Getir Esnaf Kurye Ne Kadar Kazanıyor? Sistem Nasıl İşliyor?

Getir Esnaf Kurye Ne Kadar Kazanıyor? Sistem Nasıl İşliyor?
0

Getir esnaf kurye ne kadar kazanıyor gibi sorular kurye olmak isteyen kişilerin aklına sıkça takılan bir sorudur. Getir markası temel market alışverişlerini insanların ayağına getirmesiyle popüler olmuş bir sistemdir. Getir firması her gün daha çok kişiye ulaşmakta ve her gün daha çok büyümektedir. Yoğun şekilde kullanılan Getir, aynı zamanda birçok kurye ihtiyacını da doğurmuş ve bu alanda ciddi istihdam sağlamıştır.

Getir kuryeleri yoğun bir tempo ile çalışmakla birlikte aldıkları net maaş, bahşiş vb. ek ödemeler ile birçok kişi için getir kuryeyi cazip bir iş haline getiriyor. Günümüzde birçok kişi, getir kurye maaşları ne kadar, Getir esnaf kurye ne kadar kazanıyor, Getir sistemi nasıl işliyor gibi soruların cevabını merak etmekte. Bu yazımızda sizler için bu soruların cevaplarını ele aldık. Detaylar için okumaya devam edin.

Getir Esnaf Kurye Nedir?

Getir markası Türkiye’nin en büyük çevrimiçi perakende sektörlerinden biridir. Bu sektörün teslimatını yapan kişiler ise Getir kuryeleridir. Getir kuryeleri esnaf kurye sistemi ile veya şirket motorunu kullanarak çalışmaktadırlar. Esnaf kurye, genel olarak tek bir firmaya bağlı olarak değil de birden çok firma için çalışan ve daha fazla kazanç elde eden, istediği zaman, istediği kadar çalışabilen bir kurye sistemidir.

Bu sistem yasal açıktan dolayı oluşmuştur ve birçok firma tarafından kullanılmaktadır. Kuryeler, müşteriler tarafından verilen siparişleri belli bir süre içerisinde adresine yetiştirmekle görevli kişilerdir. Getir markası altında, büyük, yemek, su, çarşı ve bitaksi adlarıyla tüketicinin hemen her ihtiyacına cevap verebilecek olan hizmetleri de bulunuyor. Bu hizmetlerden Getir Büyük hariç tüm siparişler yerine motor ile ulaşıyor. Getir Büyük ise daha çok büyük ürünleri taşıdığı için araçlı kurye ile teslimat yapılıyor.

Getir Kuryesi Nasıl Olunur?

Getir esnaf kurye ne kadar kazanıyor, olmak için şartlar nelerdir gibi soruların yanıtlarına geçelim.

Kurye olmak için şirket tarafından belirlenmiş şartlara uygun olmak gereklidir. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Öncelikle motorunuz olmalıdır. Ayrıca motor 100-150 CC büyüklüğünde olmalıdır.
 • A1 veya A2 ehliyete sahip olmanız gereklidir.
 • Adli sicilinizin temiz olması gereklidir.
 • Aktif ceza puanınızın olmaması gereklidir.
 • Ehliyet ceza puanınız 50 ve altı olmalıdır.
 • Motorun hem bakımı hem de yakıtı size aittir.
 • Şahıs şirketiniz olmak zorundadır.
 • Çalışacağınız bölgeye hakim olmanız gereklidir.
 • Vardiya saatlerine ve yoğunluğa uyum sağlamalısınız.
 • Size ait cep telefonu ve navigasyon sistemi bulunmalıdır.
 • En az 1 yıl süre ile moto kurye olarak çalışmış olmanız gereklidir.
 • Genellikle 20 yaş ve üstü kişiler tercih edilir.

Getir esnaf kurye ne kadar kazanıyor, modeli birçok bakımdan avantajlı ve kazançlı bir sistemdir. Bu nedenle birçok kişi Getir firmasına esnaf kuryelik için iş başvurusu yapmaktadır. Esnaf kurye modeli ile genç yaşta kendi şirketinizi kurabilirsiniz. Ayrıca 29 yaş altındaki kişiler için kurduğu ilk işletmende gelir vergisi yıllık 75 bin TL’ye kadar alınmamaktadır. Bununla birlikte Getir esnaf kurye olarak Bağ-Kur primlerinizden de iki yıl boyunca ekstra kazanç sağlamış olursunuz.

Getir Esnaf Kurye Günde Kaç Saat Çalışıyor?

Sanal market olan Getir 7/24 hizmet vermektedir. Bununla birlikte kuryelerin çalışma saatleri de daha esnektir. Getir esnaf kuryelerin çalışma saatleri birbirinden farklıdır. Yoğun olan saatlerde daha fazla mesai yapılabilmektedir. Bununla birlikte genel olarak çalışma saatleri 15 saattir.

Getir Esnaf Kurye Maaşları

Getir esnaf kurye ne kadar kazanıyor sorusu kurye olmak isteyen birçok gencin aklına takılıyor. Getir esnaf kurye genel olarak ayda 10-15 bin TL aralığında kazanıyor. Bu rakam motor bakım ve diğer masrafları düşüldükten sonra net olarak elde kalan rakamdır. Getir esnaf kurye sisteminde saatlik çalışma ücreti 27 TL olarak belirlenmiştir. Ancak yüksek performans ücreti kategorisinde ise bu rakam 30 TL’dir. Getir esnaf kurye sisteminde paket başı ücret ise 3 TL’dir.

Getir Esnaf Kurye Nasıl Olunur?

Getir uygulamasını kullanan tüketici sayısı her gün arttığı için firmanın birçok departmanında ve özellikle de siparişlerin hızlı teslim edilmesi için araçlı kuryeye ihtiyacı olmaktadır. Getir esnaf kurye ne kadar kazanıyor sorusunu merak edenler iş başvurusu yapmak için online olarak sitesi üzerinden iş başvurusu yapabilir. Ayrıca İstanbul’daki genel merkeze giderek yüz yüze iş görüşmesi de yapabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 1]
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir