Ben Aldırma Fiyatları 2023 – Lazerle Ben Aldırma Fiyatları

Ben Aldırma Fiyatları 2023 – Lazerle Ben Aldırma Fiyatları
0

Ben Aldırma Fiyatları 2023

Ben aldırma fiyatları 2023 yılında güncellendi. Yüz veya vücudunun farklı bölgelerinde ben çıkanlar rahatsız olursa bunu kolayca aldırabilirler. Çeşitli güzellik merkezleri, devlet veya özel hastanelerde ben aldırma işlemi yaptırabilirsiniz. Genel olarak fiyatları ise işlemi yapacak kuruma ve benin türüne göre değişiyor. Piyasadaki güncel fiyatlardan bazılarını aktarmak gerekirse de;

 • SGK güvencesi olanlar için bir ben ücreti 500 TL’dir. Bir ben dışındaki her ben için ise 250 TL tahsil edilir.
 • Özel hastane ve güzellik merkezlerinde ise ben aldırma fiyatları ortalama 1000 TL civarından başlıyor.

Genel ben aldırma fiyatları yukarıdaki gibidir. Ancak tercih edeceğiniz kurum ile önceden görüşme sağlayıp detaylı fiyat bilgisi almanızı tavsiye ediyoruz.

Lazerle Ben Aldırma Fiyatları 2023

Lazerle ben aldırma fiyatları 2023 yılında oldukça değişkendir. Genel olarak 1 ile 3 seans arası süren bir işlemdir. Seans başı ya da toplu olarak ücretlendirilebilir. Benin büyüklüğü, türü gibi kıstaslar da fiyatların değişmesinde etkin rol oynuyor.

 • Ancak özel hastane ve güzellik merkezi, kliniklerde fiyatlar ortalama 1000 TL civarından başlıyor.

Devlet Hastanesi Ben Aldırma Ücreti 2023

Devlet hastanesi ben aldırma ücreti 2023 SGK kapsamında belirleniyor.

 • SGK güvencesi olan vatandaşlar bir adet ben aldırma için 500 TL ücret öder. Bir ben dışında her ben aldırma işlemi başına ise fiyat 250 TL olarak yansır.

Nitekim bu fiyat sadece devlet hastanelerinde geçerliliğini koruyor. Özel kurumlarda fiyatlar SGK güvencesi olsa bile daha yüksektir.

Özel Hastanede Ben Aldırma Fiyatları 2023

Özel hastanede ben aldırma ücreti 2023 yılında benin türüne, boyutuna ve hastanenin fiyat politikasına göre farklılık gösteriyor.  Ancak genel bir fiyat vermek gerekirse de ortalama ben aldırma ücretlerinin 1000 TL civarından başladığını söyleyebiliriz.

Ameliyatsız Ben Aldırma 

Ameliyatsız ben aldırma lazer işlemiyle mümkündür. Yeni geliştirilen son teknoloji lazer cihazları her türlü benin tamamen yakılmasını ve yeniden çıkmamasını sağlıyor. Bu işlem genelde özel hastanelerde daha yoğun şekilde uygulanıyor. Ameliyatsız ben işlemleri üçe ayrılır. Bunları sıralamak gerekirse de;

 • Radyofrekans: kırmızı renkli damarlı ben türlerinde sıklıkla uygulanan ben alma yöntemidir. İşlem uzman genel cerrahlar tarafından yapıldığı için iz bırakmaz.

 

 • Lazer: lazerle ben aldırma yöntemi koyu renkli ben türlerinde daha yoğun olarak uygulanıyor. Ancak ciltte iz ve leke bırakma olasılığı yüksek olduğu için radyofrekans yöntemi daha sık tercih ediliyor diyebiliriz.

 

 • Elektrokoter: Elektrokoter ben alma işlemlerine aynı zamanda buharlaştırma adı da veriliyor. Özel olarak geliştirilen Elektrokoter cihazlarıyla ben katmanlar şeklinde buharlaştırılarak tamamen yok edilir. Herhangi bir iz ya da leke bırakmadığı için de en sık tercih edilen ameliyatsız ben aldırma yöntemlerinden biridir diyebiliriz.

Tüm bu işlemler ayakta tedavi şeklinde uygulanıyor. Hangi ameliyatsız yöntemin kullanılacağına ise doktorunuz benin türüne ve cildinizin uygunluğuna göre karar veriyor. Ancak bu işlemlerin tamamı ortalama birkaç dakika sürüyor. Sadece gerekli durumlarda seans sayısı daha fazla olabiliyor.

Cildiye Doktoru Ben Alır Mı?

Cildiye doktoru ben alır mı sorusu yoğun olarak araştırılıyor. Benler herhangi bir muayene gerektirmez. Çünkü zaten hastaneler benleri tanıyıp buna göre cildiye doktorlarına direk aldırmak ya da çözüm bulmak üzere başvuruyor.

Ancak cildiye doktoru ben almak yerine krio adı verilen ben dondurma işlemlerini uyguluyor. Eğer benlerinizi direk ameliyatla ya da ameliyatsız yöntemlerle aldırmak istiyorsanız başvurmanız gereken bölümler şunlardır;

 • Genel Cerrahi
 • Dermatoloji
 • Plastik Cerrahi

Her üç bölüm de ben aldırma konusunda hizmet veriyor. İster özel ister devlet hastanesi olsun sadece bu üç branşta hizmet veren doktorlar ben alma işlemlerini yapabiliyor.

Ben Aldırmak İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Ben aldırmak için yaş sınırı var mı sorusunu merak ediyor olabilirsiniz. Öncelikle benlerin kendi içerisinde türleri mevcuttur. Bazıları doğuştan olurken bazıları ise sonradan yayılım göstererek artış gösteren türlerdir. 

 • Her bireyde görülen benler de farklılık gösterir. Benleri aldırmak için ise bilinen herhangi bir yaş sınırı yoktur. Zaten doktorunuz gerekli tetikleri yaparak benin türünü ve cildinizin uygunluğunu tespit eder.

Buna bağlı olarak yaş faktörünü de göz önüne alıp hangi yöntemle benin alınacağına karar verir.

Ben Alma Kaç Seans?

Ben alma kaç seans sorusuna kesin bir yanıt vermek mümkün değildir. Çünkü bu hastaya, hastada bulunan benin durum ve türüne göre değişiyor.

 • Eğer alınacak benin derinliği çok fazla yüksekse bu işlemde iz kalmaması hedefleniyor. Bu nedenle de 6 ile 8 hafta arayla 2 veya 3 seans şeklinde uygulama yapılabiliyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir