Siyam Kedisi Fiyatları 2023 – Siyam Kedisi Yavru Fiyatı

Siyam Kedisi Fiyatları 2023 – Siyam Kedisi Yavru Fiyatı
0

Siyam Kedisi Fiyatları 2023

Siyam kedisi fiyatları 2023 yılında oldukça popüler sorulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu özel ırka sahip kedilerin bu denli araştırılmasını anlayabiliyoruz. Bu kedilerin fiyatlarına bakacak olursak;

 • 10 Aylık Erkek Siyam Kedisi 2023 Fiyatı: 4.500 TL
 • 1 Yaşında Erkek Orijinal Siyam Kedisi (Kısırlaştırılmış) 2023 Fiyatı: 3.500 TL
 • 4 Yaşında Erkek Siyam Kedisi 2023 Fiyatı: 1.550 TL
 • 10 Aylık Erkek Siyam Kedisi 2023 Fiyatı: 1.850 TL

Yukarıda da gördüğünüz gibi bu kedi ırkının fiyatları oldukça değişkendir. Resmi bir satışı olmadığı içinde bireysel satıcıların biçtikleri fiyatlara göre değişmektedir.

Bu noktada sizde kendinize uygun bir seçenek bulabilirsiniz. Ya da biraz araştırma yaparak, bu türde sahiplendirme yapacak kişilerle görüşebilirsiniz.

Siyam Kedisi Yavru Fiyatı

Siyam kedisi yavru fiyatı normal kedi fiyatlarına göre çok daha fazla merek edilmektedir. Bu noktada yavru siyam kedilerinin fiyatlarına bakacak olursak;

 • 5 Aylık Siyam Kedisi Fiyatı: 6.000 TL
 • 4 Aylık Erkek Siyam Kedisi Fiyatı: 4.250 TL
 • 8 Aylık Dişi Siyam Kedisi Fiyatı: 2.700 TL

Yine bu tarz fiyatlandırmaların bireysel satıcılar tarafından belirlendiğini unutmamak gerek.

Siyam Kedisi Uysal Mı?

Siyam kedisi uysal mı sorusu bu kediyi sahiplenmeyi düşünenlerin ilk sorduğu soruların başında gelmektedir. Siyam kedisi, uysal ve arkadaş canlısı yapısıyla bilinen bir kedi cinsidir. Kendine özgü mavi gözleri ve şık, ince gövdesi ile birçok evcil hayvan sahibi için popüler bir seçimdir.

Siyam kedisi, eğitilmesi kolay ve insanlarla birlikte olmayı seven zeki bir cinstir. Çok sosyaldirler, sahipleri ve diğer kedilerle oynamaktan keyif alırlar. Ayrıca çok seslidirler ve dikkat çekmek için miyavlarlar. Ayrıca çok hoşgörülü ve sabırlı oldukları için çocuklu aileler için harika bir seçimdir. Çok şefkatlidirler ve sevgilerini kucaklamalar ve mırlamalarla gösterirler.

Siyam Kedisi Ne Kadar Yaşar?

 • Siyam kedisi ne kadar yaşar sorusu da sıkça sorulan bir diğer sorudur.  Bir Siyam kedisinin ortalama ömrü 12 ila 15 yıl arasındadır, ancak bazı kediler 20 yıla kadar yaşayabilir.

Diyet, egzersiz ve genetik gibi faktörlerin tümü, bir Siyam kedisinin ne kadar yaşadığı konusunda rol oynayabilir.

Evde tutulan Siyam kedileri, dışarıda dolaşmasına izin verilenlerden daha uzun yaşama eğilimindedir. Kapalı kedilerin, hayatlarını kısaltabilecek magandalarla ve diğer tehlikelerle karşılaşma olasılığı daha düşüktür. Ek olarak, kapalı kedilerin sağlık sorunlarına neden olabilecek bulaşıcı hastalıklara veya parazitlere yakalanma olasılığı daha düşüktür.

Siyam Kedisi Cins Kedi Mi?

Siyam kedisi cins kedi mi diye de düşünüyor olabilirsiniz. Siyam kedisi, dünyadaki en eski ve en sevilen kedi ırklarından biridir. Kendine özgü mavi gözleri ve zarif, sivri tüyleriyle Siyam güzel ve eşsiz bir cinstir. Siyam kedileri zekaları ve sosyallikleri ile tanınırlar.

Çok seslidirler ve insanların yanında olmayı severler. Ayrıca çok aktif ve oyuncudurlar, bu da onları hem çocuklar hem de yetişkinler için harika bir arkadaş yapar. Bunun yanında bu kediler sadakatleri ve sevecen yapıları ile tanınırlar. Sahipleriyle güçlü bağlar kurarlar ve onlara karşı çok koruyucu olabilirler.

Siyam Kedisi Özellikleri Nelerdir?

Siyam kedisi özellikleri nelerdir peki? Siyam kedileri dünyadaki en popüler kedi türlerinden biridir ve bunun nedenini anlamak kolaydır. Gelin bu özelliklere kısaca bakalım.

 • Öncelikle Siyam kedileri oldukça zekidirler.
 • Bunun yanında sadakatleri ve sevecen kişilikleri ile tanınırlar
 • Bu kediler aynı zamanda kendine özgü mavi gözleri ve sivri tüyleri ile bilinmektedir
 • Siyam kedileri ayrıca meraklarıyla tanınırlar ve çevrelerini keşfetmeyi severler.

Siyam kedisi özellikleri, fiyatları gibi tüm ayrıntıları aktardık. Eksik veya yanlış bulduğunuz bilgileri yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir