Sipraktin Şurup Ne İşe Yarar? Sipraktin Şurup Fiyatı 2022

featured
0

Sipraktin Şurup Nedir?

Sipraktin şurup nedir, ne için kullanılır ve benzeri sorulara yoğun olarak cevap aranıyor.

 • Sipraktin şurup en yalın tanımıyla yeme bozukluğu olan ya da tamamen iştahsız olan çocuklar için kullanılan gıda takviyesidir.

İştah açıcı özelliğinin yanı sıra uyku düzeni oluşturma konusunda da son derece işe yaradığı biliniyor.

Sipraktin Şurup Ne İşe Yarar?

Sipraktin şurup ne işe yarar, faydaları nelerdir diye merak edenler için hemen detaylarını aktaralım. Öncelikle Sipraktin şurup iştah açıcı bir gıda takviyesidir. Bu bağlamda kullanım neticesinde sağladığı faydalar kısaca şu şekildedir;

 • Çocukluktan ergenliğe kadar olanlardaki iştah sorununu ortadan kaldırmak,
 • İştah açmak, Gerekli gıda takviyesi olarak sağlıklı kalmayı desteklemek,

Bu ve benzeri etkileri bulunmaktadır. Doktor tavsiyesi ile kullanılması tavsiye edilir. Çünkü çeşitli alerjik reaksiyon durumlarıyla karşılaşmanıza neden olabilir.

Sipraktin Zararları Nelerdir?

Sipraktin zararları nelerdir ya da herhangi bir zararı var mıdır diye merak edebilirsiniz. Öncelikle her ilaçta olduğu gibi Sipraktin şurubunda da yan etkiler etken maddeye karşı duyarlılık ya da doz açısı durumlarında açığa çıkabilir. Olası yan etkileri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Şiddetli nefes darlığı 
 • Deride kaşıntı ya da kızarıklık
 • Bedende genel bir şişkinlik ödem,

En yaygın yan etki belirtileri bu şekildedir. Belirttiğimiz yan etkilerim görülmesi halinde mutlaka ilacı keserek doktorunuza bilgi vermeyi unutmamalısınız.

Sipraktin Kaç Yaş Kullanabilir?

 • Sipraktin kaç yaş kullanabilir sorusunun yanıtın doktor ya da eczacınızdan alabilirsiniz. Genel olarak 14 yaşına kadar gelen çocuklar için kullanılması öneriliyor.

2 yaşından daha küçük çocukların kullanımı ise tavsiye edilmiyor. 2-14 yaş arası için de mutlaka doktora danışarak kullanılması gerekir.

Sipraktin Kilo Almak İçin Nasıl Kullanılır?

Sipraktin kilo almak için nasıl kullanılır sorusu merak ediliyor. Öncelikle Sipraktin şurup dahil olmak üzere hiçbir iştah açıcı şurup tek başına kilom aldırmaz.

 • Sadece kullanan kişide iştahın açılmasını tetikler. Buda haliyle kişide daha fazla yemek yeme isteği oluşturup kilo alımını da destekler.

Sipraktin Ne İçin Kullanılır?

Sipraktin ne için kullanılır; Sipraktin şurup 2-14 yaş arasında iştahı kapalı olan çocukların iştahının açılması için gıda takviyesi olarak kullanılır.

 • İştahı açarken düzenli yeme alışkanlığı edinmelerini ve sağlıklı kilo almalarını destekliyor da diyebiliriz.

Sipraktin Fiyatı 2022

Sipraktin fiyatı 2022 yılı içerisinde güncellendi. 2022 yılında tüm eczanelerdeki güncel satış fiyatı ise kısaca şu şekilde yansıyor;

 • Sipraktin 2 mg/5 ml 240 ml şurup fiyatı: 54,5 TL

Güncel fiyatlar bu şekildedir. Nitekim ilaç guruplarına sürekli zam uygulandığı için eczaneye uğrayarak teyit etmenizi tavsiye ediyoruz.

İştah Açıcı Şurup Zararlı Mı?

İştah açıcı şurup zararlı mı sorusuna direk hayır diye yanıt verebiliriz.

 • Normal şartlarda doktor bilgisi dahilinde belirtilen süre ve doza dikkat ederseniz hiçbir zararı yoktur.

Sadece doz aşımı gibi durumlarda olası yan etkileri zarar oluşturabilir. Bu gibi durumlarda ise hemen doktorunuza bilgi vererek ilaç kullanımını durdurmanız gerekiyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap