Taksi Plaka Kiralama Fiyatları 2023 (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa)

Taksi Plaka Kiralama Fiyatları 2023 (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa)
0

Taksiler hayatımızın vazgeçilmez ulaşım araçlarından biridir. İnsanlar tarafından hem konforu hem de ulaşımı hızlı sağlamasından dolayı fazlasıyla tercih ediliyor. Bundan dolayı da meslek olarak taksicilik günümüzde çok fazla rağbet gören bir meslek haline geldi. Taksi plakası satın almanın yanı sıra kiralama işlemi ile de bu mesleğe başlanabilir. Biz de bu yazımızda taksi plaka kiralama fiyatları 2023 yılı için ne durumda olduğunun bilgisini vereceğiz.

Taksi plaka kiralama son dönemlerde oldukça kazanç getiren alanlardan biri. Bunun sebebini de taksilere olan talebin artması olarak gösterebiliriz. Nüfusun da artması ile şehirler kalabalıklaşmış, bu da arz ve talepte yükselmeye sebep olmuştur. Böylece hem taksi plaka kiralamanın geçen yıllara göre sağladığı kazanç artmış hem de plaka kiralama fiyatları artmıştır.

Birçok kişi mesleğe atılmak istiyor lakin plaka satın alma fiyatlarını görüp vazgeçiyor. İşte tam bu noktada devreye kiralama seçeneği giriyor. Taksi plakasını satın almanın çok zor olduğu günümüzde kiralamak daha kolay ve az maliyetli bir hal alıyor. Bu iş ile kendinize bazı avantajları da sağlamış olursunuz. Düşük bir sermaye ile yüksek kazançlar elde etmeniz mümkündür. Büyük bir şehirde bu işi yapacaksanız kesinlikle kazancınız yüksek olur. Size kendi işinizin patronu olma fırsatı verir. İstediğiniz zaman, istediğiniz şart ve yerlerde çalışma imkanı da tanır.

Taksi Plaka Kiralama Fiyatları 2023 Yılında Kaç TL Oldu?

Taksi plaka kiralama fiyatları 2023 yılında kaç TL oldu?’ sorusunun cevabını vermeden hemen önce sizleri bu kazançlı iş hakkında bir iki noktada daha bilgilendireceğiz. Taksi plakasını iki yol ile kiralayabilirsiniz. İlki sahibinden kiralama, ikincisi ise galericiler ya da taksi duraklarından kiralamadır. Birinci yöntemin güvenilirlik açısından tercih edilmesi çok önerilmez. İkinci yöntem daha güvenilir ve daha sağlıklıdır. Bunun yanında internet üzerinden kiralama yapan birçok firmada ortaya çıkmıştır.

Kiralama işleminin vazgeçilmezi taraflar arasındaki sözleşmedir. Burada kiralama süresi, bedeli, şartları gibi unsurlar yer alır. Taksi plakası kiralayacak hiç kimse bunu atlamamalıdır. Bu işlemi gerçekleştirmek için kimlik fotokopisi, fotoğraf, vekaletname gibi belgelere de ihtiyaç duyulmaktadır.

Taksi plaka kiralama fiyatları belirli bölgelere, şehirlere, ilçelere, kiralanacak yere, kiralanacak kişi ya da firmaya hatta saat ve güne göre bile değişmektedir. Fiyatlar genel olarak arz talep dengesinin bir yansımasıdır. Yazımızın devamında şehirleri baz alarak size ortalama fiyatlarını sunacağız.

İzmir Taksi Plaka Kiralama Fiyatları 2023

İzmir ülkemizin turistik ve kalabalık şehirlerinden biri. Bundan dolayı birçok insana ve turiste ev sahipliği yapıyor. Bu durum da bir ulaşım aracı olarak taksileri oldukça önemli kılıyor ve vazgeçilmez hale getiriyor. Özellikle yaz ayları taksiciler için inanılmaz kazançlı geçer. İzmir taksi plaka kiralama fiyatları 2023 yılı için bu durumla orantılı olarak artış göstermiştir. İzmir’de taksi plakası kiralamak istiyorsanız 6.000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekmektedir. Fiyatların belirli unsurlara göre değişebileceğini bilmelisiniz.

İstanbul Taksi Plaka Kiralama Fiyatları 2023

İstanbul ülkemizin en kalabalık şehri olma özelliğine sahip. Öyle ki ülkede bulunan 18 binlik taksi plakası sahibi ile ticari taksilerin dörtte biri bu şehirde bulunuyor. Buna rağmen birçok kişinin taksi bulamamaktan şikayetçi olduğu görülüyor. Taksilerin bu kadar değerli olmasından dolayı da fiyatların en yüksek olduğu illerin başında yer alıyor. İstanbul taksi kiralama fiyatları 2023 yılı için diğer illerde olduğu gibi arttı.

İstanbul’da doğru ve sürekli bir çalışma disiplini ile taksicilik mesleğinde yüksek kazançlar elde edilebilir. Müşteri bulmak çok kolaydır. Çünkü hem geleni bitmez hem de kimse o bunaltıcı İstanbul trafiğine bir otobüsle ya da kendi aracıyla girmek istemez. Buna uygun olarak da İstanbul’da taksi plakası kiralamak için en az 9 bin TL gibi bir fiyatı her ay verebileceğinizden emin olmalısınız. Her gün ve her an fiyatların değişmesinin mümkün olduğunu da eklemek gerekir.

Ankara Taksi Plaka Kiralama Fiyatları 2023

Ankara ülkemizin başkenti ve ikinci en kalabalık şehri konumundadır. İnsanlara dolmuş, otobüs, metrobüs gibi ulaşım araçlarının yetersiz kaldığı, kalmasa bile birçok insanın kalabalıktan, uzun yollardan dolayı tercih etmediği şehirlerimizden biri. Bu sebepler taksilere olan rağbeti de görünür şekilde artırıyor. Ankara taksi plaka kiralama fiyatları 2023 yılında İstanbul’a göre daha az İzmir’e göre daha yüksektir. Ankara’da taksi plakası kiralamak ortalama 7 bin TL’den başlamaktadır.

Bursa Taksi Plaka Kiralama Fiyatları 2023

Taksilerin fazlasıyla kullanıldığı, insanlar tarafından tercih edildiği bir diğer yer de Bursa şehrimizdir. Bursa’da özellikle de şehir merkezinde taksiler vazgeçilmez bir yere sahip. Yaz, kış insanların tercih ettiği şehirlerden biri konumunda. Bundan dolayı da taksicilik mesleğinin kazançlı olduğu şehirler arasında yerini alıyor. Bursa taksi plaka kiralama fiyatları 2023 yılı için İstanbul, Ankara gibi şehirlere göre daha az iken İzmir ile aynı seviyelerde seyrediyor. Bursa’da taksi plakası kiralamak isteyen biri en az 6 bin TL’lik bir rakamı gözden çıkarmalıdır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir