Numaranın Kime Ait Olduğunu Ücretsiz Öğrenebilir Miyiz?

Numaranın Kime Ait Olduğunu Ücretsiz Öğrenebilir Miyiz?
0

Rehberinde kayıtlı olmayan bir numara aradığında çoğu kişi, arayanın kim olduğunu merak eder ve bilmek ister. ‘Numaranın kime ait olduğunu ücretsiz öğrenebilir miyiz?’ olarak sorusuna verilecek birçok cevap var. Sürekli tanımadıkları numaralardan aranan insanlar, arayanın kim olduğunu öğrenmek için çeşitli yollara başvurabilirler. Günümüzde bunu yapmak oldukça kolaylaştı.

Cep telefon numaraları farkında olmadan, bilerek ya da zorunlu olarak birçok kişi ve kurum ile paylaşılabiliyor. Telefon uygulamalarının birçoğu telefon numarasını istiyor. Kayıt yapılmak zorunda kalınan bir uygulama, site ya da program, telefon numaralarını alıp üçüncü kişiler ile paylaşabiliyor. Bundan dolayı da istenmeyen telefon aramalarına maruz kalınabiliyor. Arayan numara sorgulanarak kime ait olduğu öğrenilebilir ve istenmeyen bir kişi ya da kurum ise numara engellenebilir.

Telefon Numarası Kime Ait Ücretsiz?

Bilinmeyen numaraların araması birçok insan için oldukça rahatsız edici bir sorun. Telefon numarası kime ait ücretsiz olarak öğrenmek isteyen kişiler farklı yol ve yöntemleri kullanabilirler. Hem kullanılan operatörler üzerinden hem de uygulama ve programlar üzerinden numaraların kime ait olduğu ücretsiz ve bazılarında az da olsa bir ücret karşılığında öğrenilebilir.

Telefon numarasının ait olduğu kişiyi öğrenmek için ücretsiz ve kolay yöntemler vardır. Bunlar Google, Facebook, WhatsApp gibi uygulamalardır. Arayan numarayı telefona kaydederek WhatsApp uygulaması üzerinden kim olduğunu görebilme imkanına sahipsiniz.

Numarayı kaydettikten sonra WhatsApp uygulamasını açın ve isim listesine girerek kaydettiğiniz ismi bulup profil bilgilerine bakın. Kişinin bir profil resmi olması da kimliğini belirlemekte önemli rol oynar. Ancak bunun için arayan kişi ya da kurumun akıllı telefon kullanması ve WhatsApp kullanıyor olması gereklidir.

Bir diğer ücretsiz yöntem sosyal medya uygulaması olan Facebook üzerinden arayanı öğrenmektir. Eğer kişi ya da kurum Facebook kullanıyor ve numarasını gizlememiş ise kim olduğunu görebilirsiniz. Bunu Facebook uygulamasına girip, orada bulunan arama kısmına, arayan telefon numarasını girip aratarak yapabilirsiniz. Numarası gizli değilse zaten direkt karşınıza çıkacaktır.

Bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için yapılan, sadece bu amaçla hizmet veren Android ve iOS uygulamaları mevcuttur. Bu uygulamaları telefonunuza indirerek de arayan hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak güvenilirlik açısında sıkıntılı bir yöntemdir, size ait bilgileri uygulama kurucularının ellerine vermiş olursunuz. Çünkü birçok şeye onay vermeden uygulamaları kullanmanıza müsaade edilmiyor.

Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenebilir Miyiz?

Numaranın kime ait olduğu öğrenebilir miyiz?’ sorusunun yanıtını alabileceğiniz birçok yöntem mümkün. Bu yöntemlerden biri olan arayan numaradan isim bulma yolu denenebilir. Tanımadığınız kişiler tarafından rahatsız ediliyorsanız, bilinmeyen numaralar hizmeti veren firmalardan yardım alınabilir. Bu hizmetlerden birini sağlayan 118 80 gibi firmalar aranarak öğrenilebilir. Bu hizmet ile isimden numara öğrenilebileceği gibi numaradan isim de öğrenilebilir. Ancak bu işlemi yapmak belli bir ücrete tabiidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : BU NUMARA KİME AİT? 

Bir başka numara sorgulama yöntemi de GSM operatörlerinin bu konuda verdiği hizmetlerdir. Bu konudaki tek sorun, işlemin belli bir ücret karşılığında kullanılabilmesidir. Yazımızın devamında bu hizmetten nasıl faydalanacağınızı detaylandıracağız.

Vodafone Numaradan İsim Bulma

Bilinmeyen numaralar için, Vodafone numaradan isim bulma servisleri kullanılabilir. Öncelikle telefonunuzda mesajlar bölümünden yeni bir mesaj sayfası açın ve metin kısmına ‘KIM’ yazıp boşluk bırakarak başında sıfır rakamı olmadan sorgulayacağınız numarayı girin. Bunu 7048 numarasına gönderin. Kısa süre içinde mesajınıza geri dönüş sağlanacak, numarayı kullanan kişi ya da kurumun kim olduğu bilgisi size verilecektir. Bu hizmetin karşılığı 4,99 TL’dir. Ayrıca Vodafone hatlı iseniz 118 42 numarasını arayarak da 1,25 TL karşılığında hizmet alabilirsiniz.

Turkcell Numaradan İsim Bulma

Telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için Turkcell numaradan isim bulma servisleri kullanılabilir. Telefonun mesajlar bölümüne gidilerek ‘KIM’ yazıp boşluk bıraktıktan sonra başında sıfır olmadan arayan numarayı girin. Bu mesajı 2200 numarasında gönderin. Kısa bir süre sonra gerekli bilgiler size ulaşacaktır.

Türk Telekom Numaradan İsim Bulma

Arayan telefon numarasının kimin olduğunu öğrenmek için Türk Telekom numaradan isim bulma servislerini kullanabilirsiniz. Telefonun arama ekranına *100# numaralarını girerek arama butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan ‘İşlemler’ menüsündeki ‘Bilinmeyen Numaralar Servisini’ aktif hale getirin. Buradan isim ve numara sorgulama yapabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir