TikTok Yazısı Olmadan Video İndirme (Sss tiktok)

TikTok Yazısı Olmadan Video İndirme (Sss tiktok)
0

Her sosyal medya kullanıcısı bilir ki beğendiği videoyu indirip başka platformda paylaşabilmek çokça talep edilen bir istektir. 2018 yılından bu yana pek çok kişinin hem video çektiği hem paylaşımları izlediği ve hatta pek çok kişinin kendini ülkeye ana akım medyada tanıttığı sihirli uygulama. TikTok uygulaması da bugün 1.000.000 kişi tarafından kullanılırken çoğunluk kullanıcılarının TikTok yazısı olmayan video indirme uygulamasını da talep etmeye başlamasıyla oluştu. İzlenilen eğlenceli videoları nasıl paylaşabilecekleri, telefonlarından nasıl başka platforma taşıyabileceklerine bir bakalım.   

TikTok uygulaması içerisinde, videoyu kaydetme özelliği aktif ve kullanılabilir olmakla birlikte, TikTok yazısı olmayan video indirme özelliği yani filigransız olarak videoyu indirip galerinize kaydedebilmeniz için birden fazla uygulama mevcuttur. Bu onlarca uygulama arasında bazıları android bazıları İOS telefonların gözdeleri arasında yer almaktadır. Ama pek çoğu size ücretli ve kalitesiz hizmet sunma, telefonunuza zarar verme ihtimali taşımaktadır. TikTok yazısı olmayan video indirme özelliğini taşıyan onlarca uygulama arasında tercihinizi kolaylaştıracak sebepler ise şöyledir:

  • Kolay kullanılabilir olması.
  • Ücretli olma veya olmama durumu,
  • İndirilen video görüntüsünün kalitesi,
  • Uygulama için satın almayı zorunlu bırakmaması şeklinde sıralanabilir.

Filigransız Video İndirme

TikTok günümüzde çığ gibi büyüyen bir uygulama iken jargonuna eklediği bu yeni kelimenin özelliği nedir? SSS Tik Tok, aslında TikTok yazısı olmayan video indirme olarak bilinen TikTok uygulamasında gördüğünüz videoların ekran kaydını galerinize almanız demektir. Bunu yaparken orijinal videolarda video üzerinden indirirken oluşan ekranda üzerindeki TikTok yazısının olmamasını sağlanmış olması asıl amacımız.

Filigran olması veya olmaması neden önemli kısmını açmamız gerekirse biraz filigranın kelime anlamına, var olma sebebine bakmamız gereklidir. Daha önceleri daha somut olan maddi olarak veya manevi olarak kıymetli olan kopyalanmasının istenmediği değerli şeyleri korumak için kullanılan bir mühürdür.

İzinsiz olarak yapılmasını engellemek amaçlı para, gibi, kitap gibi nesnelerde karşılaştığımız filigran günümüz dünyasında sanal ortamda da karşımıza çıkıyor. TikTok yazısı olmayan video indirme uygulamaları da tam olarak bu filigran olayında bir çözüm oluyor. Kişilerin maddi çıkar değil eğlenmek için paylaştığı videolarda bu konuda eser sahibi olmalarına hak vermiş oluyor. Ama sosyal medyanın bu konuda daha esnek ve modern bakan bakış açısıyla bu durum çakışmaktadır.

Herhangi bir sanatçının veya eser sahibi olmuş kişinin bir paylaşımında kendisine ait olduğunu belirtmek istemesi durumunda filigran kullanımı yapmayı tercih etmektedir. Kimileri bütün zemine küçük küçük yazmayı tercih ederken kimileri belli köşeler seçerek kendi markası ya da ismine ait filigranı o köşeye koymayı tercih etmektedir.

TikTok uygulamasında kendi uygulaması içerisinde paylaşılan videoların üzerine uygulamaya ait filigranın yüklemesini yapmıştır ve uygulama içerisinden galerinize kaydetme işlemi yapabiliyorsunuz ancak filigranı otomatik olarak video üzerine eklemektedir.

Filigransız Video İndirmenin Sebepleri

Telif konusu dahi söz konusu olan filigranlı video paylaşımı sosyal medya kullanıcılarının dikkatinden kaçmamış olsa gerek ki şu an filigransız video indirme uygulamaları aktif olarak kullanılıyor. Paylaştığınız bir videoda bir kişiye ait olduğuna dair bir ibare var ve bu onun bilgisi dahilinde değilse hukuki olarak sizin suçlu olmanıza sebep olabilir. TikTok yazısı olmayan video indirme uygulamalarında ise böyle bir riske karşı kendinizi korumuş olursunuz.

İnsanlar sadece özel ve keyfi sebeplerden dahi indirdiği video da bir filigran olmasını istemeyebilir, bunun dışında sosyal medya da kendi içerikleriniz dışında başka içerikleri paylaşan bir sayfanız var ise burada kullanım yapabilmenize de olanak sağlam

aktadır.

SSS TikTok Uygulaması

TikTok yazısı olmayan video indirme uygulamaları genelde size maliyet yaratan uygulamalardır veya telefonunuzun işleyişi içerisinde sizden iziz alarak bilgilerinizi paylaşmanıza sebep olacaklardır. SSS TikTok uygulaması tamamen ücretsiz ve kolay kullanımıyla piyasada en çok kullanılan uygulamalar arasındadır.

Uygulama aşamaları ise şöyledir:

  • Öncelikle yapmanız gereken filigransız olarak indirmek istediğiniz videoyu TikTok uygulamasından bulun.
  • Video görüntüleme sayfasındayken sağ kısımda bulunan paylaş seçeneğine gelerek, bağlantıyı kopyalama seçeneğini seçmelisiniz.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra indirmiş olduğunuz SSS TikTok uygulamasını açın ve kopyalamış olduğunuz bağlantıyı ana sayfaya yapıştırın ve indirme seçeneğine tıklayın.
  • Size, filigransız ve filigranlı olmak üzere iki seçenek sunacaktır tercih ettiğiniz indirme seçeneğini tıklayabilirsiniz.
  • Daha sonra indirme işlemi tamamlanınca, galerinizde indirilen videoyu bulabilirsiniz. İndirdiğiniz videoların HD görüntü ile Mp4 olarak kaydedilecektir.

 

Uygulama Tavsiyeleri

Uygulama kullanımı ve kalitesi pek çok TikTok yazısı olmayan video indirme uygulamaları kullanıcısı tarafından teyit edildiği gibi sizin deneyimlemeniz için de gayet kolay ulaşılabilmektedir. Uygulamanın ücretsiz olması bu konuda kendi deneyiminizi yaratmanız için bir fırsat olmaktadır. Her geçen gün kullanıcı sayısı artan TikTok kullanıcıları bu konuda deneyimleriyle alakalı tam not vermektedir.

Elbette günümüzde bu videoları indirmek ve kullanmak üzerine yapılan etik tartışmalar da kişinin kendi görüşüne göre hala süregelmektedir. Bu videoları indirebilir ve eğlenceli anlarda kullanabilirsiniz ama başka birisine ait videoları kendi adınıza kullanmanız ilerleyen süreçlerde yasal sorunlarla karşı karşıya gelebilmenize de neden olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir