Arşiv Araştırma ve Güvenlik Soruşturma Formu Nasıl Doldurulur

Arşiv Araştırma ve Güvenlik Soruşturma Formu Nasıl Doldurulur Öncelikle Arşiv Araştırma ve Güvenlik Formu, bilgisayar ile doldurulmaktadır. Form doldurulurken anlamsız kısaltmalar kullanılmaz.

Personel Adayı 14.11.2018, 07:00 14.11.2018, 07:00
19
Arşiv Araştırma ve Güvenlik Soruşturma Formu Nasıl Doldurulur

Arşiv Araştırma ve Güvenlik Soruşturma Formu Nasıl Doldurulur


Öncelikle Arşiv Araştırma ve Güvenlik Formu, bilgisayar ile doldurulmaktadır. Form doldurulurken anlamsız kısaltmalar kullanılmaz. Arşiv Araştırma ve Güvenlik Soruşturması Formu Doldurma


1 Numaralı alana Adınız Soyadınız ile Nüfusta kayıtlı olan adresiniz ile şuan oturmuş olduğunuz adresinizi yazıyorsunuz. Fotoğraf kısmını form tamamlandıktan sonra bilgisayardan çıktı alıp yapıştırabilirsiniz.


2 Numaralı alana en son bitirdiğiniz mezuniyet bilgilerinizi yazıyorsunuz, tarih bölümünde de hangi yıl başladığınızı ve hangi yıl bitirdiğinizi belirtiyorsunuz.


3 Numaralı alana  aile fertlerinizin bilgilerini yazıyorsunuz. Kardeşlerinizin sadece 18 yaşından büyük olanların bilgilerini yazıyorsunuz. Onların isim ve soyisimleri, doğum yeri ve tarihleri ile adres bilgilerini eksiksiz bir biçimde anlamsız kısaltmalara yer vermeden doldurmanız gerekiyor. Yaşayan aile fertlerinizin adres bilgilerini girerken adres sonuna il ve ilçeyi de yazmayı unutmayınız. Vefat eden aile fertleriniz için adres satırına "Vefat" yazabilirsiniz.


4 Numaralı alana en son çalıştığınız yer varsa çalıştığınız yer bilgilerini giriyorsunuz. Ayrılmış iseniz niçin ayrıldığınızı "Ayrılış Nedeni" alanına doldurmanız, ayrılmamış iseniz, aynı alana "Halen Çalışıyor" şeklinde doldurmanız gerekmektedir. Hiç bir işte çalışmamış ve halen de çalışmayan arkadaşlar için de bu alanı boş bırakmak yerine "-" şeklinde tire çekmeleri uygun olacaktır. Aksi takdirde görevliler bu bölümün unutulmuş olabileceğini düşünebilirler bu yüzden tire çekmekte veya "Yok" şeklinde belirtmekte fayda var.


5 Numaralı alanda hakkınızda mahkumiyet kararı veya ceza davası bulunuyorsa buna göre "Var" alanının işaretlenmesi, bulunmuyorsa şayet "Yok" alanının işaretlenmesi gerekmektedir. Yine bu alanda tarih ve imza bölümü yer almaktadır. Tarih bölümünün doldurulması gerekmektedir. İmzayı formumuz tamamlandıktan sonra çıktı alıp atacağız.


6 Numaralı alana Nüfus Cüzdan Bilgilerimizin tamamını dolduruyoruz. Bu bölümdeki bazı bilgiler yeni kimlik kartlarında yer almamakta. Yine de şuan için herhangi bir güncelleme söz konusu değil bu form için. Yeni kimlik kartlarında yer almayan bu bilgileri forma eksiksiz girmek adına E-Devlet>Benim Sayfam üzerinden veya Nüfus Müdürlüklerinden temin edebilirsiniz.


7 Numaralı alana adaylar her hangi bir işlem yapmamaktadırlar. Bu alanı boş bırakıyorsunuz, bu alan görevlilere ait bir alandır.


İlk altı (6) alanı eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra geriye Güvenlik Soruşturması formumuzu çıktı almak, imzalamak ve fotoğrafı da yapıştırdıktan sonra ilgili kuruma teslim etmek kalıyor.Arşiv Araştırma ve Güvenlik Soruşturması Formu


güvenlik soruşturması formu

Yorumlar (21)
Hemşire 3 ay önce
Üniversite hastanesi için yapılan soruşturmada memur adayı henüz reşit bile değilken yaptığı intihar girişiminden dolayı adli vaka dosyası olumsuz etkiler mi?
Muharrem 9 ay önce
Muhtarlık onayı olacakmı
Yazar 2 yıl önce
Sunmuş olduğunuz kurum tarafından onaylanıyor, daha sonra Valiliklere gönderiliyor.
Leyla 2 yıl önce
Onaylayanın yazan yerde yani en alt kısım kim tarafından imzalatılacak
Yazar 1 yıl önce
Aileye ait diğer bilgiler bölümünden bahsediyorsanız evet. Ancak adreslerini de mümkün mertebe yazabilirseniz iyi olur.
Yazar 1 yıl önce
Hayır hiç bir sorun olmaz.
Seda 1 yıl önce
Yine ad soyad ve uyruk yazılacak değil mi adres yazılmasa bile? Boş bırakılmayacak?
Özge 1 yıl önce
Annemin nüfusuna kayıtlıyım aile nüfus kayıt örneğinde babam yok babamı tanıyorum baba bilgilerine bilgilerini girdim sizce sorun çıkar mı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın