Güncel Dershane Fiyatları 2020

Dershaneler uzun zamandan beri eğitim veren kurumlardır. Özel kurumlar olan dershanelere, her öğrenci hayatında bir defa da olsa gitmiştir.

Genel 27.10.2020, 02:39 27.10.2020, 02:39
0
Güncel Dershane Fiyatları 2020

Dershaneler uzun zamandan beri eğitim veren kurumlardır. Özel kurumlar olan dershanelere, her öğrenci hayatında bir defa da olsa gitmiştir. Öğrenciler dershanelerden sınava girmek için ders alabilirken, yalnızca sınavlarına katılmak için de hizmet alabilmektedir. Yani bir öğrenci tüm öğrenim dönemi boyunca derslere katılarak dershanelerin de desteği ile sınavlara çok iyi hazırlanabildiği gibi yalnızca dershanelerin sınavlarına girerek de kendini hazırlayabilmektedir. Güncel dershane fiyatları 2020 yılında, pandemi sürecinin ardından yeni normalleşme dönemi ile birlikte yavaş yavaş açıklanmaya başlanmıştır. Sizler bu fiyatlar hakkında detaylı bilgi verelim;


Güncel dershane fiyatları 2020 neye göre belirlenir?


Devlet tarafından yapılan tüm sınavları kazanma anahtarını veren çok sayıda dershane bulunmaktadır. Dershaneler ile okula ek olarak, müfredat ve sınavda çıkacak olan derslerle ilgili konularda eğitim alırsınız. Bu eğitimlerin yanında yapılan sınavlarla birlikte, gireceğiniz sınavlara en iyi şekilde hazırlanmanız sağlanır. Dershanelerde aynı zamanda etüt saatleri de uygulanır. Bu etüt saatlerine katılmak her öğrencinin hakkıdır ve etütlerde, soru çözme çalışmaları ya da tekrar çalışmaları yapılır. Bütün bunlar, dershanelerin fiyatlarını etkiler. Güncel dershane fiyatları 2020 hangi etmenlere göre belirlenir açıklayalım;


Dershanenin bulunduğu bölge;


Dershanelerin bulunduğu bölge ya da şehir, fiyatlar üzerinde oldukça etkilidir. Örneğin; büyük şehirlerde çok sayıda dershane bulunduğundan fiyatlar, küçük şehirlere göre biraz daha uygun olacaktır.


Dershanenin eğitim geçmişi;


Dershaneye kayıt yaptırmadan önce eğitim geçmişi, sınavlardaki başarılı öğrenci sayısı ve öğretmen kadrosu gibi konularda çok iyi araştırma yapmanız gerekir. Çok fazla tercih edilen dershaneler genellikle sınavlarda başarılı öğrenci sayısı fazla olan yerlerdir. Eğer bir dershanenin adı fazla duyulduysa, öğretmen kadrosu özel olarak seçildiyse yani uzmanlardan oluşuyorsa ve başarı oranı her geçen gün artıyorsa, bu dershanelerin fiyatları diğerlerinden daha fazla olacaktır.


Öğrencinin başarı durumu;


Güncel dershane fiyatları 2020, öğrencilerin başarı durumuna göre de değişmektedir. Dershaneler kayıt dönemlerinde, öğrencilere bir seviye belirleme sınavı yaparlar. Bu sınavlara katılan ve ilk 100 kişiye giren öğrenciler başarılı kabul edilir. Dershanelerin hemen hemen hepsi bu deneme sınavını yapar ve başarılı olan öğrencilerine dershane fiyatlarında indirim imkânı sağlar. Dershaneler genellikle ilk 3 kişiye parasız olarak eğitim verirler. Diğerlerine ise çeşitli oranlarda indirim uygularlar.


Kullanılan materyallerin kalitesi;


Dershanelerde akıllı tahta kullanılması, projeksiyon cihazları ile eğitim verilmesi, videolardan destek alınması, yabancı dil eğitimlerinde yurt dışından gelen öğretmenlerin eğitim vermesi, eğitimlerde kullanılan kaynak kitapların türleri yani markası gibi pek çok etken, dershane fiyatını etkiler. Aynı zamanda dershanede yemek verilip verilmediği de fiyatı etiketleyecektir.


Ödeme tercihiniz;


Dershanelere ödeme yapma tercihiniz de fiyatını etkiler. Örneğin; dershane ücretini yıllık peşin olarak öderseniz, toplam fiyat üzerinden indirim yapılacaktır. Eğer aylık olarak ödemeyi tercih ederseniz toplam fiyatı neyse, o fiyatı ödersiniz. Ödemelerinizi kredi kartı ile ya da elden nakit olarak yapabileceğiniz dershaneler de bulunmaktadır.


Öğrenim seviyesi;


Güncel dershane fiyatları, öğrenim seviyesine göre de farklılık gösterir. Örneğin ilk okullar için farklı, orta okular için farklı, liseler için farklı, İngilizce eğitimi farklı ya da yalnızca belirli sınavlar için farklı fiyatlandırma yapılır.


2020-2021 yeni öğretim yılı için güncel dershane fiyatları ne kadar oldu?


2020-2021 yılı için yeni öğrenim dönemi geçtiğimiz haftalarda başladı. Şu anda öğrenciler haftanın iki günü okula gidiyor. Bu yıl sınava giren öğrenciler de dershaneden destek eğitimi almak ve sınavlara çok iyi hazırlanabilmek için fiyat araştırması yapmaya başladı. Güncel dershane fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bulunduğunuz ildeki dershaneleri araştırmanız gerekir. Çocuğunuzu hangi eğitim seviyesi için hangi dershaneye göndermek istiyorsanız, mutlaka o dershane ile görüşerek fiyat bilgisi almalısınız. Çünkü yaşadığınız yere ve çocuğunuzun başarısına göre vereceğiniz ücret farklılık gösterecektir. Sizlere ortalama olarak güncel dershane fiyatları hakkında bilgi verelim;  • En çok tercih edilen Final Dershanesinin 2020 yılı için belirlemiş olduğu dershane fiyatları ortalama olarak 5.000 lira ile 15.000 bin lira arasındadır.

  • En çok yerleştirme yapan Uğur dershanesinin 2020 eğitim yılı için belirlemiş olduğu güncel fiyatlar ortalama olarak 5.000 lira ile 10.000 lira arasındadır.

  • Hemen hemen Türkiye’nin her yerinde bulunan Kültür Dershanesinin 2020 yılı için belirlemiş olduğu ortalama fiyatalar 5.000 lira ile 10.000 lira arasındadır.

  • Yine çok tercih edilen dershanelerden biri olan Sınav Dershanesinin 2020 yılı için belirlemiş olduğu ortalama fiyat 10.000 lira ile 14.000 lira arasındadır.

  • Yine adını duyuran dershanelerden biri olan Fatih Dershanesinin 2020 eğitim yılı için belirlemiş olduğu ortalama fiyatlar ise 8.000 lira ile 15.000 lira arasındadır.

  • Çözüm Dershanesinin 2020 yılı için belirlemiş olduğu ortalama fiyatlar 7.000 lira ile 11.000 lira arasındadır.

  • Fen Bilimler Dershanesinin 2020 yılı için belirlemiş olduğu ortalama fiyatlar 6.000 lira ile 10.000 lira arasındadır.

  • Birey Dershanesinin 2020 yılı için belirlemiş olduğu ortalama fiyatlar ise 5.000 lira ile 9.000 lira arasındadır.


Yukarıda saymış olduğumuz dershanelerin fiyatları yıllık olarak belirtilmiştir. Bu fiyatlar yalnızca alacağınız eğitim için ödeyeceğiniz masraflardır. Çocuğunuzu dershaneye göndermeden önce maliyetinizi tam olarak hesaplayabilmeniz için yemek ve ulaşım giderlerini de hesaba katmanız gerekir. Ayrıca dershanelerin kaynak olarak ek kitap isteyip istemeyeceği de maliyetinizi etkiler.


Yorumlar (0)