Soğuk Baklava Fiyatı 2023 – Fıstıklı, Cevizli Soğuk Baklava Fiyatı

Soğuk Baklava Fiyatı 2023 – Fıstıklı, Cevizli Soğuk Baklava Fiyatı
0

Soğuk Baklava Fiyatı 2023

Soğuk baklava fiyatı 2023 yılında bu tatlının fiyatı bazı faktörlerin etkisiyle değişebilir. En temel faktör, malzemelerin fiyatının artışı. Soğuk baklava, ceviz, fıstık, fındık, şeker, tereyağı ve diğer malzemeler gibi malzemelerden yapılır. Bu malzemelerin fiyatının artması, bu tatlının fiyatının da artmasına neden olabilir. Ayrıca, soğuk baklava bazı şehirlerde daha pahalı olabilir.

  • Fıstıklı ve Sütlü olan Soğuk Baklava kilo fiyatı 245 TL
  • Yine Fıstıklı Sütlü olan Soğuk Baklava yarım kilo fiyatı 420 TL
  • Üzeri Beyaz Çikolata Soğuk Baklava 1kg fiyatı ise 360 TL
  • Çikolata sevenler için üzeri Çikolatalı Soğuk Baklava 1kg 360 TL

Örneğin, doğal malzemelerin daha fazla kullanıldığı veya malzemelerin daha uzak bir yerden alındığı bazı şehirlerde, bu tatlının fiyatı daha yüksek olabilir. Bununla birlikte, 2023 yılında soğuk baklava fiyatlarının ortalama olarak arttığını tahmin edilebilir.

Cevizli Soğuk Baklava Fiyatı

 Cevizli soğuk baklava fiyatı birçok tatlı sever kişiler tarafından sürekli fiyat araştırılması yapılıyor.

  • Ortalama olarak 1 kg Cevizli soğuk Baklava 125-250 TL arasında olup ülkemizin geleneksel tatlılarından olan enfes bir lezzettir.

 Cevizli Soğuk Baklavanın fiyatı, üretim maliyeti ve üretilen adetlerin sayısına göre değişiyor. Soğuk baklava, tatlı bir lezzet arayanların vazgeçilmezlerinden biri olarak bilinir.

Fıstıklı Soğuk Baklava Fiyatı

Fıstıklı soğuk baklava fiyatı merak ediliyor.Fıstıklı soğuk baklava, klasik baklavadan farklı olarak, fıstık ve kaymak ile hazırlanıyor. Genellikle küp şeklinde servis edilen bu lezzetli tatlının, fıstıkların karamelize edilmiş tadı ile kaymak ve un karışımının oluşturduğu başarılı lezzet kombinasyonu ile her zevke hitap ediyor. Güncel olarak;

  • Kilogram olarak 150-300 TL arasındadır.
  • Genellikle her porsiyonu 35 ile 80 TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor

Fıstıklı soğuk baklavanın fiyatı, satıldığı yere ve alınan miktarının büyüklüğüne göre değişiklik gösteriyor. Günümüzde, fıstıklı soğuk baklavayı her yaştan insan rahatlıkla tüketebiliyor.

Soğuk Baklava Dilim Fiyat

Soğuk baklava dilim fiyat aralığı merak ediliyor. Soğuk baklavanın fiyatı, sipariş verilen miktara, yufka tabakalarının kalitesine ve harcadığınız çaba miktarına göre değişebilir. Genelde;

  • 30-45 TL arasında olup satış yapılan yere göre değişmektedir.
  • Soğuk baklava dilimleri, zengin krema ve sıcak şerbetle sunulan bir Türk tatlısıdır.

 Bu tatlı, toz şekeri, tereyağı, un ve cevizlerden yapılan ince yufka tabakaları arasında yer alır.

1 Kilo Soğuk Baklava Kaç Tane?

1 kilo soğuk baklava kaç tane dilimden oluşur sorusu da en çok merak edilenlerdendir. 1 kilo soğuk baklava yaklaşık olarak 20-55 adet baklava parçası içerir. Soğuk baklava, Türk mutfağının tanınmış, yüzyıllardır sevilen tatlısıdır.

Soğuk baklava, özel hamurun yapımında kullanılan sıcak yağlı, kıtır tereyağının özel lezzeti ile ortaya çıkan, tatlı bir lezzet ile hazırlanır. Türk mutfağının vazgeçilmez tatlısının birçok varyasyonu vardır. Soğuk baklava, çok fazla kalori içerdiği için, sadece farklı aralıklarla ve düzenli olarak tüketilmesi gerekir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir