Özel Hastaneler Cumartesi Günü Açık Mı?

Özel Hastaneler Cumartesi Günü Açık Mı?
0

Özel hastaneler cumartesi günü açık mı, hangi hastaneler hafta sonu çalışıyor gibi sorular vatandaşlar tarafından sık bir şekilde araştırılıyor. Normal şartlarda devlet hastanelerinde bildiğiniz üzere cumartesi Pazar muayene hizmeti verilmiyor. 

Bunun yerine 7/24 acil bölümü ve acil doktorları aktif çalışıyor. Genel olarak özel hastanelerde de durum aynı şekildedir.

Cumartesi ve pazar günleri açık olsalar da muayene hizmeti vermeyebilirler. Ancak bazı özel hastaneler cumartesi günü muayene hizmeti verebiliyor.

Özel Hastaneler Cumartesi Açık Olur Mu? 

Özel hastaneler cumartesi açık olur mu, hangi özel hastaneler cumartesi çalışıyor gibi sorular merak ediliyor.  Özel hastanelerin çalışma prosedürleri devlet hastanelerinden biraz daha farklıdır.

Ancak Sağlık Bakanlığı tarafından alınan kararlar neticesinde hem özel hem de devlet hastanelerinin çalışma şekilleri eşitlenmeye çalışıyor. 

Devlet hastaneleri cumartesi ve pazar günü muayene hizmeti vermezken özel hastaneler cumartesi günleri de muayene hizmeti verebilir.

Bu hizmet veren özel hastanenin inisiyatifine göre değişiyor. Genel olarak cumartesi günü tüm özel hastaneler açık olup sadece bazıları muayene hizmeti verir. Muayene hizmeti vermeyenler din acil birimleri 7/24 aktif çalışır.

Özel Hastanelerde Hafta Sonu Muayene Olur Mu? 

Özel hastanelerde hafta sonu muayene olur mu sorusuna direk evet ya da hayır demek mümkün değildir.

2014 yılında özel hastaneler için alınan karar kapsamında özel hastanelerin mesai saati dışında provizyon alması mümkün değildi.

Ancak artık özel hastaneler inisiyatife bağlı olarak cumartesi günleri de muayene için SGK provizyonu alabiliyor.

Özel Hastaneler Cumartesi Günü Kaça Kadar Açık? 

Özel hastaneler cumartesi günü kaça kadar açık sorusu hastaneye göre değişiyor. Normalde hasta sonu normal muayene alınmıyor. Ancak hastane yine de 7/24 aktif olarak açık kalıyor. Özellikle de tam teşekküllü büyük özel hastanelerin acil servisleri yoğun olduğu için hafta sonu 7/24 açıktır.

Özel Hastane Poliklinikler Hafta Sonu Açık Mı?

Özel hastane poliklinikler hafta sonu açık mı sorusu özel hastaneye göre değişiyor.

Ancak genel olarak tüm büyük çaplı özel hastanelerin poliklinikleri muayene hizmeti vermediği için kapalı olur. Nitekim hastanenin acil servisi 7/24 aktif hizmet vermeye devam eder.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir