Tiktok Keşfete Düşme Saatleri 2023

Tiktok Keşfete Düşme Saatleri 2023
0

Tiktok Keşfete Düşme Saatleri

Ülkemizde oldukça popüler bir uygulama olan, videolar koyabileceğiniz gibi canlı yayında açabileceğiz Tiktok her gün binlerce video atılan bir platformdur. Burada videoların ön plana çıkabilmesi ve yüksek izleme sayısına ulaşabilmesi için bazı noktalara dikkat edilmesi elzemdir.

Videolarınıza farklı etiketler ekleyebileceğiniz gibi eğer belirli saatlerde videolarınızı koyarsanız keşfete düşme şansını ve videoların fark edilme ihtimalini artırırsınız. Bu sayede hem takipçi sayınız kolayca artar hem de bilinirliğiniz yükselir. 

Tam olarak Tiktok keşfete düşme saatleri belirli olmamakla birlikte sosyal medyada birçok Tiktok kullanıcısının belirttiği bazı aralıklar vardır. Bu aralıklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Videonuzu sabah saatlerinde koyuyorsanız 9:00 ve 10:00 arası
  • Öğlen videolarınızı yüklüyorsanız da 14: ile 16:00 arası 
  • Akşam ise 19:00 ile 21:00 arası
  • Gece video atanlar ise 23:00 ile 01:00 aralığında videolarını koymayı deneyebilirler. 

Bu zaman dilimlerinde videolarınızın yüklenmesi çok kolay olacağı gibi izlenme oranları da daha çok olacaktır.

Tiktokta Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?

Özellikle Tiktok keşfete düşme saatleri konusunda bilgi sahibi olmak, isabetli bir şekilde paylaşım zamanlamanızı yapmanızı mümkün kılacaktır. Gençlerin oldukça fazla kullandığı bir uygulama olan Tiktok uygulamasına video atmak isteyenler belirli saat aralıklarında atarlarsa çok daha fazla verim elde edebilirler. 

Genelde Tiktok uygulamasında paylaşım yapma konusunda uzman olan isimler pazar günü video atmanın yanlış olduğunu söylemektedir. Çünkü kişiler hafta sonlarında uygulamalarda vakit geçirmek yerine sosyal aktivitelere çok daha fazla zaman ayırmaktadır.

Yine video atacak olan kişilere 6:00 ‘dan önce paylaşım yapmamaları söylenilmektedir. Gece saatlerinde atılan videolar insanlar bu saatlerde uyuduğu için gün içinde atılanların gerisinde kalabilmektedir. 

Paylaşım konusunda en iyi gün olarak birçok uzman çarşamba ve cuma gününü önermektedir. Çarşamba günü hafta ortası olduğundan dolayı cuma ise haftanın son günü olduğundan dolayı insanlar bu günlerde sosyal medya uygulamalarına daha fazla rağbet etmektedir. 

Genelde 6:00 ile 10:00, 7:00 ile 11:00 saatlerinin paylaşım için en doğru zamanlar olduğu düşünülmektedir. Çünkü bu saatler arasında atılan videolar öğlen saatlerinde yani insanların sosyal medyaya odaklandığı saatlerde keşfete düşmektedir. 

Tiktok Video Kaç Saatte Keşfete Düşer? 

Tiktok kullanıyor ve videolarınızı ne zaman yüklemeniz gerektiğine karar veremiyorsanız bu konuda tam olarak net zamanlar olmadığını söylememiz gerekir.

Yine aynı şekilde keşfete ne zaman düşeceğiniz konusunda da net bir bilgi bulunmamaktadır.

Keşfete düşme konusunda Tiktok bir algoritma işletmektedir. Bu noktada sadece konulan saatler izlenme sayıları, yorumlar gibi birçok farklı değişken etkili olmaktadır. 

Fakat genelde videolar konulduktan 1-2 saat içinde keşfette izleyen kişilere görünmektedir. Kişilere ulaşma konusunda sadece videolarınızın kalitesi değil koyduğunuz etiketler ve yükleme süreleri de etkili olmaktadır.

Genelde insanlar bu uygulamaya yemek yerken ya da mola verdikleri zamanlarda girmektedir.

Bu zamanlara denk gelecek şekilde öğlen vakitlerinde ya da akşam üstüne doğru videolarınızı koyarsanız izlenme sayılarınızı artırma ihtimaliniz çok daha fazla olur. 

Tiktok Keşfete Düşme Etiketleri 

Özellikle Tiktok keşfete düşme etiketleri her zaman işe yarar bir etkiye sahiptir. Tiktok uygulamasına koyduğunuz videoların keşfedilebilmesi için doğru etiket kullanımı oldukça önemlidir. Öncelikle hangi konuda içerik koyuyorsanız ona göre etiketler kullanmanız gerekir. 

Yemek videoları yüklüyorsanız #yemektarifi #türkyemekleri #yemektarifi #yemekvideosu, eğlenceli videolar koyuyorsanız #komikvideolar #mizah #eğlence #komeditürkiye #eğlencelivideolar gibi etiketler kullanabilirsiniz. Oyunlarla ilgili videolar koyanlarsa #gamevideos #games gibi etiketleri videolarının altına yerleştirebilirler. 

Keşfete çıkmak içinse farklı etiketler vardır. #keşfeteçıkmak #keşfetedüşmek #istanbul #türkiye #keşfet #like #videolikedenenebilecekler arasındadır. Bunlar haricinde videolara konulabilecek daha spesifik etiketlerde vardır. 

Ayrıca Tiktok keşfete düşme etiketleri arasında #vaybe #ağırsözler #giderlivideolar #mafya #sıfırbir #racon #takipciturkey #raconsahnesi #replikler de yer almaktadır. Dans videoları da uygulamada en çok sevilenler arasındadır. Eğer bu tarz videolar çekiyorsanız #tiktokdance #dansvideosu #kızlar #tiktokdans #türkiyedans #dansvideoları #harikadans gibi etiketler kullanabilirsiniz. 

Tiktok Keşfet Nasıl Açılır? 

  • Uygulamanın keşfet kısmına çıkmak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Öncelikle çektiğiniz videolar özgün olmalıdır. Diğer videolardan ayrılan içerikler çok daha ilgi çekici olmaktadır.
  • Yine eğlenceli videolar daha fazla insanların dikkatini çekmektedir. Videolarınız mümkün olduğunca dinamik olmalıdır.
  • İçinde kullandığınız müzikler sıkıcı olmamalıdır. Giriş kısmı vurucu olmalıdır. Popüler konularda çekilen videolarda oldukça fazla izlenmektedir. 
  • Koyduğunuz videoların topluluğun kurallarına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Kan, şiddet, vahşet, cinsellik içeren videolar genelde keşfete çıkmamakta hatta zamanla bu videoları koyan hesaplar kapatılabilmektedir.
  • İnsanların videolarınızı izlemesini istiyorsanız koyduğunuz başlıklara da dikkat etmeniz gerekir.
  • Eğer başlık videoyu açıklamaktan uzak ve merak uyandırmayacak şekilde olursa insanlar izlemek istemeyebilir. Kullandığınız efektlerde abartılı olmamalıdır. Fazla efekt insanların irrite olmasına sebep olabilir. 
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir