Trendyol Araçlı Kurye Maaşları Ne Kadar?

Trendyol Araçlı Kurye Maaşları Ne Kadar?
0

Trendyol, Türkiye’de en çok tercih edilen ve en beğenilen e-ticaret platformlarından biridir. Bir günde binlerce sipariş alan firma, ilk başlarda bu gönderileri yalnızca kargo firmaları ile teslim ediyordu. Ancak zaman içerisinde Trendyol kullanıcılarının şikayet ettiği bir konu haline geldi. Yaşanan gecikmeler ve yanlış paketlenmiş ürünlerden gelen bu şikayetleri değerlendiren Trendyol, 2018 senesinde markaları bünyesinde kargo hizmeti sağlayarak alt yapısına araçlı kuryeleri dahil etmeye başladı. Bunun üzerine kendi işini yapmak isteyen birçok kişi Trendyol araçlı kurye olma şartlarını araştırmaya başladı. Peki, Trendyol araçlı kurye maaşları ne kadar?

Trendyol paket başına kazanç hesaplarken teslim ettiğiniz her bir ürün için size 4 TL ve ayrı olarak da KDV ödemesi yapar. Bu şekilde her teslim ettiğiniz ürün için kendi gelirinizi hesaplayabilirsiniz. Günde ortalama 100 paket teslim ettiğinizi düşünürsek aylık 8000 TL civarında net geliriniz olur.

Trendyol Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanıyor?

E-ticaret sitelerini tercih eden müşterilerin sayısı her geçen gün hızla artarken farklı ve yeni iş olanakları da artıyor. Son yıllarda en popüler iş imkanları arasında yer alan Trendyol araçlı kurye ise kendi işini yapmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat. Üstelik bu yeni iş fırsatı, yüksek kazanca sahip olmasının dışında Trendyol güvencesi de birçok kişinin bu işe yönelmesinin önünü açıyor. Peki, Trendyol araçlı kurye ne kadar kazanıyor?

En değerli dijital şirketler arasında bulunan Trendyol, her gün binlerce yeni siparişi müşterilerine ulaştırıyor. Bu nedenle Trendyol hem iş yükünü azaltmak hem de daha hızlı teslimat yapmayı kolaylaştırmak için araçlı kurye istihdamı oluşturuyor. Yani, Trendyol kuryelerinin araçlarını kiralayarak ürün teslimatını hızlı ve kolay bir hale getiriyor. Kuryeler de teslim ettikleri kargoya göre maaş alabiliyor.

Trendyol araçlı kuryeler aylık ortalama 8.000 ile 15.000 TL arasında gelir oluşturabiliyor. Fakat hızlı ve düzenli bir çalışma ile bu miktar 15.000 TL’nin de üzerine çıkabilir. Araçlı kuryeler, ne kadar fazla ürün teslimatı yaparsa aynı oranda kazancı da artış gösteriyor. Express olarak adlandırılan bu uygulama sayesinde şu an binlerce çalışan aylık ortalama 10.000 TL civarında kazanç sağlamaktadır.

 Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır?

Trendyol Express onaylanan başvurunuz, tarafınıza bildirilen teslimat noktasından ürünleri alarak işe başlayabilirsiniz. Teslim ettiğiniz ürün başına ücret veriliyor. Peki, araçlı kurye ne kadar kazanır? Örneğin, pazar günleri hariç günde ortalama 100 kargo teslim ettiğinizde 600 TL civarında bir gelir elde edeceksiniz. Bu da ayda ortalama 12.000 TL civarındadır. Muhasebe, yakıt, yemek ve bunun gibi giderler ortalama her ay 2000 civarında olabilir. Giderleri çıkarınca ortalama maaş ayda 10.000 TL civarında olacaktır. Tabii ki bu aylık gelir çalışma düzeninize ve teslim ettiğiniz kargo miktarına göre artış gösterecektir.

Trendyol Paket Başı Kaç Para Veriyor?

Trendyol araçlı kuryeler, paket başı teslim ettikleri ücretlendirme yöntemi ile gelir elde etmektedir. Trendyol kuryesi olarak belirli bir sermaye bütçesi olmadan, kendi aracınızı kullanarak para kazanabilirsiniz. Yani Trendyol teslimatı için aracınızı kiralayabilirsiniz. Trendyol paket başı kaç para veriyor diyenler için kargo teslimatı başına; Trendyol, size ortalama 3-4 TL civarı bir miktar öder ve bu miktar KDV hariç tutardır.

Yani böylelikle günde 100 paket teslim ettiğinizi varsayarsak günde 500-600 TL civarında bir gelir elde etmeniz mümkündür. Trendyol tarafından günde 80 paket teslim garantisi verilir ve 80 paket sınırının altında teslimat geldiğinde sistemsel olarak tamamlanır. Ayrıca yakıt, muhasebe gibi giderler de kuryenin kendisine aittir.

Trendyol Kuryeler Kaç Saat Çalışır?

Trednyol kuryelerinin çalışma saatleri kazançları ile doğru orantılı olduğundan kuryelerin herhangi bir belirli çalışma saati bulunmaz. Trendyol kuryeler kaç saat çalışır sorusunun cevabı buna bağlıdır. Sabah 10.00’da başlayan kargo teslimatları gece 24.00’e kadar devam etmektedir. Kuryeler kendi belirleyeceği çalışma saat aralıklarına göre çalışabilirler. Önceden yapılacak bir planlama ile çalışacakları saati yöneticilere ileten kuryeler belirledikleri saat aralıklarında kurye teslimatı yapabilirler.

Trendyol kuryeler kaç saat çalışır sorusunu yanıtladıktan sonra ‘Kurye tatil günleri ne zaman?’ sorusuna bakalım. Kuryelerin çalışma saati belirsiz olduğu gibi tatil günleri de bulunmamaktadır. Çalıştıkları kadar ücret alan kuryeler, hem hafta içi hem de hafta sonu istedikleri saatlerde çalışabilirler. Hiç çalışmayan kuryeler ise günlük belirli miktarlarda ücret alırlar. Bu ödeme yöntemi ise çalışmadıkları günlerde mağdur olmamaları için yapılmıştır. Yani günde 12 saat çalışan ve dağıtım kotasına ulaşan bir Trendyol kuryesinin aylık maaşı ortalama olarak 10.000 TL civarında olmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir