Kurum Değişikliği Dilekçe

Örnek Dilekçeler ve Formlar 30.12.2019, 00:47 30.12.2019, 00:47
433
Kurum Değişikliği Dilekçe


Kurum Değişikliği Dilekçe


Devlet Memurları kurum değişikliğinde bulunabilirler. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun ilgili hükümleri de kurum değişikliğine müsaade etmektedir. Kurum değişikliği örnek dilekçe aşağıda yer aldığı gibidir. Kurum değişikliği dilekçe öncelikle geçmek istediğiniz kuruma sunulmaktadır.


........................BAKANLIĞINA/GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE/BAŞKANLIĞINA.................... Kurumunda ......../......./........ tarihinden itibaren .................. unvanında kamu hizmetimi yapmaktayım.


Özgeçmişime ilişkin bilgiler, almış olduğum eğitim ve sertifikalar dilekçem ekinde sunulmuş olup,


657 sayılı Kanunun 74. maddesinde belirtilen “Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür. Kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelere atanabilmeleri için ise atanacakları kadro derecesi ile kazanılmış hak dereceleri arasındaki farkın 3 dereceden çok olmaması ve memurların isteği de şarttır.” hükmü gereğince Bakanlığınız/Genel Müdürlüğünüz/Başkanlığınız bünyesinde münhal bulunan bir kadroya naklen atanmam hususunda,


Gereğini saygılarımla arz ve talep  ederim. ......../......../2019Ad SoyadTC Kimlik No     :


Adres                   :


Tel                         :Dilekçe Ekleri


EK1                        : Özgeçmiş, Eğitim ve Sertifikalar


EK2                        : Görev Yaptığım Kurumdan Alınan Görev Belgesi

Kurum Değişikliği İşlemi 

Kurum değişikliği talebinde bulunduğunuzda, dilekçenizi geçiş yapmak istediğiniz kuruma sunduğunuz takdirde, dilekçenizi işleme alan kurum, görev yaptığınız kurumla yazışmalara başlar ve görev yaptığınız kurumdan muvafakat talep eder. Görev yaptığınız kurum muvafakat vermesi halinde, atama onayı emri çıkarır ve bunun bir örneğini size ve bir örneğini geçiş yapacağınız kuruma gönderir. Bunun üzerine söz konusu atama emrine istinaden ayrılış yapabilir, yeni kurumunuza başlayış yapabilirsiniz. Hepiniz için iş hayatınızda başarılar dileriz.

Kurum Değişikliği Dilekçe Dosya Halinde İndirmek İçin Tıklayın


 


Yorumlar (7)
Yazar 2 yıl önce
İndirebilirsiniz. Yazı sonunda indirilebilir bağlantı mevcut.
Murat 2 yıl önce
Teşekkür ederim
Hamdi Mur 2 yıl önce
Teşekkürler çok sağolun
İsmail Uyarhan 2 yıl önce
Dilekce neyse de muvafakat almak mesele
Hazan Sertkayalı 2 yıl önce
Bunu yazı dosyası halinde de indirebilseydik keşke
Yasemin 1 yıl önce
Merhaba ben 50d statülü araştırma görevlisiyim. Faydalanabilir miyim acaba?
Can 2 yıl önce
Teşekkürler emeğinize sağlık..