Kök Hücre Tedavisi Fiyatları 2023 – Dize, Yüze Kök Hücre Tedavisi Fiyatı

Kök Hücre Tedavisi Fiyatları 2023 – Dize, Yüze Kök Hücre Tedavisi Fiyatı
0

Kök Hücre Tedavisi Fiyatı 2023

Kök hücre tedavisi fiyatı 2023 yılında ne kadar, fiyatlar neye göre değişiyor soruları sıklıkla merak ediliyor. Kök hücre tedavileri özellikle son dönemde büyük dikkat çekmeye başlamıştır.

Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan bu yöntem için fiyatlar uygulamaya göre değişiyor.  Kök hücre tedavileri genel olarak 3 seansta uygulanıyor.

 • Genel olarak kök hücre tedavileri en düşük 3000 TL civarından başlıyor.

Mezoterapi ya da dolgu işlemlerine göre daha yüksek fiyatlandırılan kök hücre tedavileri gençleşmede oldukça etkilidir.

Kişinin kendi hücreleri alınarak uygulama yapılıyor. Fiyatlar uygulama bölgesi, seans sayısı ve uygulayıcının fiyat politikasına göre değişkenlik gösterebilir.

Diz Kök Hücre Tedavisi Fiyatı 2023

Diz kök hücre tedavisi fiyatı 2023 yılında oldukça değişkendir. Kişinin karın yağlarından ya da kemik iliğinden alınan hücreler laboratuvar ortamında çoğaltılır. Ardından ise diz bölgesine yeni hücre olarak seanslar halinde uygulanır.

 • Seans başı ücretler 2.000 TL civarından başlayarak yükseliyor.

Kök hücre tedavileri oldukça kapsamı ve zordur. Bu nedenle de diğer tedavi yöntemlerine kıyasla fiyatları biraz daha pahalıdır.

Yüze Kök Hücre Tedavisi Fiyatları 2023

Yüze kök hücre tedavisi fiyatları 2023 yılında uygulayan yere ve seans sayısına göre oldukça değişkendir.

 • Kırışıklık giderme, gençleşme ve cildin daha sağlıklı görünmesi için yüze yapılan kök hücre tedavilerinin seans ücreti ortalama 2.000 TL civarından başlıyor. Fiyatlar uygulama yapan yere bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Beyin Kök Hücre Tedavisi Fiyatları

Beyin kök hücre tedavisi fiyatları merakla araştırılıyor. Beyin kök hücre tedavileri, beyin felci durumlarında uygulanan ciddi bir tedavidir.

 • Hastaya kendi hücreleri dönüştürülüp nakledilir. Nakledilen sağlıklı hücreler bozuk hücrelerin yerini alarak iyileşme sağlar. Fiyat aralığı vermek ise mümkün değildir.

Kök Hücrenin Maliyeti Ne Kadardır?

Kök hücrenin maliyeti ne kadardır diye merak ediliyor. Kök hücre sistemi ülkemiz ve dünya çapında oldukça dikkat çekmeye devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre kök hücre sisteminin toplam maliyeti 8 Milyon Türk Lirası’nı geçiyor. 

Ayrıca teçhizat ve ekipmanlar da bu bütçeye dahildir. 10 farklı araştırma alanını da kapsayan bu sistemin yani gen kök hücre merkezinin genel toplam maliyeti ise 20 Milyon Euro olarak açıklanmıştır.

Kök Hücre Tedavisi Kaç Seans?

Kök hücre tedavisi kaç seans sorusu da yine sıkça araştırılıyor.

 • Genel olarak kök hücre tedavileri 3 seansta tamamlanıyor. Her bir seans arası ise ortalama 3-4 hafta kadardır.

İlk seanstan hemen sonra etki süresi kişiden kişiye göre değişiyor.  Ancak uygulandığı andan itibaren etkisini göstermeye başlayarak 12 aya kadar da etkisi devam eder.

Türkiye’de Kök Hücre Tedavisi Nerede Yapılıyor?

Türkiye’de kök hücre tedavisi nerede yapılıyor sorusuna hastane ve il şeklinde hemen yanıt verelim. Başlarda sadece Türkiye’de birkaç sayılı hastanede olan kök hücre tedavileri bugün artık daha fazladır. Kök hücre tedavisi uygulanan hastane ve iller şu şekildedir;

 • Trabzon Kök Hücre Merkezi
 • Genom ve Kök Hücre Merkezi
 • Beike Kök Hücre Merkezi
 • Hacettepe Kök Hücre Merkezi
 • Live Hospital Kök Hücre Merkezi
 • İstanbul Kök Hücre Danışma Merkezi
 • Kocaeli Kök Hücre Merkezi

Hastalardan toplanan hücreler bu kök hücre merkezlerinde işleme alınarak çoğaltılır.

Kök Hücre Tedavisi Kalıcı Mı?

Kök hücre tedavisi kalıcı mı diye de çok merak ediliyor. Kök hücre tedavileri kişinin sağlıklı hücrelerini alınıp çoğaltılması ve ardından gerekli bölgeye uygulanmasını kapsar.

 • Gerçek ve kendi hücrelerinden işlem yapıldığı için uygulama sonrası hücre yenilenmesi ve etkisi ömür boyu devam eder.

Kök Hücre Tedavisi SGK Karşılıyor Mu?

Kök hücre tedavisi SGK karşılıyor mu sorusu da yine hastalar tarafından sıklıkla merak ediliyor. Kök hücre tedavileri oldukça maliyetlidir.

 • Bu noktada tüm masrafları hastanın kendisi karşılar. Yani Sosyal Güvenlik Kurumu kök hücre tedavileri için hiçbir ödenek sağlamaz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir