MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır 2023 Şartları Nelerdir?

featured
0

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere sunulan ücretsiz tablet hizmeti ile öğrenciler artık eğitim aracı olarak kullanmak istedikleri tablete rahatlıkla ulaşabiliyor. Özellikle son dönemlerde pandemi nedeniyle uzaktan eğitime geçen öğrenciler derslerine girebilmek için teknolojik aygıtlara ihtiyaç duyuyorlar. Ancak her ailenin bu teknolojik aygıtları çocuklarına sunma imkanı olamayabiliyor. Bu nedenle Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz tablet hizmeti öğrencilere sunulmaktadır. Bu hizmetten faydalanmak için akıllara gelen ilk soru ise MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır 2023 şartları nelerdir oluyor.

MEB ücretsiz tablet başvurusu için bilinmesi gereken en önemli detay ise başvurunun öğrenciler tarafından yapılamamasıdır. Tablet başvurusu yapabilmek için başvurusu yapılacak öğrencinin maddi durumu ve okula giden kardeş sayısı dikkate alınarak okullardan İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından dağıtılır.

Ücretsiz Tablet Başvurusu Nereden Yapılır?

MEB ücretsiz tablet başvurusu nereden yapılır diye merak edenler, gereken şartları sağlıyorsa Millî Eğitim Bakanlığı resmi sayfasından başvurunuzu yapabilirsiniz. Daha sonra okulunuzun bağlı bulunduğu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okulunuza sizin adınıza teslim edilir. Ya da MEB resmi sayfasında başvuru için gereken evraklar listesinde bulunan evrakları tamamlayarak İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ücretsiz tablet başvurusu yapabilirsiniz.

Okulunuzun bağlı bulunduğu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden de ücretsiz tablet başvurusu yapabilirsiniz. Gereken formlar ve evraklar tamamlandıktan sonra başvuru işlemleriniz tamamlanır ve belirlenen süre zarfında tablet adınıza teslim edilir. Tabletinizi almak için öğrencinin kayıtlı olduğu okula ya da okulun bağlı bulunduğu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gidebilirsiniz.

Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır 2023?

Ücretsiz tablet başvurusu yapmak için İl Milli Eğitim Müdürlüklerine, MEB resmi internet sayfasına veya mevcut bulunduğunuz okula gidebilirsiniz. Ancak ücretsiz tablet başvurusunu öğrenciler yapamaz bu nedenle velilerin başvuru yapması gerekmektedir. Veliler veya okul öğretmenleri başvuru yapabilir. Başvuru yapılabilmesi için zaten okulun öğrencilere dönem başlarında doldurttuğu veli bilgilendirme formlarında ücretsiz tablet başvurusu yapılırken gereken bilgiler mevcut olacaktır.

MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır 2023? Diye merak edenler için gerekli bilgilere MEB resmi internet sayfasından ulaşabilir. Böylelikle ihtiyacı olan öğrenciler ücretsiz tablet hizmeti alabilirler. Ücretsiz tablet başvurusu yapılırken belirlenmesi gereken esas madde ailenin maddi durumudur ve aynı okula giden ya da evde eğitim gören çocuk sayısıdır. Bu ve buna benzer detaylı bilgiler, veli bilgilendirme formlarında yer aldığından başvuru yapılırken bu evraklardaki bilgiler esas alınır.

Tablet Almak İçin Nereye Başvurulur?

MEB ücretsiz tablet almak için nereye başvurulur diye soruyorsanız; Millî Eğitim Bakanlığına bağlı olan kurumlar veya Millî Eğitim Bakanlığına ait resmi internet sayfasını kullanmalısınız. Ücretsiz tablet erişimini sağlayan kurum, Millî Eğitim Bakanlığı olduğundan eğitim sürecine destek amaçlı dağıtılan tabletler sadece kuruma bağlı hizmet veren ilgili noktalardan temin edilmelidir.

Başvuru işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanmasını istiyorsanız, adına ücretsiz tablet başvurusu yapılacak öğrencinin eğitim gördüğü okula giderek, yapılacak işlemler için gerekli form ve evrakları tamamlayıp başvurunuzu yapabilirsiniz. Tablet başvurusu için gerekli işlemler yapıldıktan belirli bir süre sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ücretsiz tabletinizi alabilirsiniz. Ücretsiz tablet başvurusu yapmak için velilere ve öğrencilere okul tarafından verilen bilgilendirme formlarını doldurarak ilgili kurumlara teslim etmeniz yeterlidir.

MEB Tablet Nasıl Alınır?

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere sunulan MEB ücretsiz tablet hizmeti özellikle uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin derslerine online katılması ile çok sık başvurulan hizmetlerden biri haline geldi. Peki, MEB tablet nasıl alınır? Her öğrencinin online uzaktan eğitime rahatlıkla katılması mümkün olmadığından eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından ücretsiz tablet dağıtımı hizmeti başlatıldı.

Bu sayede evinde teknolojik cihaz bulunmayan öğrenciler online uzaktan eğitime katılabilecek ve derslerini Millî Eğitim Bakanlığı tarafından verilen tabletler sayesinde takip edebilecekler. Ancak MEB ücretsiz tablet başvurusunu kimler yapabilir veya MEB tablet nasıl alınır gibi sorularda bu hizmetin gelmesiyle birlikte sıkça sorulmaya başladı. MEB ücretsiz tablet başvurusu yapabilmek için önemli noktalar; ailenin gelir düzeyi ve hanede eğitim gören öğrenci sayısıdır.

Okulların, dönem başlarında öğrencilere doldurmaları için verdiği veli bilgilendirme formlarında aile ve hane bilgilerine detaylıca yer verilmektedir. Bu formlar da bulunan bilgiler ışığında ya da ücretsiz tablet başvurusu için verilen formlarda doldurulan bilgiler ışığında öğrenciye tablet temin edilip edilmeme durumu kontrol edildikten sonra hanede eğitim gören kişilerin sayısı da belirlenmiş olur.

Ancak bilinmesi gereken başka bir konu ise hanede lisans, ön lisans, yüksek lisans ya da lisansüstü eğitim gören bireyler bu hizmetten faydalanamaz. Bunların dışında eğitim gören bireyler için gereken bilgiler alınır ve ücretsiz tablet temin edilir. Ücretsiz tablet alabilmek için öğrencinin kayıtlı olduğu okula, Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfasına, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuru yapılarak gerekli işlemler başlatılır. İşlemler tamamlandıktan ve başvuru şartları onaylandıktan sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ücretsiz tablet dağıtımı yapılır. Başvuru formlarına yine kurumlar ve internet sayfaları üzerinden ulaşmak mümkündür. MEB tablet nasıl alınır, tablet almak için nereye başvurulur gibi sorularınızı böylelikle bu yazımızda yanıtlamış olduk.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap