Özel Hastane Check Up Fiyatları 2022

featured
0

Özel hastane check up fiyatları 2022 verilecek hizmet paketi ve hastanelere göre değişiklik göstermektedir. Ortalama bir özel hastane check up fiyatı 250 TL’den başlayarak 3.000 TL gibi rakamlara çıkabilmektedir. Check up sırasında uygulanacak tetkik ve tahliller ile hangi özel hastanede yaptırdığınıza göre bu rakamlar oldukça geniş bir skalada değişebilmektedir. 

Ancak hemen belirtelim ki; insanların check up yaptırması, olası hastalıklarda erken tanı konulabilmesini sağlamaktadır. Erken teşhis ve tanı ise hayat kurtarmaktadır. Bu sebeple herkesin düzenli olarak check up yaptırması gerekmektedir. Özel hastane check up fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için ilgili hastaneler ile irtibata geçebilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Check Up Kaç Para?

Devlet hastanesinde check up hizmeti maalesef verilmemektir. Bunun nedeni ise hastanelerde meydana gelebilecek yoğunluğun önüne geçmek ve verilen sağlık hizmeti kalitesinin korunmasıdır. Ancak şunu da belirtelim ki; devlet tarafından sunulan ücretsiz sağlık hizmeti kapsamında, Aile Sağlık Merkezleri check up hizmeti sunmaktadır. 

Dileyen vatandaşlar kendi aile hekimlerinden randevu alarak; ücretsiz check up yaptırabilmektedir. Acil bir rahatsızlık veya durum yaşanması halinde; devlet hastanesinde tahlil yaptırılması ve uygun tedavilerin sağlanması hizmeti her şart altında uygulanmaktadır.

Check Up 1 Günde Biter Mi?

Check up yaptırmak isteyen kişiler, ‘Check up ne kadar sürer?’ sorusunu merak etmektedir. Check up uygulaması; kontrol edilecek maddeler, yapılacak tahlil ve tetkiklere göre değişik sürelerde sonuçlanabilmektedir. Genel olarak check up yaptırmak isteyen kişilerin sabahtan hastaneye gitmeleri istenmektedir. Tahlillerin doğru sonuçlar vermesi amacıyla kişinin aç şekilde gelmesi de önemlidir. Hastanelerin yoğunluğuna göre sonuçların çıkması değişse de genel olarak tahliller yarım iş günü içinde tamamlanmaktadır.

Check Up’ta Neler Var? 

‘Check up nasıl yapılır?’ diye merak ediyor olabilirsiniz. Check up uygulaması için ilk olarak özel bir hastaneden veya aile sağlık merkezinden randevu almanız gerekmektedir. Kısmi ya da tam kapsamlı check up için yapılacak kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından; kişinin genel sağlık durumunu tespit etmek için ateş, kalp, solunum hızı ve tansiyon ölçülür. Ardından ise idrar ve kan örneği alınır. Bu işlemlerin ardından göğüs hastalıkları, kardiyoloji, dahiliye nöroloji, kadın doğum, kulak burun boğaz ve üroloji gibi birçok branş doktoruyla görüşme sağlanarak, tahlil sonuçları değerlendirilir.

Check Up Devlet Karşılıyor Mu?

Ücretsiz check up için; il sağlık müdürlüklerine bağlı olan aile sağlığı merkezlerinden randevu almanız gerekmektedir. Vatandaşlar e-devlet üzerinden veya 182 hattı aracılığı ile Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden randevu alabilmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap