Özel Hastane Cildiye Muayene Ücreti 2023

Özel Hastane Cildiye Muayene Ücreti 2023
0

Özel hastane cildiye muayene ücreti 2023 yılında sigortalı olup olmadığınıza, gideceğiniz hastaneye ve doktora göre farklılık göstermektedir. Özel hastanelerden hizmet almak isteyen vatandaşların, başvuru yaptıkları hastaneye belli bir ücret ödemeleri gerekmektedir.

Özel Hastane Cildiye Muayene Ücreti 2023

Fiyatlar değişse de 2023 yılı için ortalama özel hastane cildiye muayene ücreti yaklaşık 200 ila 400 TL arasında değişmektedir.

Özel sağlık kuruluşlarını tercih edecek kişilerin, alacakları hizmetin karşılığı olarak yapacakları ödeme miktarı birçok faktöre göre değişmektedir. Kişinin sigortalılık durumu, başvuru yapılan özel hastanenin devlet ile anlaşmasının bulunup bulunmaması ve muayeneyi gerçekleştirecek uzman doktorun unvanı ücretin belirlenmesi belirleyici olmaktadır.

Özel hastane ücretlerinde ödenecek minimum tutarlar her senenin başında Sosyal Güvenlik Kurumu’nca belirlenmektedir. Tedavi ve muayene için özel hastaneye başvuran kişilerden katılım payı, tahlil ve tetkik işlemlerinin ücretleri ve muayene ücreti alınmaktadır.

Özel Hastaneler Sigortalıdan Para Alıyor Mu?

Cildiye muayenesi yaptırmak isteyen pek çok kişi; özel hastane cildiye muayenesi ücretini SGK öder mi sorusunu sormaktadır. SGK ile anlaşması bulunan özel hastanelerde muayene yaptırılması durumunda; masrafların belli bir kısmı SGK tarafından ödenir. Geriye kalan kısım sigortalı tarafından Muayene Katılım Bedeli olarak ödenmektedir. Sigortalı olmamanız ya da muayene olduğunuz özel hastanenin SGK ile anlaşmasının olmaması durumunda ise normal özel muayene ücreti ödenmelidir.

Cildiye Doktoru Nasıl Muayene Eder?

Cildiye muayenesinde nelere bakılır diye merak ediyor olabilirsiniz. Cildiye muayenesi sırasında dikkat edilen hususlar: 

  • Ciltte solgunluk ya da kızarma var mı?
  • Hastanın cilt yapısı kuru mu yağlı mı?
  • Hassas bir cilt tipi mi?
  • Sivilce ve veya alerjik reaksiyon var mı?
  • Güneşe karşı dayanıksız mı?
  • Kırışıklık ya da leke var mı?

Bu gibi bütün ayrıntılar dikkatli şekilde, ayrı ayrı incelenmekte ve değerlendirme yapılmaktadır. Yapılacak tahlillerin sonucunda sorunlar tespit edilmektedir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :

Özel Hastane Check Up Fiyatları 

Özel Hastane Ameliyat Ücretleri 

 

Cildiye Polikliniği Hangi Bölüme Girer?

Cildiye muayenesi için hangi bölüme gidilir? Bu sorunun cevabı; hastanelerin dermatoloji ve cildiye bölümleridir. Egzama, kaşıntı, sedef, pernio ve kontakt dermatit gibi hastalıklar başlıca cilt hastalıkları olup; bu tip hastalıklar için sağlık kuruluşlarında bulunan cildiye ve dermatoloji bölümlerine gidilmesi gerekir.

Özel Hastane Cildiye Muayenesi için Hangi Testler Yapılır?

Özel hastane cildiye muayenesi için kan ve alerji testleri yapılmaktadır. Kan testleri ile enfeksiyon halinde enfeksiyon değerlerini göstermekte olan tam kan sayımı ve CRP gibi testler yapılmaktadır. Alerjideyse yükselmekte olan IgE ölçümleri kan ile yapılabilmektedir. Alerji testleri ile pek çok alerjik rahatsızlığın tanısı konulabilmektedir. Özel hastanelerin cildiye bölümlerinde yapılacak testler için ayrıca ücret ödenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir