Memur Emekli Maaşı Ne Kadar? TÜM MEMURLAR 2023

Memur Emekli Maaşı Ne Kadar? TÜM MEMURLAR 2023
0

Her insanın işe girdikten sonra en büyük hayali emekli olmak ve hayatının geri kalanını rahat bir şekilde yaşayabilmektir. Ülkemizde de milyonlarca emekli çalışan bulunmaktadır. Son dönemlerde yaşanan fiyat artışlarından en fazla etkilenen kesimlerden biri olan emeklilerin gözü kulağı yapılacak olan zamlardaydı. Memur emekli maaşı ne kadar merak edenler için TUİK’in aralık ayında ki enflasyon oranlarının ne kadar olduğunu yayınlaması ile birlikte yapılacak olan maaş zamları aşağı yukarı netleşmiştir. Fakat kabine toplantısından sonra zam oranının yüzde 30,5’e çıkarıldığı duyuruldu ve en düşük emekli aylığının 2500 TL olacağı açıklandı ve bu haber milyonlar emeklinin sevindirdi. Bazı devlet görevlilerinin alacakları en düşük ve en yüksek maaşlara bakacak olursak;

Emekli Müsteşar Maaşları Ne Kadar?

Bakanlıklarda görev yapan ve bakandan sonra kurumda ki en yetkili kişilerden biri olan müsteşarlar hukuki süreçlerin yönetiminde, destek hizmetlerinin işleyişinin takip edilmesinde, bütçe ve kaynak raporları gibi önemli kalemleri incelemekte görev almaktadır.  Şu an birinci derece birinci kademeden bir müsteşar maaşı en düşük 11,806 TL en yüksek maaş ise 15,406 TL olmuştur.

2023 Emekli Genel Müdür Maaşları

Bulunduğu kurumun vizyonunu oluşturmakla görevli olan ve kurumun en yüksek mevki diyebileceğimiz genel müdürler ayrıca planlama, eğitim, görevlendirme gibi konularda görev alan kurumlar için önemli bir çalışandır. Memur emekli maaşı ne kadar diye soran emekli olmuş genel müdürlere cevabımız eğer birinci derede ve birinci kademeden emekli olmuşlarsa en düşük 10,435 TL en yüksek ise 13,617 TL civarında bir maaş alacaklar.

Emekli Hemşire Maaşları 2023

Vardiyalı çalıştıklarından dolayı oldukça zor bir görev olarak değerlendirebileceğimiz hemşireler hastaların bakımında ve onların ihtiyaçlarının giderilmesinde rol almaktadırlar. Bunun yanında ameliyat hemşiresi, acil tıp teknisyeni gibi farklı branşlarda görev alan hemşireler de bulunmaktadır. Şu an birinci kademe dördüncü dereceden emekli olmuş lisans mezunu bir hemşire en düşük 3916 TL en yüksek 5110 TL emekli aylığı almaktadır.

2023 Yılı Emekli Araştırma Görevlileri Maaşları

Üniversiteler bir ülkenin ilerlemesi için en önemli kurumlardan birisidir. Bu kurumlarda bilimsel araştırmalara katılmak ve branşıyla ilgili araştırmalar yaparak, bunları yayınlayarak kendinden sonra gelen kişilere ışık tutmakla görevli olan bir araştırma görevlisi zamlardan sonra memur emekli maaşı ne kadar merak ediyorsa eğer yedinci derece ve birinci kademeden emekli olmuşsa en düşük 8265 TL en yüksek ise 10,785 TL aylık alacaktır.

Emekli Avukatların Maaşları Ne Kadardır?

Avukatlar, insanların suçlu ya da suçsuz olduklarını yargı önünde kanıtlamalarında yardımcı olacak aynı zamanda da tüzel ya da gerçek kişilere hukuki konularda danışmanlık yapar. Onları doğru şekilde yönlendirecek olan avukatlar, adaletin sağlanmasına katkıda bulunurlar. Kimi avukatlar bir büroda çalışmak yerine devlet kurumlarında çalışmayı seçmiş, daha sonra emekli olmuş bir avukat birinci derece dördüncü kademeden emekli olmuşsa en düşük 8,311 TL en yüksekse 10,845 TL maaş alabilecektir.

Emekli Vaiz Maaşları

Camilerde en az imamlar kadar önemli bir vazife yürüyen vaizler sadece camilerde vaaz etmekle kalmaz bunun yanında taşralarda irşat programlarında da görev alır. Vaaz ve hutbe metinleri hazırlar. Kurs ve seminerlerde ders verir. Şuan birinci derece dördüncü kademeden emekli olmuş olan bir vaiz en düşük 6,844 TL en yüksek 8,931 TL aylık alacaktır.

Emekli Profesör Maaşları

Alması oldukça zor unvanlardan biri olan profesörlük unvanına sahip kimseler üniversitelerde de oldukça fazla görev almaktadır. Bir profesör akademik çalışmalar yürütmenin yanında ders materyalleri hazırlamak ve lisans ya da lisansüstü bölümde okuyan öğrencilere dersi anlatmakla da mükelleftir. Memur emekli maaşı ne kadar olacak merak eden profesörlere birinci kademe dördüncü dereceden emekli olmuşlarsa en düşük 9,346 TL en yüksek 12,191 TL maaş alacaklarını söyleyebiliriz.

Emekli Mühendis Maaşları

Kamu kurumlarında elektrik, makine gibi birçok faklı kolda mühendis çalışmaktadır. Çalıştığı göreve göre alacağı maaşında değişeceği mühendislerin genel olarak görevleri kendi branşıyla ilgili teknik problemlere çözüm bulmak, teknik sorunların çözümünde planlar yapmak ve bunların uygulamasını takip etmektir. Açıklanan son veriler ışığından birinci derece dördüncü kademeden emekli olmuş bir mühendis ortalama en düşük 8,703 TL en yüksek 11,357 TL maaş alabilecektir.

Emekli Polis Memuru Maaşları

İnsanların güven içinde yaşamalarını sağlayan polis memurları kamu düzeninin korunmasında büyük bir sorumluluk üstlenmektedir. Her bir memur görevli olduğu meskende arama yapabilir. Gerekli gördüğü kişileri tutuklayabilir. Sekizinci derece birinci kademeden emekli olan bir polis memurunun alacağı en düşük maaş 4,167 TL en yüksek maaş ise 5,437 TL’dir.

Emekli Kaymakam Maaşları

İl idari teşkilatında önemli bir yeri olan Kaymakamlar sorumlu olduğu bucakları ve köyleri teftiş etmekle ve halkın sorunlarını dinleyip bunlara çözüm bulmakla görevlendirilmiştir. Yaptıkları teftişlerin sonuçlarını valiye rapor olarak bildirmekle de sorumludur. Kaymakamlar için memur emekli maaşı artışı ne kadar derseniz bir kaymakam en düşük 6,840 TL en yüksek 8,926 TL ücret alabilir son zamlarla beraber.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir