İsimden Telefon Numarası Bulma 2020

featured
4
0

Cep telefonunuza gelen aramalar bazen tanımadığınız kişilerden olabilir. Son dönemlerde, özellikle dolandırıcılık olaylarının artmasından dolayı pek çok kişinin telefonuna yabancı numaralardan arama gelmektedir. Akıllı telefonların kendilerinde olan bazı sistemler, dolandırıcı olan numaralar için uyarı vermektedir. Ancak her telefonda bu özellik bulunmaz. Doğal olarak telefonunuza yabancı numaralardan mesaj ya da telefon geldiğinde bu numaranın kim olduğunu araştırmaya başlarsınız. Sizlere isimden telefon bulma yöntemlerini açıklayarak, sizi arayan kişilerin kim olduklarını kolayca öğrenmenizi sağlayalım;

İsimden telefon numarası bulma yöntemleri nelerdir?

Cep telefonunuza gelen aramanın kim tarafından yapıldığı ya da telefonunuza gelen mesajın kim tarafından atıldığını merak ediyorsanız, yakın bir dostunuzun telefon numarasını kaybettiyseniz ve bulmak istiyorsanız, öğrenmek için kullanabileceğiniz yöntemler şunlardır;

  • Hukuksal süreç ile isimden telefon numarası bulma
  • Şebeke aracılığı ile isimden telefon numarası bulma
  • Whatsapp ya da diğer uygulamadan isimden telefon numarası bulma
  • Bilinmeyen numaralar servisinden isimden telefon numarası bulma
  • Sosyal medya hesaplarından isimden telefon numarası bulma

Hukuksal süreç ile isimden telefon numarası bulma;

Sizi rahatsız eden kişinin adına ve soyadına bir şekilde ulaştıysanız ve bu kişi ile ilgili tüm bilgileri merak ediyorsanız, hemen şikâyet dilekçesi verebilirsiniz. Size en yakın karakola gittiğinizde, şikâyetinizi bildiren bir dilekçe yazmanız istenir. Bu doğrultuda hukuksal süreç başlatılır. Sizi rahatsız eden kişinin tüm kimlik ve telefon numarası bilgilerine ulaşılır ve size her aşamada bilgi verilir. Bu kişiden davacı olmak istiyorsanız, yine hukuki yolar ile davacı da olabilirsiniz.

Şebekeler aracılığı ile isimden telefon numarası bulma;

Yakın bir arkadaşınızın, bir tanıdığınızın telefon numarasını öğrenmek istiyorsanız, telefon şebeklerinin servislerini de kullanabilirsiniz. Bir kurumsal firmanın ya da bir şahsın telefonunuza ulaşmak için her şebekenin farklı hizmeti sunulmaktadır. Sizlere GSM operetlerine göre isimden telefon numarası bulma işlemlerini tek tek açıklayalım;

Turkcell isimden telefon numarası bulma;

İsimden telefon numarası bulma işlemi için turkcell hat sahipleri, 1832 numarasını arayabilirler. Bu numaradan isimden telefon numarası öğrenebileceğiniz gibi sizi arayan yabancı numaranın kime ait olduğunu da sorgulayabilirsiniz. Online hizmet merkezinin dışında cep telefonunuzun arama kısmına “*100#” tuşlarını yazarak arama yapabilirsiniz. Bu hizmet, bilinmeyen numaralar servisine girişinizi sağlar. Bu tuşları kullanarak arama yaptığınızda isimden ya da telefon numarasından sorgulama yapmanız mümkündür.

Turkcell, kullanıcılarına özel olarak upcall hizmeti de sunmaktadır. Bu hizmet, sizi arayan kişiler rehberinizde kayıtlı olmasa bile arayan kişinin adını görebilmenize imkân tanır. Bu hizmetten faydalanmak için turkcell müşteri hizmetlerini arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vodafone isimden telefon numarası bulma;

İsmini bildiğiniz birinin telefon numarasını öğrenmek istiyorsanız ve Vodafone hattı kullanıyorsanız hemen 11842 numarasını arayarak telefon numarasını öğrenebilirsiniz. Bu numaradan aynı zamanda telefon numarası vererek isim sorgulaması da yapmanız mümkündür. Bu hizmet karşılığında Vodafone tarafından 1,25 lira ücret alınmaktadır.

Vodafone hattına sahipseniz ve sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız da cep telefonunuzun mesajlar kısmına gelerek KIM yazıp boşluk bıraktıktan sonra 10 haneli telefon numarasını yazıp 7048’e göndermeniz yeterli olacaktır. Bu SMS hizmeti ile sizi arayan kişinin kimlik bilgilerini hemen öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom isimden telefon numarası bulma;

Türk Telekom hattına sahipseniz ve isimden telefon numarası bulma işlemi yapmak istiyorsanız, 11855’i aramanız yeterlidir. Eğer aradığınız kişi Türk Telekom’a kayıtlı ise bu numaradan hemen bilgi verilecektir.

Türk Telekom hattı sahipleri isimden telefon numarası bulma için SMS servisini de kullanabilmektedir. Telefon numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin adını ve soyadını mesajlar kısmına yazarak 11855’e kısa mesaj göndermeniz halinde hemen telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Telefonunuzun arama kısmına yine *100# tuşlamasını yazıp aradığınızda bilinmeyen numaralar hizmetine bağlanırsınız. Burada da isimden telefon numarası sorgulamanızı hemen yapabilirsiniz. Türk Telekom hattı sahipleri isimden telefon numarası sorgulama işlemleri için dakikada 1,6 lira ödeyecektir.

Bilinmeyen numaralar servisinden isimden telefon numarası bulma;

Uzun bir süre reklamlarını gördüğümüz 11880 ile başlayan özel hatlar aracılığı ile de isimden telefon numarası bulma işleminizi yapabilirsiniz. Bu şebekeler hangi ilde olduğunuza bağlı olarak isimden telefon numarası sorgulamanızı hemen yaparlar. 11880, 11881 gibi özel numaraları cep telefonunuzdan ya da sabit hatlarınızdan arayarak hemen aradığınız kişinin telefon numarasını öğrenebilirsiniz. Üstelik bu servisler, aradığınız kişinin adına kayıtlı olan bütün numaralar hakkında bilgi verecektir. Bu kişinin hangi operatörü kullandığı önemli değildir. Aramanız sonucunda tüm operatörlere ait olan telefon numarasını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Sosyal medya aracılığı ile isimden telefon numarası bulma;

İsimden telefon numarası bulma için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de sosyal medyadır. Tanıdığınız bir kişinin telefon numarasını öğrenmek istiyorsanız, Facebook, Twitter Instagram gibi sosyal medya hesaplarını araştırabilirsiniz. Artık pek çok insan sosyal medya hesaplarına telefon numarasını kaydetmektedir. Eğer aradığınız kişi sosyal medya hesabına telefon numarası eklediyse ve herkese açık olarak kaydettiyse, bu kişinin sosyal medya hesabına girerek telefon numarasını alabilirsiniz. Eğer aradığınız kişinin telefon numarası kayıtlı değilse, sosyal medyasından mesaj atarak da telefonunu isteyebilirsiniz.

Whatsapp ya da diğer uygulamalar aracılığıyla isimden telefon numarası sorgulama;

Whatsapp, kullanıcıların telefon numarası ile hizmet verir. Eğer bir kişinin isminden telefon numarasını bulmak istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Rehberinize aramak istediğiniz kişinin ismini yazarak uygulamadan arama yaptırabilirsiniz. Bu sayede uygulamadaki fotoğrafı da dahil olmak üzere telefon numarasına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda rehberinizde kayıtlı olan bir kişinin telefon numarasını da bulmak için yine whatsapp üzerinden arama yapabilirsiniz. Ücretsiz mesajlaşama uygulamasını tamamında aynı şekilde isimden telefon numarası bulma ya da numaradan isim bulma araması yapabilirsiniz.

BTK isimden telefon numarası bulma;

BTK, bilgi teknoloji kurumudur. Bu kurum aracılığa ile isimden telefon numarası bulma araması yapabilirsiniz. Ancak bu arama için e-devlet sistemden BTK uygulamasına ulaşmanız gerekir. E-devlet şifrenizi en yakın PTT şubelerine, kimliğinizle birlikte başvuru yaparak alabilirsiniz. BTK hizmetlerine girerek numaradan isim sorgulayabileceğiniz gibi kendi adınıza olan bütün hatları da sorgulayabilirsiniz. Buradan yine isimden telefon numarası bulma için arama yapmanız da mümkündür. Aradığınız kullanıcıya ait olan tüm numaralar hemen gösterilecektir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap