Telefona Gelen Reklamlar Nasıl Engellenir 2023

Telefona Gelen Reklamlar Nasıl Engellenir 2023
0

Telefona Gelen Reklamlar Nasıl Engellenir 2023

Telefona gelen reklamlar nasıl engellenir 2023 yılının en büyük sorularından biridir. Telefona bulaşan çeşitli virüsler sebebiyle durmaksızın reklamların geldiği görülebilir. Bu reklamların engellenebilmesi için bazı yollar vardır. Telefona gelen reklamları engellemenin en iyi ve kesin yolu eklentiler kullanmaktır.

Bilgisayarlarda kullanılan reklam engelleyici eklentilerin cep telefonları için de kullanıldığı görülmektedir. Adblock adıyla bilinen ve milyonlarca kullanıcıya sahip olan bu eklenti sayesinde hiçbir reklam görülmeden telefon kullanmak mümkündür. Kısaca diğer yöntem;

  • Bunun yanı sıra rahatsız edici reklamları önlemek için kullanılan bir diğer yol da Chrome ayarlarına giriş yapmaktır.
  • Telefondaki Chrome uygulamasının ayarlarına giriş yapmak ve “Pop-up” sekmesini açmak gerekir.
  • Bu sekmede ekrana sürekli olarak gelen ve “Pop-up” adı verilen reklamları engellemek mümkündür.

Gerekli özelliği aktif ettikten sonra bir daha internette gezinirken reklamla karşılaşma ihtimali oldukça düşük olacaktır.

Telefona Sürekli Reklam Gelmesi Nasıl Engellenir?

Telefona sürekli reklam gelmesi nasıl engellenir birçok kişinin en büyük dertlerinden biridir. İnternet üzerinde çeşitli aramalar yaparken karşılaşılan alakasız reklamlar ciddi sorunlar yaratmaktadır. Bu nedenle yeni geliştirilen reklam engelleyici uygulamalar tavsiye edilir.

Bu uygulamalar, arka planda çalışan reklamı algılayarak etkisiz hale getirir ve internet deneyimini sorunsuz kılar. Böylece kullanıcılar telefona sürekli reklam gelmesi gibi bir sorunla karşılaşmaz.

 Aynı zamanda kullanılan uygulamanın reklamsız versiyonunu satın almak da bir çözüm olabilir. Böyle bir seçenek sunuluyor ise reklamların kapandığı versiyonla birlikte sorunsuz deneyim elde edilebilir.

Telefona Gelen Google Reklamları Nasıl Engellenir?

Telefona gelen Google reklamları nasıl engellenir birçok kişinin en büyük sorunlarından biridir. Google reklamları nedeniyle büyük mağduriyetler yaşanabilir. Google, mobil reklamları inç başına aldığı için bazen fazla reklam görmek mümkündür.

Bu sebeple Adblock gibi bir eklenti kurarak reklamsız bir deneyim elde edilebilir. Ya da Opera’ya geçiş yapmak ve kendi özelliği olan reklamsız modu aktif etmek mümkündür.

Bu tip çözümler sayesinde telefona gelen Google reklamları engellenebilir. Bunun yanı sıra kullanıcıların büyük bir bölümü VPN kullanarak reklamsız bir internet deneyimi elde etmeyi başarıyor.

Ekrana Sürekli Reklam Çıkıyor Nasıl Engellerim?

Ekrana sürekli reklam çıkıyor nasıl engellerim diye merak eden kişiler için kesin çözümlerden biri tarayıcıyı değiştirmektir. Chrome, pop-up reklamları sebebiyle birçok kullanıcı tarafından artık tercih edilmiyor. Son dönemde revaçta olan Opera, reklam engelleyici özelliğiyle birlikte kullanıcılarının sorunsuz bir internet deneyimi elde etmesini sağlıyor.

Bunun yanı sıra ekrana çıkan reklamları engellemek isteyen kişilerin kullandıkları uygulamayı kontrol etmeleri de gerekebilir.

Cihaza bulaşan herhangi bir virüs de reklamların görünmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle cihazda virüs taraması yapmak ve böylece sonuçlara göre aksiyon almak mümkündür. Virüs tespit edildiğinde gerekli temizlik yapılarak reklamların engellenmesi mümkündür.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir