Netflix Üyelik Ücreti Ne Kadar 2023?

Netflix Üyelik Ücreti Ne Kadar 2023?
0

1997 yılında Reed Hastings ve March Randolph tarafından Kaliforniya’da kurulmuştur. Amerikan Sinema Filmleri Derneği üyesi olup dünyanın birçok ülkesinde hem içerik hem de dağıtım yapmaktadır. Netflix hizmetleri Kuzey Kore, Kırım, İran, Çin dışında tüm dünyada kullanılmaktadır. Günümüzde ise dünya genelinde 193 milyon, ABD’de 73 milyon Netflix üye girişi bulunmaktadır.

İnternete bağlantılı sayısız teknoloji üzerinde filmler, belgeseller, diziler ve çok daha çeşitli içerikler sunan Netflix aynı zamanda İOS, Android veya Windows 10 cihazına dizileri ve filmleri indirerek çevrimdışı indirilen içerikleri izleyebilirsiniz.

Netflix gibi bir hizmetten yararlanmak için yapmanız gerekenler Netflix’in kendi resmî sitesine girerek Netflix üye girişi butonun basmanız ardından kendinize uygun planı seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra e-posta adresinizi girip bir parola oluşturarak hesabınızı oluşturmuş oluyorsunuz. Ardından bir ödeme yöntemi seçerek Netflix’e üyeliğinizi başarılı bir şekilde tamamlamış oluyorsunuz.

Kendinize uygun seçmiş olduğunuz planlamayı daha sonra değiştirme gibi bir şansınız bulunmaktadır.

Netflix aylık ücreti seçtiğiniz plana göre değişmekte olup temel, standart ve özel planlamalara göre fiyat değişikliği gerçekleşmektedir. Temel planlama da sizden ödenmesi istenen tutar 2023 tarihi için 26,99 TL, standart planlama için 40,99 TL, özel planlama içinse bu planlama 54,99 TL olarak belirlenmiştir.    

Netflix Öğrenci Ne Kadar?

Netflix yılın popüler filmleri; geçmişte büyük etki yaratan filmleri ve unutulmaz dizilere yer vermektedir. Telefon da kolayca kullanılıyor olması gençler için büyük bir hizmettir. Telefondan kolayca erişim sağlayarak boş vakitlerini bu şekilde değerlendirebilirler ayrıca arkadaşları ile vakit geçirmek için de ideal bir uygulamadır.

Netflix ücretlendirme yaparken öğrencilere ekstra bir imkân sağlamamaktadır fakat temel planlama çoğu genç ve öğrenci arkadaşlar için uygun bir fiyattır. Diğer planlamalardan faydalanarak aile üyeleri veya arkadaşları ile ortak bir hesap alma şansları bulunmaktadır. Böylece birkaç kişi farklı cihazlardan aynı hesaba girerek keyifli vakit geçirebilirler.

Netflix 3 Ay Ücretsiz Mi?

Netflix size ücretsiz deneme hakkı sunmamaktadır, lakin Netflix ücretiniz fazla geliyorsa Netflix aylık ücreti farklı olan diğer planlamalara geçiş yapabilir ya da Netflix üyeliğinizi kalıcı olarak pasif hale getirebilirsiniz. Üyeliğinizi sonlandırmanız durumunda sözleşme, iptal ücreti, taahhüt gibi sıkıntılarla karşılaşmayacaksınız. İstediğiniz takdirde de aynı hesap üzerinden devam etme şansınız bulunmaktadır. Bu şekilde Netflix’in verdiği hizmetlerden yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Netflix’i Aynı Anda Kaç Kişi Kullanabilir?

Netflix hizmetini aynı anda birkaç kişinin kullanabileceği bir uygulama olup aynı zamanda TV platformunda da kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Kullanılan kişi sayısı ve HD yayınlarının artması düzeyinde Netflix aylık ücreti de buna bağlı olarak değişmektedir. Netflix bunu Netflix Basic Paket, Netflix Standart Paket ve Netflix Premium Paket olarak sınıflandırmış ve farklı aylık ücretlendirme yapmaktadır.

Netflix Basic pakette aynı anda sadece bir kişi izlemeye imkân tanıyor. İçerikte ise standart çözünürlük sağlıyor. Aylık ücretlendirmesini ise 26,99 TL olarak belirlemiştir. Standart pakette aynı anda iki kişi kullanma imkânı sunup ayrıca içeriklerde yüksek çözünürlükte izleme keyfi sağlıyor. Ücretlendirmesini de buna orantılı olarak 40,99 TL olarak belirlemiştir.

Premium pakette ise aynı anda 4 kişi kullanma imkânı sunmakla beraber içeriklerde HD ve ultra HD (1080/4K) çözünürlük sağlamaktadır. Resmi sitede verilen pakette aylık ücretlendirmesini de 54,99 TL olarak belirlemiştir. 

Bu paketlerin hepsi aylık ücretlendirme olup hiçbiri de Netflix yıllık ücreti bulunmamaktadır. Bu şekilde olmasının nedeni Netflix’ten istediğiniz zamanda ayrılma şansınızın olmasından kaynaklanmaktadır. Bu şekilde ayrılmak istediğinizde sizi mağdur etmemek adına bu şekilde aylık bir ücretlendirme yapılmaktadır.

1 Kişilik Netflix Ne Kadar?

Netflix aylık ücreti kapsamında bir kişinin kullandığı paketi 26,99 TL olarak belirlemiştir. Bu paket kapsamında Netflix uygulamasını sadece bir kişi kullanıyor olması dışında içerikte standart çözünürlük sağlamaktadır. Sadece bir kişinin kullandığı Netflix paketi öğrenciler için ideal ve uygun bir pakettir. Bu paket sayesinde hem vakit geçirmiş olacaklar hem de eğlenmiş olacaklar.

Televizyon, telefon, dizüstü bilgisayar ve tabletten izleyebilirsiniz. Ayrıca izlemek istediğiniz film veya diziyi indirerek daha sonra internetinizden yemeden kolayca izleyebilirsiniz. Bu kolay kullanımı sayesinde istediğiniz her yerde ve zamanda dizi ve film izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir