Liposuction- Yağ Aldırma Fiyatları 2020

Bölgesel yağlanma hem kadınlarda hem de erkelerde görülen bir sorundur. Liposuction, bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen kadınlar ve erkekler için uygulanan yağ aldırma işlemi olarak tanımlanabilir.

Genel 23.09.2020, 18:34 23.09.2020, 18:34
6
Liposuction- Yağ Aldırma Fiyatları 2020

Bölgesel yağlanma hem kadınlarda hem de erkelerde görülen bir sorundur. Liposuction, bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen kadınlar ve erkekler için uygulanan yağ aldırma işlemi olarak tanımlanabilir. Spor ve diyet yapan kişilerin bazı bölgelerindeki erimeyen inatçı yağların alınması için uygulanan bir yöntemdir. Yağ aldırma estetiği olarak da ifade edilen liposuction, kesinlikle bir zayıflama yöntemi değildir. Bölgesel yağlar alındığında bir miktar zayıflama görülebilir ancak bu işlemle, spor ve diyetle eritilemeyen fazla yağlar alınır. Günümüzde çok çeşitli bölgeler için Liposucton işlemi uygulanır. Bu nedenle liposuction-yağ aldırma fiyatları, uygulanacak olan bölgeye ve diğer pek çok etkene göre değişir.


Liposuction-yağ aldırma fiyatları nasıl belirlenir?


Hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme gibi faktörler nedeniyle meydana gelen fazla yağların alındığı yöntem olan Liposuction, erkeklerde ve kadınlarda farklı bölgeler için uygulanabilir. Yağ aldırma ameliyatı sistematik sorunu olmayan, kronik rahatsızlığı nedeniyle kilo sorunu olmayan, emzirmeyen ya da hamile olmayan herkes için uygulanabilmektedir. Yağ aldırma işlemi, fazla yağı olan bölgelere 1-2 mm’lik kesikler açılarak yağın alınması şeklinde uygulanabilir. Bunun dışında çeşitli cihazlar kullanılarak yağın parçalanması ve sindirim sistemi yoluyla dışarı atılması şeklinde de uygulanır. Bu nedenle liposuction-yağ aldırma fiyatları, uygulanacak olan bölgeye, bölgenin genişliğine, alınan yağın miktarına ve bunlar gibi pek çok etkene bağı olarak farklılık gösterir.


Liposuction fiyatları uygulanacak olan yönteme göre değişir;


Liposuction, gelişen teknoloji ile birlikte faklı yöntemler ve farklı cihazlar kullanılarak uygulanmaktadır. Lazer liposuction, bölgesel yağların parçalanması için lazer enerjisinin uygulandığı bir işlemdir. Bu işlemden sonra parçalanmış olan yağlar, kanüller yardımıyla dışarı alınır ve yağ aldırma işlemi tamamlanmış olur. Vaser ya da ultrasonik liposuction ise ses dalgalarının kullanılarak bölgesel yağların parçalanması ve vücuttan atılması için uygulanan bir işlemdir. Günümüzde en çok uygulanan bu teknik birkaç seansta yapılır ve bölgesel olarak incelme sağlanır. Vaser Hi Def yöntemi ise bölgesel yağların alınarak belirli bir işlemden geçirildikten sonra başka bir bölgede kullanılması işlemidir. Standart Liposuction ameliyatında ise bölgesel yağların kanüller yardımıyla alınması sağlanır. Yapılan bu dört farklı işlemin fiyatları da farklılık gösterir.


Liposuction yağ aldırma fiyatları, uygulanacak olan işleme göre farklılık gösterir. İşlemde kullanılacak olan cihazlar ve bunların kalitesi, fiyatı doğrudan etkileyen etmenlerdir.


Lipocustion fiyatları, işlem yapılacak bölge sayısına ve büyüklüğüne göre farklılaşır;


Liposuction genellikle bel karın, basen, gıdı, boyun ve bacaklar için tercih edilir. Kaç bölge için uygulanması, fiyatların değişmesine neden olur. Ayrıca uygulanacak olan bölgenin büyüklüğü de ameliyat ya da işlem sürenin uzamasına neden olacağı için fiyatlar üzerinde etkilidir.


Liposuction-yağ aldırma fiyatları doktorun seçiminden de etkilenir;


Sorunsuz bir operasyon geçirmeniz ve sonuçların istediğiniz gibi olması için doktor seçiminiz çok önemlidir. Liposuction estetik bir ameliyattır ve yaptıran kişiyi görüntü olarak mutlu etmesi gerekir. Bu nedenle liposuction yaptırmadan önce alanında tecrübeli olan bir doktordan fiyat almanız önemlidir. Hem tecrübeli hem de talep gören bir doktorun fiyatı, diğer doktorlar ile aynı olmaz. Dolayısıyla lipocustion fiyatları üzerinde doktor seçimi de büyük bir etki gösterir.


Liposuction fiyatları alınacak olan yağ miktarına göre de değişir;


Liposuction ameliyatında, hangi bölgeden ne kadar yağ alınacağı da önemlidir. Bu işlem, ameliyat olmadan önce çeşitli testler ve muayene yapıldıktan sonra netlik kazanır. Birden fazla bölgeden çok fazla miktarda yağ alınması, operasyonun fiyatlarını etkileyecektir.


Liposuction fiyatları, birlikte uygulanacak olan işleme göre de değişir;


Liposuction yağ aldırma fiyatları, beraberinde uygulanacak olan işlemden de etkilenir. Örneğin meme büyütme ve aynı anda yağ aldırma yaptırmak isteyen birinden alınan yağlar hemen işlemden geçirilir ve meme bölgesine aktarılır. Bu işlemin Liposuction ile aynı anda yapılması gerekir. Bu durumda, yağ aldırma fiyatları da değişir çünkü hem uygulanacak olan işlem sayısı hem de doktor sayısı artar.


Lipocustion fiyatları kullanılacak olan malzemelere göre de farklılık gösterir;


Yapılacak olan estetik uygulamalarda, kullanılan malzemelerin kalitesi ve miktarı da fiyatları etkileyecektir. Liposuction yapılırken kullanılan malzemelerin kaliteli olmasına ve tek kullanımlık olmasına önem vermeniz gerekir. Bu durumda yapılacak olan operasyon fiyatları da değişir.


Liposuction fiyatları, hastane seçiminden de etkilenir;


Liposuction yani bölgesel yağ aldırma işleminin, günümüzde pek çok estetik merkezinde ve merdiven altı yerlerde yapıldığı görülmektedir. Bu alanda gerekli eğitimi ve gerekli sertifikaları almamış olan ya da uzman olmayan kişilere ya da hastanelere bu işlemi yaptırdığınızda, kötü sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Estetik operasyonların sonucunda, tekrar işlem yaptırmaya gerek kalmadan istediğiniz görüntüye kavuşmanız gerekir. Bu nedenle yağ aldırma ameliyatı için seçeceğiniz hastanenin tam teşekküllü ve donanımlı olması da önemlidir. Buna göre yağ aldırma fiyatları, seçilecek olan hastanenin özel ya da devlet hastanesi olmasına, klinik ya da estetik merkezi olmasına göre de değişecektir.


Ayrıca yağ aldırma için seçeceğiniz hastanenin bulunduğu şehirdeki fiyatlar da farklılık gösterir. Örneğin; İstanbul, İzmir, Bursa, Kayseri gibi büyük şehirlerde pek çok hastanede ve sağlık merkezinde bu işlem yapıldığı için fiyatlar, rekabetten dolayı biraz daha düşük olacaktır. Ancak küçük şehirlerdeki özel hastanelerde ya da kliniklerdeki fiyatlar biraz daha yüksek olabilir.


Liposuction fiyatları, ödeme türüne göre de değişir;


Yağ aldırma fiyatları belirlenirken Dolar ya da Euro üzerinden fiyat belirlemesi yapılırsa, o günkü kura göre fiyatlar da farklı olacaktır. Ayrıca peşin ödemelerde indirim yapılırken, taksitli ödemelerde vade farkı da uygulanmaktadır. Siz ameliyatı olmaya karar verene kadar geçen sürede, kur dalgalanmalarından dolayı yağ aldırma fiyatları artabilir.


Liposucition fiyatları, uygulanacak olan anestezi türüne göre de değişir;


Liposuction işlemleri yapılırken genel ya da lokal anestezi tercih edilir. Lokal anestezide hastalar aynı gün evlerine taburcu edilir ve maliyet düşük olur. Ancak genel anestezi birkaç işlemin uygulanacağı hastalara tercih edilir ve hastaların ameliyat sonrasından birkaç gün hastanede kalması gerekebilir. Yağ aldırma fiyatları 2020, hastaların hastanede kalma süresine yani uygulanacak anestezi türüne göre de değişir.


Yağ aldırma fiyatlarını etkileyen diğer faktörler nelerdir?


Yağ aldırma fiyatları, yukarıda saydığımız etkenlerin dışında hastanelerin sunduğu konfor ve hizmetten de etkilenir. Bu işlem için seçtiğiniz hastane tam teşekküllü ve tam donanımlı ise, hastalar tek kişilik özel odalarda kalıyorsa, odalarda duş, duş ekipmanları hastalar için tek kullanımlık malzemeler kullanılıyorsa, hastane hijyen ve sağlık koşullarına önem veriyorsa ve bunun için ekstra hizmetler sunuluyorsa, uygulanan yağ aldırma operasyonlarını fiyatları da değişir.


Yağ aldırma operasyonunun fiyatlarını tam olarak öğrenebilmeniz için hastanenizden fiyat almanız gerekir. Bu fiyat tam olarak yapılacak olan testler ve muayeneden sonra bildirilecektir. Fiyatı aldığınızda, içinde tüm hizmetlerin dahil edildiğinden emin olmalısınız. Aksi halde ameliyat sonunda kötü sürprizler ile karşılaşabilirsiniz. Liposuction yağ aldırma fiyatları 2020 kişiye özel olarak belirlendiği için uygulanacak olan bölge sayısından etkilenecektir. Bu nedenle ortalama bir fiyat vermek doğru olmaz.


Yorumlar (0)