Simit Fiyatları 2023 – Zamlı Fiyatlar

Simit Fiyatları 2023 – Zamlı Fiyatlar
0

Simit Fiyatları 2023

Simit fiyatları 2023 yılında susam, un gibi malzemelerine zam gelince zamlandı. Ülke genelinde satışa sunulan tüm simit çeşitleri için fiyatların güncellendiğini söylemek mümkündür. Belirlenen yeni fiyatlar aynı zamanda illere göre de farklılık gösteriyor. Bu noktada merak edenler için en güncel simit fiyatlarını aktarmak gerekirse;

  • Antalya simit fiyatı: 5 TL
  • İstanbul simit fiyatı: 5 TL
  • İzmir simit fiyatı: 4 TL 
  • Konya simit fiyatı:5 TL
  • Ankara simit fiyatı: 5 TL
  • Adana simit fiyatı: 5 TL

Yer verdiğimiz iller dahil olmak üzere Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde geçerli simit fiyatı tarifesi 5 TL olarak güncellenmiştir. Ender olmakla beraber bazı ilçelerde simit satışları hala 4 TL bandında seyredebiliyor.

İstanbul Simit Fiyatı Haziran 2023

İstanbul simit fiyatı Haziran 2023 tarihinde 3,5 TL civarında sunuluyordu. Ardından yeni bir zam haberi geldi ve güncel fiyat tarifesi simit için 4 TL olarak güncellendi.

2023 Eylül ayı itibariyle de ülke genelinde simit fiyatlarına yeniden zam uygulandı. Son zamla beraber İstanbul’un tüm ilçelerinde simit fiyatı 5 TL olarak güncellendi.

Konya Simit Fiyatı 2023

Konya simit fiyatı 2023 yılında tam iki kez zamlandı. Geçtiğimiz aylarda Konya ve Konya ilçelerinin tamamında simit ve poğaça çeşitleri için güncel fiyatlar 4 TL ve 3,5 TL bandında seyrediyordu.

Ancak un ve diğer malzemelere gelen zamlarla beraber Konya ilinde simit fiyatı 5 TL’ye yükseldi.

Antalya Simit Fiyatları 2023

Antalya simit fiyatları 2023 yılında ATSO Meclisi’nin de onayıyla zamlandı. Antalya ilinde zamlardan sonra belirlenen fiyat tarifesi şu şekilde yansıyor;

  • Ekmek: 4 TL
  • Simit: 5 TL
  • Poğaça çeşitleri: 6 TL
  • Açma çeşitleri: 7 TL

Yeni bir zam kararına kadar Antalya ili ve ilçelerinin tamamında geçerli olacak fiyatlar yukarıda listelediğimiz şekilde açıklanmıştır.

Eskişehir Simit Fiyatları 2023

Eskişehir simit fiyatları 2023 yılında iki defa zam alarak güncellendi. Yeni simit ve poğaça gurubu fiyatları herkes tarafından merak ediliyor. Eskişehir ili için simit ve poğaça gurubuna özel zamlar en son 26 Nisan 2023 tarihinde kararlaştırılıp yansımıştı.

Bu karara göre ise simit fiyatları 5 TL’ye yükselirken açma, börek ve diğer poğaça çeşitlerinin fiyatı da 6 TL bandına yükseldi.

İzmir Simit Fiyatları 2023

İzmir simit fiyatları 2023 yılında birden çok kez zamlandı. Yılın başından bu yana zamlanan güncel gevrek fiyatları vatandaşlar tarafından takip ediliyor. En son Haziran 2023 tarihinde simit fiyatlarının 4 TL olmasına karar verildi.

Simitle beraber boyoz, poğaça, açma gibi unlu mamullerin fiyatları da 4 TL’ye yükseldi. Önümüzdeki günlerde simit fiyatının İzmir il ve ilçelerinde 5 TL’ye çıkması ön görülüyor.

Bursa Simit Fiyatları 2023

Bursa simit fiyatları 2023 yılında ne kadar oldu sorusu yoğun şekilde araştırılıyor. Bursa simitçiler ve unlu mamul imalatçıları odası aldıkları zam kararını açıkladı.

Açıklamaya göre 100 gramlık standart simit fiyatı 4 TL’den 5 TL’ye çıkarken, tereyağlı simidin fiyatı ise 4,5 TL’den 6 TL’ye çıkarıldı.

Yine poğaça gurubu için belirlenen yeni fiyatlar da 5 TL olarak yansıyor. Bu fiyatların Ocak 2023 tarihinde yeniden revize edilmesi ön görülüyor.

Ankara Simit Fiyatları 2023

Ankara simit fiyatları 2023 güncel haliyle Başkentli vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Özellikle de 2023 yılında birkaç kez zam aldığı için herkes güncel fiyatları takip etmeye çalışıyor.

Alınan en son ki zam kararıyla beraber Başkent’te simit fiyatının 5TL olduğu açıklanmıştı. Yeni bir zam sürecine kadar fiyat tüm ilçelerde aynı yansıyacaktır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir