Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır 2023?

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır 2023?
0

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır 2023?

Instagramdan nasıl para kazanılır sorusu son dönemde en popüler sorulardan biri olarak dikkat çekiyor. Instagram sosyal medya platformlarından biridir. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. 

Bu nedenle her sektöre hitap eden kitlenin Instagram’da yer aldığını söyleyebiliriz. Eğer Instagram üzerinden para kazanmak istiyorsanız şu yöntemlerden herhangi biriyle adım atabilirsiniz;

 • Ticari amaçlı Instagram kullanıyorsanız ürün satışı yaparak para kazanabilirsiniz.
 • Bireysel olarak Instagram kullanıyorsanız da kampanya, marka ve ürün tanıtımlarıyla iş birliği üzerinden para kazanabilirsiniz. 

Her iki seçenekler de ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. Ancak daha çok iş birliği üzerinden para kazanmanın tercih edildiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Instagram Para Kazanma Aktif Etme 

Instagram para kazanma aktif etme için yapmanız gereken ilk şey takipçi sayınızı organik olarak arttırmaktır. Çünkü hem ticari hem de bireysel hesaplardan para kazanabilmeniz için kaliteli ve alışveriş yapabilecek bir takipçi kitlenizin olması gerekiyor. 

 • Örneğin iş birliği üzerinden para kazanmanız için takipçi sayınızın en az 10.000 olması şartı vardır. Bu adımdan sonra Trendyol, Hepsiburada gibi prestijli online pazaryerleri ile anlaşma yaparak reklam yapıp para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın Yaparak Para Kazanma

Instagram canlı yayın yaparak para kazanma yöntemi son dönemde çok tercih ediliyor.  Canlı yayın açarak para kazanma, yayın sırasında izleyicilerinizin atacağı yayın rozetleri ile mümkün oluyor.

 • Örneğin kaliteli bir takipçi kitleniz varsa ve sıklıkla canlı yayın açıyorsanız takipçileriniz bu yayınlara katılacaktır. Yayına katılanlar çeşitli tutarlarda rozetler atacaktır.

Bu rozetlerin ödemesi ise Instagram tarafından canlı yayını açan kullanıcıya aktarılıyor.

Instagram Trendyol Link Vererek Para Kazanma

Instagram Trendyol link vererek para kazanma Infulencer’ler tarafından sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Trendyol Türkiye’nin en büyük online pazaryerlerinden biri olarak Instagram kullanıcılarına da para kazandırıyor. Trendyol ınfulencer başvurusu için taşımanız gereken şartlar;

 • Takipçi kitlenizin organik olarak 10.000 kişi ve üzeri olması,
 • Paylaşım ve hikayelerinizin iyi etkileşim alması 

Bu şartları taşıyan her Instagram kullanıcısı Trendyol ınfulencer başvuru formunu doldurarak başvurusunu iletebilir. Süreç analizinden sonra Trendyol size olumlu-olumsuz geri bildirimde bulunuyor.

IGTV ile Instagram’dan Para Kazanma

IGTV ile Instagram’dan para kazanma Türkiye dahil 9 farklı ülke için mümkündür. Ancak bu süreç henüz deneme aşamasındadır.

 • Denemelerden sonra Türkiye’deki Instagram kullanıcıları da IGTV içeriklerinin izlenme ve etkileşim oranlarına göre ödeme alabilecek.

Ayrıca IGTV reklamlarından da para kazanma fırsatı sunulacağı konuşuluyor.

Instagram Takipçi Satarak Para Kazanma

Instagram takipçi satarak para kazanma işi yapan sayısız kişi bulunuyor.

 • Bot ya da organik takipçi paketleri satarak paraya dönüştürüyorlar. Örneğin 10.000 takipçi 200 TL, 20.000 takipçi 180 TL şeklinde uygun fiyatları tekliflerle para kazanıyorlar.

Ancak Instagram genelde bu bot takipçileri sevmez ve etkileşim olmadığı için de yok sayar.

Instagram Para Kazanma Nasıl Açılır?

Instagram para kazanma nasıl açılır diyenlere ilk önerimiz organik takipçi kitlelerini arttırmaları olacaktır.

 • Instagram üzerinden para kazanma gibi bir hedefiniz varsa organik takipçi kitlenizin en az 10.000 kişi olması gerekiyor.

Bu adımdan sonra ise çeşitli iş birliği fırsatı sunan marka ve şirketler, online pazaryerleriyle irtibata geçerek reklam almaya başlayabilirsiniz.

Instagram İzlenme Para Kazanma

 • Instagram izlenme para kazanma süreç henüz aktif değildir. Ancak ülkemizin de dahil olduğu 9 farklı ülke için çalışma yapıldığı Instagram tarafından duyuruldu. Bu sürecin netleşmesiyle beraber IGTV paylaşımı yapan Instagram kullanıcıları izlenme sayıları ve reklamlar üzerinden para kazanma fırsatı bulabilecekler.

Instagram Para Veriyor Mu?

Instagram para veriyor mu sorusuna evet diye yanıt verebiliriz. Şu an için doğrudan Instagram ödeme yapmıyor.

 • Lakin, çeşitli iş birlikleri, story reklamları ve benzeri metotlarla Instagram üzerinden para kazanabiliyorsunuz.
 • Örneğin Trendyol ile iş birliği yaparak ürün tanıtımlarını hikayelerinizde paylaşıp link vererek para kazanmanız mümkündür.

Instagram 10 Bin Takipçisi Olan Ne Kadar Kazanıyor?

Instagram 10 bin takipçisi olan ne kadar kazanıyor sorusu merakla araştırılıyor. Infulencer kavramını mutlaka duymuşsunuzdur. Eğer Instagram hesabınızda 10 Bin ve üzeri organik takipçi kitleniz varsa Infulencer olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. 

 • Trendyol bu konuda en çok tercih edilen marka olarak dikkat çekiyor. Kitleniz 10 bin ve üzerindeyse, etkileşimleriniz iyiyse Trendyol ınfulencer başvuru yaparak reklam paylaşımı, link verme durumlarından para kazanabilirsiniz. Kazanç miktarı verdiğiniz linklerin satışa dönmesine göre değişiyor.

Instagram 500 Bin Takipçisi Olan Ne Kadar Kazanıyor?

Instagram 500 bin takipçisi olan ne kadar kazanıyor sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Ancak 500 bin organik takipçili bir fenomen olarak reklamlardan çok ciddi rakamlar kazanabileceğinizi söyleyebiliriz. 

 • Kitleniz yapacağınız iş birliği linklerinden alışveriş yaparsa, alışveriş oranına göre yüksek meblağlar kazanabiliyorsunuz. Ayda en az 100 Bin TL kazanan 500 bin takipçili çok sayıda fenomen mevcuttur.

Instagram Para Kazanma Uygulaması 

Instagram para kazanma uygulaması diye bir uygulama yoktur. Bu tarz şeylere itibar etmemeniz gerekir. Çünkü para kazandırma uygulaması adı altında yüksek takipçili hesaplarınızın bilgileriniz çalabilirler. 

 • Instagram’da sadece satış yaparak ya da iş birliği sonucunda link paylaşarak para kazanabiliyorsunuz. Bunlar dışında tavsiye edilen Instagram para kazanma seçeneklerine itibar etmemenizi tavsiye ediyoruz.
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir