Spiderman: No Way Home Netflix’e Ne Zaman Gelecek?

Spiderman: No Way Home Netflix’e Ne Zaman Gelecek?
0

Spiderman serisi, on yıllardır seyircisini her defasında ekrana kilitlemeyi başarmış bu konuda oldukça başarılı bir Marvel serisidir. Spiderman No Way Home Cinemaximum bünyesinde izleyiciye sunulan ve bir Marvel ve Sony anlaşması sonucunda ortaya çıkarılan en güncel Spiderman filmidir. 

Zamanla teknolojinin ve sinema dünyasının bütün gelişmelerini yakından takip eden ve gerçekten izleyicinin ne istediğini ne beklediğini düşünerek hareket eden Marvel, bu filmde de beklenmedik bir beklentiyi karşılıyor gibi. Bunu da bu kez Marvel tek başına değil Sony ile yapıyorlar.

Aralık ayında Türkiye’yle beraber 60’tan fazla ülkede vizyona giren Spiderman: No Way Home (Spiderman: Eve Dönüş Yok), vizyona girdiği tarihten kısa bir süre sonra dönemin en çok izlenen filmleri arasında yer almayı başardı.

Spiderman: No Way Home, vizyona girdiği tarihten çok kısa bir süre sonra ABD’de hasılat rekorları kırdı. Son verilere göre Spiderman No Way Home gişe hasılatı toplam 769.988.000 dolar. Bu hasılatla beraber uzun süredir hasılat rekorunu kendi üzerinde bulunduran Avatar’ı geçmiş bulunmakta. Film hakkında en çok merak edilen bir başka şey de vizyondan kaldırıldıktan sonra filmin hangi dijital platformlarda ve ne zaman yayınlanacağı oldu.

Spiderman: No Way Home’un Yayınlanacağı Platformlar

Bu konuda ilk anlaşma, ABD merkezli dijital platform olan Starz ile gerçekleşti. Bu anlaşmaya göre Spiderman No Way Home’un altı ay içerisinde Starz’da gösterime girmesi gerekecek. Fakat Starz, Türkiye kullanıcılarına açık bir platform değil. Starz dışında Spiderman No Way’ Home’un gösterimini yapacak diğer platformlar ise şu şekilde:

Spiderman No Way Home, 22 Mart 2023 tarihinden itibaren Amazon Prime Video’da gösterime girecek. Fakat filmi izleyebilmeniz için Prime üyeliğinizin olması yeterli değil. Filmi, 20 dolar karşılığında satın almanız gerekecek. Aynı zamanda film, bugün itibariyle Prime video üzerinden ön satışa da açılmış durumda.

Marvel Sinematik Evreni’nin bir parçası olmasına rağmen Spiderman No Way Home, Disney+’ta gösterime girmeyecek. Bunun yerine, bu yılın bütün yayın haklarını Netflix üstenmiş durumda.  

Spiderman: No Way Home, Netflix’te Ne Zaman Çıkacak?  

Spiderman No Way Home gişe hasılatı konusunda incelendiğinde, filmin dijital platformlarda yayınlanması söz konusu olduğunda en çok merak edilen Netflix’te yer alıp almayacağı, kullanıcıların ne zaman bunu izleyebileceği konusu oldu.

Spiderman: No Way Home’un yapımını üstlenen Sony ve Netflix arasında yapılan anlaşmaya göre film, en geç Nisan ayında Netflix’te yer alacak. Bütün Netflix kullanıcılarına ek ücret şartı sunulmadan aktarım sağlanacak.

 Spiderman: No Way Home Bilet Kaç TL?

Spiderman No Way Home Cinemaximum tam bilet fiyatı 57,00 TL, Öğrenci bileti 51,50 TL olarak belirlenmiştir.

Biletix ve benzeri platformlardan bilet satın almak isterseniz kesinlikle bu platformlardan uygun bilet bulmanız daha kolay olacaktır. Spiderman: No Way Home Biletix fiyatı tam bilet 24,00 TL, öğrenci bileti 20.00 TL’dir. Aynı zamanda bu platformların engelli bireyler, şehit ve gazi yakınları için indirimleri de mevcut.  

Bunun dışında yerel, kendi bölgenizdeki sinemalardan da daha uyguna bilet bulabilirsiniz. Genel bir fiyatlandırma çıkarıldığında ise biletlerin ortalama 30 TL ile 35 TL arasında olduğu belirtilmekte.

Spiderman: No Way Home Nereden İzlenir?

Spiderman: No Way Home filmini vizyondan kalktıktan sonra Sony’nin anlaşma yaptığı çeşitli dijital platform sitelerinden izleyebilirsiniz. Şu an için yapılan en bilindik anlaşma Netflix’le olduğu için gelişmeleri Netflix üzerinden takip etmeniz gerekmektedir.

Bunun yanı sıra Ekşisözlük’te Spiderman No Way Home ekşi başlığı altında sıralanan yorumlar arasında yer alan belirli korsan sitelerden görüntü kalitesi düşük ya da farklı dillerde yüklenmiş korsan videolara ya da video kesitlerine de ulaşabilmeniz mümkün.  

İzleyici kitlesinin hiçbir seriyi bir kez izleyip bırakmadığı gibi Spiderman: No Way Home filmini de bir süreklilik içerisinde izleyeceği aşikâr. Bu gerçek göz önünde bulundurulursa yapım şirketi ve aracı sağlayıcı kurumlar yeterli kazancı elde ettikten sonra film, bütün kullanıcılar için ücretsiz bir şekilde hemen her web sitesi üzerinden izlenime açılacaktır diye düşünmekteyiz.

Açıkça görülüyor ki Spiderman serisi hiçbir zaman ilgi çekiciliğini kaybetmiyor ve hatta her geçen gün yeni jenerasyonların da ilgisini çekmeye başlıyor. Bu şekilde devam edilirse herkes bir gün Marvel Sinematik Evreni içerisinde yaşayıp gidecek, yeni filmler Spiderman No Way Home gişe hasılatı miktarının birkaç katına çıkacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir