Pelet Fiyatları 2024 - 1 Ton Pelet Ne Kadar?

Pelet Fiyatları 2024 - 1 Ton Pelet Ne Kadar?

Pelet Fiyatları 2024 – 1 Ton Pelet Ne Kadar?
0

Pelet Fiyatları 2024

Pelet fiyatları 2024 listesi sıkça araştırılıyor. Peletler çam ve odun pelet olmak üzere iki ayrı kategoride ele alınır. Aynı zamanda peletler her yıl değişkenlik göstermektedir.

  • Pelet fiyatı 2023 yılı çam pelet: 11.250 TL
  • 2023 yılı odun pelet: 7.700 TL

Yukarıda peletler kategorize edilerek fiyatları belirtilmiştir

1 Ton Pelet Kaç TL 2024?

Yazımızın bu bölümünde 1 ton pelet kaç TL 2024 fiyatlarını incelemek istedik. Burada çam ve odun peletlerini kategorize ettik. Aşağıda 2024 yılı itibari ile 1 ton pelet fiyatları yer almaktadır:

  • 1 ton çam pelet: başlangıçta 8.250 TL’dir. 11.250 TL’ye kadar gider.
  • 1 ton odun pelet başlangıç fiyatı: 8.250 TL ile 12.000 TL arasında değişkenlik gösterir.

Yukarıda 1 ton çam ve odun peletlerinin 2023 yılı fiyatlarını belirtmiş olduk. Ton fiyatı genelde ürünün kalitesine ve dayanıklılığına göre değişkenlik gösterir.

1 Ton Pelet Ne Kadar Gider?

Yazımıza 1 ton pelet ne kadar gider? Sorusunun cevabı ile devam etmek isteriz. 1 ton pelet genelde yakıldığı zaman 10 kg kül bırakması ile bilinmektedir. 1 ton pelet yeterli miktarda kullandığınız zaman aylarca gitmektedir.

Pelet Sobası 1 Günde Ne Kadar Yakar?

Kişiler Pelet sobası 1 günde ne kadar yakar? Sorusunun cevabını arama motorlarında sıklık ile aratmaktadırlar. Yazımızın bu bölümünde bu durumu sizler için araştırmak istedik. Manuel pelet Sobaları manuel ve modülasyonlu olmak üzere 2 ayrı kategoride değerlendirmeye alınmaktadır.

Manuel pelet sobaları eski tip odun sobaları mantığında çalışma prensibine bağlıdır ve genelde ortalama olarak 2-3 kg civarında pelet yakar.  Bu hesaplamadan hareketle 1 gün içerisinde 16 saat tam yanma gerçekleştiği zaman manuel pelet sobası 30-40 kg aralığında bir tüketime eş değer olmaktadır.

Pelet Mi Ucuz Kömür Mü?

Bilindiği üzere ülkemizde kış ayları oldukça fazla çetin ve zor geçmektedir. Bu sebepten dolayı eğer doğalgaz faturalarından yakınıyorsanız ve maddi durumunuz elverişli değilse soba yakmayı tercih edebilirsiniz.

Genelde kişiler pelet mi ucuz kömür mü sorusunun cevabını oldukça fazla merak edip araştırmaktadırlar. Genelde kombi konforunda bir yapıya ihtiyaç duyacaksanız pelet sobalar her zaman kömür sobalara göre daha fazla avantaj sağlaması ile ön plana çıkmaktadır. 

Bir pelet sobada peletin %96’sı yandığı zaman geride yalnızca %4 oranda kömür bırakmaktadır. Bu sebepten dolayı astım hastaları için kömür sobalardan ziyade pelet sobalar daha sağlıklıdır. Bunun yanı sıra pelet sobalar kömür sobalardan daha ucuzdur. Çünkü peletin maliyeti düşüktür.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir