Mide Balonu Fiyatları 2023

Mide Balonu Fiyatları 2023
0

Mide Balonu Fiyatı 2023

Mide balonu fiyatı 2023 yılında yoğun şekilde merak ediliyor. Mide balonu uygulaması kilo vermek isteyen kişilere uygulanıyor. Ancak herkes için uygun bir yöntem değildir. Gerekli analizler ve tetkikler doktor tarafından yapıldıktan sonra uygunluğuna doktor karar veriyor. 

  • Özel ve devlet hastanelerinde yapılan mide balonu uygulamasının fiyatı ise hastaneye göre değişiyor. Ancak 2023 yılında genel olarak en düşük 5.000 TL en yüksek 20.000 TL arasında odluğunu söylemek mümkündür.

Mide Balonu Ameliyatla Nasıl Yerleştirilir?

Mide balonu ameliyatla nasıl yerleştirilir sorusu ilk kez mide balonu ameliyatı yaptıracak kişiler tarafından merak ediliyor.

Genel olarak mide balonu operasyonlarında kullanılan malzemeler silikon polimerinden jelatin kapsüllere kadar farklılık gösteriyor. 

  • Ameliyattan önce hastaya anestezi uygulanıyor. Ardından ise endoskopi eşliğinde balon materyali hasta hissetmeden midenin içerisinde yerleştiriliyor. Son aşamada ise gerekli miktarda balon şişirilerek işlem tamamlanıyor.

Mide Balonu Riski Var Mıdır?

Mide balonu riski var mıdır sorusuna kesin ve net bir yanıt vermek mümkün değildir.

  • Genel olarak her operasyonda olduğu gibi mide balonu operasyonlarında da belirli riskler mevcuttur. Mide balonunun patlayacağı düşünülür. Ancak mide balonlarının patlama riski yoktur. Sadece delinme neticesinde içerisindeki sıvı sızabilir.

Bu da ciddi risk oluşturur. Delinme riski uygulama öncesinde ön görüldüğü için balonun içerisine direk metilen mavisi bir sıvı dolduruluyor. 

Elipse Mide Balonu Fiyatı

  • Elipse mide balonu fiyatı 2023 yılında farklılık gösteriyor.  Ameliyat ile uygulama yapılan elipse mide balonu için fiyatlar en düşük 5000 TL civarından başlıyor.

Özel hastanelerde sunulan fiyat aralıkları daha yüksektir. Devlet hastanelerinde de SGK karşılamadığı için ücret dahilinde uygulanıyor.

Yutulan Mide Balonu Fiyatı

Yutulan mide balonu fiyatı sıkça merak ediliyor. Çünkü mide balonu operasyonları arasında en çok tercih edileni yutulabilir mide balonudur.

  • Genelde özel hastanelerde uygulanıyor. Fiyat aralığı ise 2023 yılında 5.000 TL ile 20.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Devlet hastanelerinde özel hastanelere kıyasla fiyatının nispeten daha uygun olduğunu da söyleyebiliriz.

Mide Balonu ile 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

Mide balonu ile 1 ayda kaç kilo verilir sorusu sıklıkla operasyonu yeni geçiren kişiler tarafından merak ediliyor.

  • Mide balonu takıldıktan sonraki ilk 1 ayda en düşük 20 kilogram verilmesi hedefleniyor. Bu süre zarfından sonra da daha az ve sağlıklı şekilde kilo verilmeye devam ediyor.

Elbette hastanın sağlıklı beslenme rutinine sahip olması da kilo verme süreci açısından oldukça önemlidir.

Mide Balonu Devlet Karşılıyor Mu?

Mide balonu devlet karşılıyor mu sorusunun cevabı hastanın vücut kitle indeksine göre değişiyor.

  • Eğer hastanın vücut kitle endeksi 40 ve üzerindeyse obezite gurubuna giriyor. Bu guruptaki hastalar için devlet hastanelerinde yapılacak mide balonu operasyonlarını SGK karşılayabiliyor. Ancak 40 yüzdesinin altındaysa ve devlet hastanesinde operasyon yapılacaksa ücret dahilinde yapılır.

Mide Balonu Patlarsa Ne Olur?

Mide balonu patlarsa ne olur diye sıklıkla merak ediliyor. Öncelikle mide balonlarının direk patlama gibi bir riski kesinlikle bulunmaz.

  • Sadece delinme sonucunda sızma söz konusu olabilir. Bu da oldukça nadir görülen bir durumdur. Midede yüksek oranda asit olmadığı sürece delinme durumu da söz konusu olmayacaktır. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir