Serik Hal Fiyatları 2023

Serik Hal Fiyatları 2023
0

Serik, Antalya’nın 40 km doğusunda yer alan ve şehrin 22 km uzağındaki bir ilçesidir. 1550 kilometre yüzölçümüne sahip olup 2021’deki verilere göre 134.953 nüfusu olan bu ilçenin ekonomisini genellikle tarım ve turizm oluşturur.  Serik’in turizm kaynağı olmasındaki büyük rolü, yine bu ilçeye bağlı olan ve ünü dünyaya yayılmış küçük bir tatil beldesi olan Belek’tir. Belek, çok çeşitli turistik yerleriyle yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yaparak Türkiye ekonomisine büyük fayda sağlamaktadır. Bu noktada Serik hal fiyatları 2023 yılında da merak edilen konular arasındadır.

En büyük geçim kaynaklarından birinin tarım olmasının nedeni, ilçede iklimin de elverişli olmasıyla hem açık hava hem de örtülü tarım denilen seracılığın oldukça yaygın olmasıdır. Bu topraklarda çeşit çeşit meyve sebze bulunmasının yanında en çok yetişen ürünler karpuz ve domates çeşitleridir. Ürünler Serik haline getirilir ve ürün yetiştirme maliyeti, yol, işçi ücreti gibi unsurlar hesaba katılarak Serik hal fiyatları hesaplanır.

Serik Hal Fiyat 2023

Serik, özellikle de seracılıkta oldukça gelişmiş bir ilimizdir. Domates, biber gibi ürünlerin birçok çeşitlerin bulunmasının yanı sıra Türkiye’nin avokado ihtiyacının büyük çoğunluğunu Serik sağlamaktadır. Bu ürünler, genel olarak Serik halinde toplanarak fiyatlandırmaları yapılıyor. Serik hal fiyatları, görevlendirilen komisyon tarafından hemen hemen her gün yeniden belirlenerek halkın bilgisine sunuluyor. Hal satıcısı da bu fiyatların dışına çıkamıyor.

Birim Ürün Fiyat
KG DOMATES 8.00-12.00 TL
KG KOKTEYL 18.00 TL
KG SİVRİ BİBER 11.00 TL
KG SİVRİ BİBER (KIL) 15.00 TL
KG DOLMA BİBER 12.00 TL
KG ÇARLİ BİBER 8.00 TL
KG ÜÇ BURUN 10.00 TL
KG KAPYA BİBER 20.00 TL
KG SALATALIK 4.00 TL
KG SİLOR 4.00 TL
KG KABAK 3.50 TL
KG PATLICAN 8.00 TL
KG SIRIK FASÜLYE 20.00 TL
KG OTURAK FASÜLYE 20.00 TL

Antalya Hal Fiyatları 2023

Antalya’nın turizmdeki yeri şüphesiz çok büyüktür. Bunun yanında ülkemiz tarımına da oldukça katkı sağlamaktadır. İklimin elverişliliği ile örtülü tarım denilen yaz kış seracılığın yaygın olması Antalya’yı tarımda üst noktalara taşımaktadır. Bu seralarda genel olarak domates, biber, patlıcan, muz portakal, mandalina gibi ürünler yetiştirilerek gerek yurt içi satışında gerekse yurt dışı ihracatında önemli bir yer tutar.

Ürün çeşitliliği ve kalitesiyle Türkiye’nin yaş meyve sebze yetiştiriciliğinde bir numaralı ilidir. Bu çeşitliliği zengin ürünler Türkiye’nin hatta Avrupa’nın önde gelen üretici hallerinden biri olan Antalya haline toplanarak ülke içi satışlar ve ihracat için komisyon üyeleri tarafından Antalya hal fiyatları belirlenerek tüketicinin bilgisine sunulur.

Kumluca Hal Fiyatları 2023

Antalya’nın ilçelerinden biri olan Kumluca, üç tarafı dağlarla çevrili olup kuzey yönü denize açılan verimli bir ovada konumlanmıştır. Ekonomisinin büyük çoğunluğu toprakların elverişliliğiyle tarıma dayalıdır. Halkın geneli plastik ve cam seracılıkla geçimini sağlamaktadır. Ayrıca Kumluca Tarım İlçe Müdürü burada yapılan tarımda zirai ilaçlamaların çok dikkatli bir şekilde yapıldığı ve gereksiz ilaç kullanımının olmadığını kesinlikle belirtti. 

Türkiye’nin meyve ihtiyacının bir kısmını sağladığı gibi Kumluca Tarım ve Seracılık Festivalleri ile ününü dünyaya taşımıştır. Özenle üretilen salatalık, kabak, patlıcan ve fasulye gibi birçok sebze Kumluca halinde tüketicilerinin beğenisine sunulur. Kumluca hal fiyatları, her gün güncel olarak belirlenerek tüketicilere hem afişle hem de dijital yollarla iletilir.  

Antalya Kumluca Hal Fiyatları 2023

Türkiye’nin meyve sebze yetiştiriciliğinde hem yurt içi satışında hem de yurt dışı ithalatında önemli bir konuma sahip olan Antalya’nın yine kendisi gibi tarımda oldukça yüksek bir yere sahip olan Kumluca ilçesinde neredeyse her türlü sebze ve meyveyi taze ve kaliteli bir şekilde bulmak mümkündür. Bu bölgede önceki yıllarda daha çok portakal yetiştiriciliği yapılırken son yıllarda toprağın elverişli olmasıyla ve sulamanın yaygınlaşmasıyla seracılığa geçiş yapılmış ve sebze meyve yetiştiriciliğinde önemli bir yere sahip olmuştur. Bu ürünlerin çeşitliliği ve kalitesiyle Kumluca hali de oldukça bilinen hallerden biri durumuna gelmiştir. Kumluca da meyve sebzenin fiyatları belirlenirken üreticinin el emeği de işin içine katılmalı ki kimse zor durumda kalmasın. Haftanın belli günlerinde komisyon toplanır ve arz talep ilişkisine göre Antalya Kumluca hal fiyatları belirlenerek halka duyurulur.

Alanya Hal Fiyatları 2023

Antalya’nın gözde ilçelerinden birisi de şüphesiz Alanya’dır. Alanya halkının ekonomisini genel olarak turizm oluştursa da stratejik bir konumda bulunması nedeniyle tarım da yaygındır. Alanya’nın stratejik konumda olması, Türkiye’nin muz ihtiyacının Mersin Anamur’dan sonra en çok karşılayan ilçe haline getirmektedir.

 Salatalık Salatalık 3,50 ₺ 
Salatalık Salatalık 4,00 ₺ 
Kumluca ihracat domates Fiyatları Domates 8,00 ₺
Kumluca ihracat domates Fiyatları Domates 10,00 ₺
Sivri patlıcan	Sivri patlıcan 8,00 ₺
Topak patlıcan	Topak patlıcan 7,00 ₺
KABAK Beyaz kabak 5,00 ₺ 
KABAK Siyah Kabak  3,50 ₺ 

Muz yetiştiriciliğinin yanında narenciye üretimi ve seracılık da oldukça yaygındır. Kaliteli ve bolca çeşit meyve sebze bulmak diğer ilçelerdeki gibi burada da çok kolaydır. Hatta bu ilçede tropik meyve de yetiştirildiğinden bu meyveleri bulmakta da çok kolaydır. Bunlar da genel olarak Alanya halinde bulunmaktadır. Alanya hali Akdeniz bölgesinin en önemli hallerinden birisidir. Alanya hal fiyatları, her gün komisyoncuların erken saatlerde bir araya gelmesiyle belirlenir.

Gazipaşa Hal Fiyatları 2023

Antalya’nın bir diğer güzide ilçesi Gazipaşa’dır. Gazipaşa’da halkın geçim kaynağı genellikle tarımdır. Tarım da örtülü tarım denilen camlı ya da plastik seralarla gerçekleştirilir. Bu seralarda yaz kış domates, salatalık, biber, patlıcan gibi meyvelerin yanı sıra narenciye yetiştiriciliği de oldukça yüksektir.

ÜRÜNLER BİRİMİ (KG) EN DÜŞÜK
FİYAT (TL)
EN YÜKSEK
FİYAT (TL)
SALATALIKLAR
SALATALIK KG 2,50 TL 4,00 TL
SİLOR KG 0,00 TL 4,50 TL
DİKENLİ  KG 0,00 TL 8,00 TL
BİBERLER 
KAPYA  KG 0,00 TL 18,00 TL
SİVRİ  KG 0,00 TL 11,00 TL
DOLMA  KG 0,00 TL 0,00TL
KÖY BİBERİ KG 0,00 TL 10,00TL
ÇARLİSTON   KG 0,00 TL 8,00 TL
KIL SİVRİ  KG 0,00 TL 12,00 TL
KILÇIK SİVRİ  KG 0,00 TL 0,00 TL
ÇİLEKLER
ÇİLEK ( DÖKME ) KG 9,00 TL 10,00TL
ÇİLEK ( ŞALE ) KG  0,00 TL  0,00 TL
DOMATESLER
DOMATES KG 8,00 TL 10,00 TL
FASULYELER
ÇALI FASULYE  KG 0,00 TL 15,00 TL
ŞEKER FASULYE KG 0,00 TL 20,00 TL
PATLICANLAR
SİVRİ PATLICAN KG 7,00 TL 8,00 TL
TOPA PATLICAN KG 0,00 TL 7,00 TL
KRİSTAL PATLICAN KG 0,00 TL 7,00TL
MUZLAR
YERLİ MUZ  KG 0,00TL 0,00 TL
YERLİ MUZ (SARI)  KG  0,00 TL 0,00 TL
GRAND MUZ  KG 0,00 TL 12,00 TL
GRAND MUZ (SARI) KG 0,00 TL 13,50 TL
KABAKLAR
KABAK ( SİYAH ) KG 0,00 TL 3,50 TL
 KABAK ( BEYAZ )  KG 0,00 TL 5,00 TL

Üreticiler, günün erken saatlerinde topladıkları ürünlerini hale getirirler. Komisyoncular tarafından her gün yine sabahın erken saatlerinde Gazipaşa hal fiyatları belirlenerek, ürünler en makul fiyatla halkla buluşturulur.  

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir