Maflor Damla Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı 2023

Maflor Damla Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı 2023
0

Maflor Damla Ne İşe Yarar?

Yeni doğan bebeklerde hazımsızlığı engellemek ve bağışıklığı güçlendirmeye yönelik kullanılan probiyotik bir ilaçtır.

Bebeklerde hem kabızlık hem de ishal için kullanılan bir ilaçtır. Molfor damla bakteri kaynaklı ishal sorunlarında etkili olan ishal kesici bir ilaçtır. 

Bebeklere yönelik olan bu ilacın faklı yaş gruplarına yönelik süspansiyon formları mevcuttur. Doktor tavsiyesi ve kontrolünde kullanıma uygundur.

Bebeklere yönelik kullanımlarda beklenmedik bir yan etki gösterdiği takdirde ilaç kullanımı kesilmeli ve doktor kontrolü sağlanmalıdır. 

Maflor Damla Fiyatı Ne Kadar?

Maflor Damla fiyatı; KDV dahil satış fiyatı 64 TL olarak belirlenmiş olan bir ücret çıkmaktadır. KDV hariç fiyatı 60 TL olarak satılmaktadır. Bölgesel olarak değişiklik gösterecek ilacın ortalama fiyatı 58 TL’dir.

Maflor Damla İshali Keser mi? 

Farklı durumlarda kullanılan Maflor Damla ishali keser mi? Bebeklerde kabızlık ve ishal sorunlarına yönelik kullanılan ilaç içeriği itibari ile ishali kesmeye yöneliktir.

Bakteri ve mikrop kaynaklı bebeğin sindirim sistemine zarar veren organizmaları ortadan kaldırarak etki göstermektedir. 

İyileştirici özelliği yanında bağışıklı güçlendirici özelliğe de sahip olan ilacın kullanım amacına göre doktor tavsiyesinde olmalıdır.

Beklenmedik yan etkilerde hemen doktor ile iletişime geçilmelidir. Bebeğin sindirim sistemi kuvvetlendiren ve koruyan ilaç etkili sonuçları kısa sürede göstermektedir.

Mafloar Damla Nedir, Ne İçin Kullanılır? 

Molfor damla nedir? Bu damla ishal sorunlarına yönelik kullanılan probiyotik bir ilaçtır. Bebeklerde kabızlık sorununa yönelikte kullanılmakta olan ilacın doktor kontrolü altında olması gereklidir.

Bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendiren ve hazımsızlık sorunlarına iyi gelen etkili bir ilaçtır. Kullanıldığı andan itibaren etkisini göstermektedir. 

Yetişkinlerde günde iki defayı geçmeyecek şekilde ağızdan 1 saşe alınır. Yemekle birlikte alınması uygun değildir.

Yetişkinlerde ve bebeklerde başka ilaçlarla birlikte ancak doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Maflor Damla ve Yenidoğan Bebeklerde Kullanılır mı?

Molfor damla yenidoğan bebeklerde bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve yaşanan hazımsızlık sorunlarını engellemeye yönelik kullanılmaktadır.

Yeni doğan bebekler için uygun formda üretilen ilaç bebek sağlığı için yoğun dikkat altında uygulanmalıdır.

Uygulandıktan sonraki ilk iki saatte beklenmedik alerjen etkiler gösteriyorsa derhal doktora gidilmesi gereklidir.

Yenidoğan bebeklerde ishal kesici olarak kullanılan probiyotik ilaç uzun süreli kullanıma uygun değildir. Doktor tavsiyesi ve kontrolünde kullanılması uygundur.

Maflor Damla Bebeklerde Kullanımı 

Etkili bir ilaç olarak karşımıza çıkan Maflor Damla bebeklerde kullanımı söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı özellikler çıkmaktadır. Molfor damla bebeklerin kilo ve ay durumlarına göre farklı dozlarda kullanım şekilleri mevcuttur.

Bebeğinizin özel durumları ve sağlık durumuna göre doz doktor tarafından uygun görülen şekilde uygulanmalıdır. 

Şişe içerisinde saşe yardımı ile uygulanan ilaç üretim verilerine göre bir dozu 6 damlaya tekabül etmektedir. 6 damla etken madde ağızdan alınarak su ile kullanılmaktadır. Şişede oluşan tortu ve benzeri durumlar bir sorun olduğu anlamına gelmez.

Uygulanmadan önce şişe iyici çalkalanmalı ve şase yardımı ile alınmalıdır. Doktorun uygun gördüğü dozda damla sayısı bebeğin ağzından verilerek su ile kullanılmaktadır. 

Maflor Damla Kaç Yaşında Kullanılır?

Molfor damla farklı yaş gruplarına göre süspansiyon formları bulunan bir ilaçtır. Yenidoğan için, 3 ay üzeri bebekler için, 12 yaşına kadar olan çocuklar için ve yetişkinler için farklı formlarda ürünler mevcuttur.

Yenidoğanda etkin olarak bağışıklık güçlendirirken, 3 ay üzeri bebek ve 12 yaş altı çocuklarda direkt olarak ishal kesici etki göstermektedir. Doktor kontrolünde kullanıma uygundur.

Maflor Damla Kabızlığa İyi Gelir mi?

Molfor damla bağışıklık sistemini güçlendirerek hazımsızlık sorunlarına yönelik kullanılan bir ilaçtır. İshal ve kabızlık sorunlarına yönelik eten sonuçlar göstermektedir.

Kabızlık içinde uygun olan ilaç bebeğin yaş ve kilo durumuna bağlı olarak farklı süspansiyonları tercih edilebilir. Yaşanan soruna yönelik yapılacak doktor muayenesine uygun olarak kullanılması oldukça önemlidir. 

Maflor Damla Kaç Yaş İçin?

Molfor damla farklı yaş grupları için seçenekleri mevuttur. Genel olarak bebeklerde ishal kesici olarak kullanılan ilaçtır.

Yenidoğan bebeklerde bağışıklığı güçlendirmek ve hazımsızlık sorunlarını gidermektedir. Aynı ilacın yetişkinler ve yaşlılar için olan formları da mevcuttur.

Doktor tavsiyesi altında alınması gerekli bir ilaçtır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : PEDİFEN ŞURUP NE İŞE YARAR?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir