gösterebilir.

İlaç kullanımı esnasında herhangi bir alerjik reaksiyon ve fazla yan etkiyle karşılaşırsanız, ilaç kullanımını durdurarak doktorunuza danışabilirsiniz. Doktorunuz bu aşamada doz miktarını azaltabilir ve ilacı farklı şekillerde reçete edebilir.

Ventolin Şurup Öksürüğü Keser Mi?

  • Ventolin şurup, bronşit gibi öksürüğe sebep olan rahatsızlıkları hafifletmek amacıyla kullanılmasından dolayı, öksürüğü kesilmesine yardımcı olacaktır. 

Ventolin Şurup Yan Etkileri Nelerdir?

İlacı kullanan bireylerin çoğunda yan etki görülmesi ihtimali bulunur.

  • Deride kızarıklık ve döküntü,
  • hafif şiddetli baş ağrıları,
  • kaslarda hissedilen kramplar,
  • ritim bozukluğu ve titreme hissi,

şurubun yan etkileri arasında yer alır. Yan etkilerinin görülme sıklığı bireyden bireye 

farklılık gösterse de bu yan etkiler bazen hafif bazen de sık seyredebilmektedir. Bu belirtilerden biri veya birkaçıyla karşılaşmanız durumunda en yakın sağlık kurumuna giderek şikayetinizi iletebilirsiniz.

Ventolin şurup kullanımı, hastalığın ne seviyede olduğuyla doğru orantılıdır. Doktor, hastalığınızın derecesine göre ilacı günde kaç doz veya ne kadar ölçüde kullanmanız gerektiği hakkında bilgi verir.

İlacı kullanma aşamasında ihtiyacınız olan birçok bilgi, ilacın kutusunda yer alan prospektüste mevcuttur.

Yan etkiler, bireylerin alerji durumuna ve yaşadıkları hastalıklara göre de değişkenlik gösterebilir. Bundan dolayı herhangi bir rahatsızlığınız varsa Ventolin şurup kullanmadan önce doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

Ventolin Şurup, Öksürük Şurubu Mu?

Ventolin şurup, öksürüğe sebep olan astım, bronşit gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu nedenle, öksürüğe sebep olan rahatsızlıkları ortadan kaldırdığı için öksürüğün kesilmesinde faydalıdır.

Ventolin Şurubu Kimler Kullanamaz?

Ventolin şurubu, farklı ilaçlar kullanan veya alerjik yapıya sahip olan kişilerin doktoruna danışmadan kullanmaması tavsiye edilir. 

Ventolin Şurup Reçetesiz Satın Alınabilir mi?

  • Ventolin şurup, eczanelerde reçetesiz olarak satılabilmektedir. Eczacınıza danışarak, reçetesiz olarak temin edebilirsiniz. 

 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir