Pastil Fiyatı 2024

Pastil Fiyatı 2024

Pastil Fiyatı 2024
0

Pastil Fiyatı 2024

Pastil Fiyatı 2024 yılında kullanıcılar tarafından merak edilen konulardan bir tanesi. Peki, 2024 yılında pastil fiyatları ne kadar olacak? En etkili boğaz pastili hangisi? Boğaz ağrısına pastil iyi gelir mi? Pastil Reçetesiz Alınır Mı? Pastili Devlet Karşılıyor mu? vb. soruların cevabı ne olacak. 2024 yılında pastil fiyatları şu şekilde yer alıyor;

 • Strepsils Herbal Kara Mürver 16 Pastil Fiyatı: 88 TL
 • Strepsils Limon Bal Aromalı 24 Pastil Fiyatı: 79,20 TL
 • Strepsils C Vitaminli Portakal Aromalı 24 Pastil Fiyatı: 71,80 TL
 • Strepsils 24 Adet Mentollü Pastil Fiyatı: 73,95 TL
 • Phytorelief CC 12 Pastil Fiyatı: 70.50 TL
 • Maxidrops Ekinezya ve Zencefil Boğaz Pastili Fiyatı: 51 TL
 • Strefen Limon ve Bal Aromalı 16 Pastil Fiyatı: 88.50 TL
 • Cistus Antivirüs 10 Pastil Fiyatı: 78 TL
 • Swiss Energy Pastil Mentol&Nane&Okaliptus 24 Adet Fiyatı: 37.50 TL
 • Bron-Sept Plus 24 Pastil Seker ilavesiz Fiyatı: 55 TL
 • Maxidrops Bal ve Limon Boğaz Pastili Fiyatı: 53 TL

Bazı online satış sitelerinde güncel olan pastil fiyatları yer verdiğimiz şekildedir. Bu fiyatlar dönemsel ya da yapılan zam ve indirimlere göre değişkenlik gösterebiliyor.

En Etkili Boğaz Pastili

En etkili boğaz pastili kullanıcılar tarafından merak edilip araştırılan bir başlık altında yer alıyor. Kişiden kişiye değişkenlik gösteren fakat çoğu kullanıcı tarafından en etkili boğaz pastili sorusuna cevaplar şu şekilde geliyor.

Özellikle bal ve mentol içeren pastiller tercih edilmekle birlikte zencefil içeren pastilde önde geliyor. Doğal bir öksürük giderici olarak bilinen bal aynı zamanda soğuk algınlığı ve boğaz ağrısı için en iyi koruyucular arasında yer alıyor.

Pastil Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi?

Pastil Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi? Pastil ses kısıklığı, boğaz ağrısı, hafif öksürük, basit boğaz kuruluğu şikâyeti olan kişilerin kullanmayı tercih ettiği bir ilaç türüdür. Naneli pastil, ferahlatıcı, keskin ve kalıcı yapısı sayesinde sıklıkla tercih ediliyor.

Vitamin içerdiğinden ya da bal, limon, zencefil gibi bağışıklık kazandıran ürünleri desteklemesinden kaynaklı olarak ballı ve mentollü pastillerde kullanılabilecek seçenekler arasında yer alıyor. Lakin pastil tek başına tedavi edici bir özellik taşımadığından doktor gözetmeniyle kullanılması öneriliyor.

Pastil Reçetesiz Alınır Mı?

Pastil reçetesiz alınır mı tarzında karşı karşıya kaldığımız sorular olabiliyor. Pastil birçok eczane ve sağlık kuruluşlarında reçetesiz olarak satılıyor.

Pastili Devlet Karşılıyor Mu?

Pastil devlet karşılıyor mu sorusuna gelecek olursak hayır. Pastiller ve benzidamin hidroklörür içermeyen ağız ve boğaz pastilleri ara ürün kapsamına alınmıştır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir