Hazır Çim Fiyatları 2023 – Rulo Çim Fiyatı

Hazır Çim Fiyatları 2023 – Rulo Çim Fiyatı
0

Hazır Çim Fiyatları 2023

Hazır çim fiyatları 2023 yılında bahçe, balkon ve benzeri alanlarda kullanmak isteyen herke tarafından araştırılıyor. Hem şık hem de kullanışlı olduğu için hazır çim modelleri sıklıkla tercih ediliyor.  Genel olarak fiyatları ise metrekare bazlı, kalitesine, markasına bağlı olarak değişiyor. 2023 yılındaki güncel fiyatları ölçülere göre şu şekilde yansıyor;

 • 150×100 hazır çim fiyatı: 65 TL
 • 150×300 hazır çim fiyatı:170 TL
 • 150×600 hazır çim fiyatı: 350 TL
 • 150×1000 hazır çim fiyatı:550 TL
 • 150×2000 hazır çim fiyatı:1100 TL

Yer verdiğimiz fiyatlar sürekli güncelleniyor. Bu nedenle eksik ya da yanlış bulduğunuz kısımları bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca yer verdiğimiz fiyatlarda daha düşük fiyatlı çim seçenekleri de bulabilirsiniz. Kalite anlamında bir tık daha aşağıda olan modellerde fiyatlar da düşüyor.

Hazır Çim M2 Fiyatı

Hazır çim m2 fiyatı marka, kalite ve benzeri kıstaslar çerçevesinde değişiyor. Piyasada metrekaresi oldukça düşük yansıyan hazır çim fiyatları mevcuttur.

 • Bunlar ortalama metrekare başına 30 TL ile 40 TL bandındadır. Ancak metrekaresi 60 TL’den başlayarak yükselen uzun ömürlü, dayanıklı ve kaliteli çim seçenekleri de mevcuttur. Bütçenize göre fiyatları inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

Rulo Çim m2 Fiyatı Ankara 2023

Rulo çim m2 fiyatı Ankara 2023 yılında sıkça araştırılıyor. Ankara ilinde hizmet veren hazır çim firmalarının fiyat aralıklar oldukça değişkendir.

 • Genel piyasa değerlerine göre fiyatlandırılan Ankara hazır çim fiyatları metrekare bazlı 50 TL civarından başlıyor. Çimin kalitesine ve dayanıklılığına göre bu fiyat artıp azalabilir.

Hibrit Çim M2 Fiyatı

 • Hibrit çim m2 fiyatı 2023 yılında ortalama 20 ile 25 TL bandında seyrediyor. Hibrit çimler tamamen gerçek doğal çimlerle yapay liflerin birleşiminden elde ediliyor.

Daha doğal ve estetik bir görünüm sunarken aynı zamanda dayanıklılık da sunuyor. 

Bu sentetik liflerin eklenmesi fiyatının da düşmesine destek oluyor. Yer verdiğimiz metrekare bazlı hibrit çim fiyatı ise piyasadaki taban fiyattır. Kaliteye ve markaya göre fiyatlar atış gösteriyor. Hibrit çim modelleri genel olarak spor sahalarında yoğun şekilde kullanılıyor.

Gardener applying turf rolls in the backyard

4 Mevsim Rulo Çim Fiyatları

4 mevsim rulo çim fiyatları metrekaresine göre değişiyor. Öncelikle 4 mevsim çim modelleri yaz kış kullanıma uygun şekilde üretilen seçeneklerdir.

Genelde bahçelerde yoğun olarak tercih edilir. Kendi içerisinde farklı çeşitleri mevcuttur. Satın alacağınız firma öncelikle çimin uygulanacağı alana keşfe gelir. 

 • Toprak yapısı, ölçüler ve gübre ihtiyacı gibi detayları analiz eder. Bu kıstaslar çerçevesinde en cazip fiyat tekliflerini hazırlayarak sunar. Normalde 1 rulo çim ortalama 30 metrekare kadardır. Metrekare fiyatı ise 50 TL bandından kalitesine göre başlayarak yükseliyor.

Uganda Hazır Çim Fiyatları

Uganda hazır çim fiyatları standart hazır çimlere göre daha yüksektir. Çünkü oldukça kaliteli tohum ve özel çeliklerden üretilir. Kalite ve dayanıklılık açısından da diğer hazır çimlere kıyasla daha fazla ön plandadır.

 • Genel olarak Akdeniz ve Ege bölgesinde yoğun talep gören çim türüdür. En düşük metrekare fiyatı ise 65 TL civarından başlayarak yükseliyor.

1 Adet Rulo Çim Kaç Metrekare?

 • 1 adet rulo çim kaç metrekare sorusuna ortalama 30 metrekare şeklinde yanıt verebiliriz.

Ancak bu standart kesim rulo çimler için geçerlidir. 1 adet rulo çim için uygulanacağı alana göre özel kesim de yaptırabilirsiniz. Bunun metrekaresi ise uygulama alanına göre değişir.

Suni Çim Metrekaresi Ne Kadar?

Suni çim metrekaresi ne kadar sorusuna genel bir skala sunmak mümkün değildir. Genel olarak fiyatı kalınlığına, rengine ve markasına göre değişiyor. 2023 yılında yansıyan fiyat aralıkları kısaca şöyledir;

 • 7 mm suni çim metrekare fiyatı: 65 TL
 • 7 mm kırmızı suni çim metrekare fiyatı: 75 TL
 • 7 mm mavi suni çim metrekare fiyatı: 75 TL
 • 9 mm suni çim metrekare fiyatı: 70 TL

Bu fiyatlar Nurteks çim markasına aittir. Farklı üretici markalarında sunulan güncel fiyatlar daha değişken yansıyor. Suni çimlerin en düşük metrekare fiyatı piyasada 30 TL civarındadır diyebiliriz.

Rulo Çimin Ömrü Ne Kadardır?

Rulo çimin ömrü ne kadardır sorusuna eğer yarı canlı çim uygulamasıysa ortalama 15 yıl şeklinde yanıt verebiliriz.

 • Yine tamamen suni ise de ortalama 8-10 yıl kadar sorunsuz kullanım söz konusudur. Tabi kullanım süreleri kalitesine göre değişiyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir