Burun Estetiği Fiyatları 2020

Burun estetiği, rinoplasti adı da verilen, burunda meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesi, estetik sorunların giderilmesi ve nefes alıp verme sorunlarının düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardır. Burun, yüz bölgesinin güzel görünmesini sağlayan en önemli faktörlerden biridir.

Genel 23.09.2020, 10:28 23.09.2020, 10:28
9
Burun Estetiği Fiyatları 2020

Burun estetiği, rinoplasti adı da verilen, burunda meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesi, estetik sorunların giderilmesi ve nefes alıp verme sorunlarının düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardır. Burun, yüz bölgesinin güzel görünmesini sağlayan en önemli faktörlerden biridir. Burun bölgesinde fiziksel ya da doğuştan meydana gelen sorunların giderilmesi için yapılan burun estetiği, son zamanların en çok uygulanan operasyonlarından biridir. Kapalı ve açık olmak üzere uygulanan burun estetiğinin gelişen teknoloji nedeniyle çok sayıda uygulanış şekli vardır. Burun estetiği ile ilgili en çok araştırılan konu ise burun estetiği fiyatları konusudur. Sizlere burun estetiğinin fiyatlarından ve bu estetiğin detaylarından bahsedelim.


Burun estetiği fiyatları 2020 hangi faktörlere bağlıdır?


Burun estetiği, burunda herhangi bir nedenle meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesi için yapılır. Bunun yanında nefes alıp verme sorunları, uyku apnesi, burun eti şişmesi, fiziksel travmalar nedeniyle meydana gelen eğrilikler ve doğuştan var olan şekil bozuklukları gibi sorunların giderilmesi amacıyla da gerçekleştirilir. Burun estetiği bazı durumlarda zorunlu olabildiği gibi bazen de kişinin isteğine bağlıdır.


Burun estetiği fiyatları ise yapılacak ameliyatın türüne göre değişebileceği gibi, hastane koşullarına, doktorun uzmanlığına, hastanenin bulunduğu şehre, hastanede kalma sürenize gibi pek çok etkene göre değişir. Bu nedenle burun estetiği için tam bir fiyat vermek doğru olmaz. Fiyat araştırması yaparken dikkat etmeniz gerekenleri ve fiyatlar üzerindeki etkenleri açıklayarak, sizlere bu konuda bilgi vermeye çalışalım.


Burun estetiği fiyatları hekimin uzmanlığına göre değişir;


Burun estetiği fiyatları 2020 üzerinde etkili olan en önemli faktör, hekimin uzmanlığıdır. Her estetik, her hekime yaptırılmaz. Seçtiğiniz hekimin özel ya da devlet hastanesinde olması, bulunduğu hastanenin koşulları ve hekimin uzmanlığı, fiyatı etkileyecektir. İşe yeni başlamış bir hekimle, bu alanda uzun yıllardır ameliyat yapan ve çok sayıda eğitim almış bir hekiminin fiyatı aynı olmaz.


Burun estetiği fiyatları, ameliyatın yapıldığı hastaneye göre değişir;


Burun estetiği ameliyatını olacağınız hastane de fiyat üzerinde oldukça etkilidir. Örneğin estetiği olacağınız hastanenin özel ya da devlet hastanesi olması fiyatı etkiler. Ayrıca hastanenin donanımı da bu konuda önemlidir. Bazı hastaneler otel konforunda hizmet sunarlar. Hastaneye ulaşımınızdan banyo ürünlerinize, tek kişilik bornozlardan terliklere kadar çok sayıda hizmeti alabileceğiniz özel hastanelerin fiyatları farklı olacaktır.


Burun estetiği fiyatları, hastanenin bulunduğu bölgeye ve şehre göre de değişir;


Burun estetiği fiyatları 2020 üzerinde, hastanenin nerede olduğu da etkilidir. Örneğin Niğde gibi küçük bir şehirdeki özel hastane ile Kayseri gibi büyük bir şehirde olan hastanenin fiyatları aynı olmaz. Ayrıca hastanenin burun estetiği alanında vermiş olduğu hizmetler de fiyat konusunda etkili olacaktır.


Burun estetiği fiyatları, hastane donanımına da bağlıdır;


Burun estetiği ameliyatınızı yaptırmadan önce hastanenin donanımını da çok iyi araştırmanız gerekir. Örneğin hastanede bulunan ekipmanlar, ekipmanların tek kullanımlık olması, hastanenin tam teşekküllü olması, yoğun bakım ünitesinin olması, hastanedeki ameliyat ekibin sayısı gibi faktörler de burun estetiği fiyatlarını etkiler.


Burun estetiği fiyatını ameliyat tekniği belirler;


Burun estetiği fiyatları üzerinde etkili olan en önemli faktörlerden bir diğeri de ameliyatın tekniğidir. Burun estetiği ameliyatları kapalı ve açık olmak üzere iki şekilde yapılır. Hafif sorunların düzeltilmesi için de ameliyatsız burun estetiği uygulanmaktadır. Uygulanacak olan tekniğe göre fiyatlar değişir. Örneğin; açık burun estetiği ameliyatında birden fazla ekipman ve birden fazla doktor gerekir. Ayrıca hastanede kalma süreniz de uzar. Bu nedenle açık olan tekniğin fiyatı, kapalıya göre daha pahalı olacaktır.


Hastanede kalma sürenizde burun estetiği fiyatlarını etkiler;


Burun estetiği ameliyatından sonra hastanede kalma sürenize göre de fiyatlar değişir. Hastanede kaldığınız süre boyunca, yatak parası alınır ve kullanılan ilaçların da ücreti alınır. Bu nedenle kalma süreniz, fiyatları değiştirir.


Burun estetiği fiyatları araştırması yapmadan önce nelere dikkat edilmelidir?


Burun estetiği fiyatları 2020 araştırması yaparken, bazı konulara dikkat etmeniz gerekir. Fiyatın ucuz olması maliyetinizi azaltır ancak doğru hastane ve doktor seçimi yapmadığınızda, bu ameliyatı tekrar olmak zorunda kalırsınız. Bu da iki kez maliyet anlamına gelir. Doğru seçim yapmamak hem para hem de zaman kaybetmenize neden olur. Bunun sonucunda psikolojik sorunlar da yaşayabilirsiniz. Burun estetiği ameliyatı yaptırmadan önce nasıl doğru seçim yapacağınızı açıklayalım;  • Burun estetiği ameliyatı için doktor seçimini çok iyi yapmanız gerekir. Bunun için seçtiğiniz doktorun fiyatlarından önce, geçmişte yaptığı başarılı ameliyatları ve uzmanlığını değerlendirmeniz gerekir. Bu alanda profesör olmuş biriyle doçentlik yapan biri aynı tecrübeye sahip değildir.

  • Burun estetiği yaptırmadan önce hastanenin size en yakışan burun şeklini daha öncesinde belirlendiğinden emin olun. Pek çok hastane, burun şeklinizin ameliyattan sonra nasıl görüneceği ile ilgili simülasyon hazırlar ve sizin beğeninize sunar. Yüzünüze en uygun burun şeklini seçtiğinizden emin olun.

  • Burun estetiği fiyatları araştırması yaparken hastanenizin tam teşekküllü olmasına önem verin. Gerekli izinleri ve eğitimleri olmayan estetik merkezlerinde ya da merdiven altı yerlerde yapılan bu ameliyatlar, mağdur olmanıza neden olacaktır.

  • Fiyat araştırmanızı yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu ise fiyata her şeyin dahil olmasıdır. Örneğin açık ameliyat yapılacaksa hastanede kalacağınız sürenin, kullanılacak ilaçların, doktor ücretinin, muayene ücretinin ve diğer ücretlerin size verilen fiyatın içinde olduğundan emin olun. Pek çok hastanede ameliyattan sonra, daha önce belirtilen fiyattan daha fazla fiyat istenir. Bunun nedeni size bildirilen fiyata bazı şeylerin dahil edilmemesidir. Bu nedenle size verilen fiyatın içinde testlerin, doktor ücretlerinin ve hastane fiyatlarının dahil olduğundan emin olmanız gerekir.

  • Burun estetiği için seçtiğiniz hastane ve doktoru araştırırken, daha önce burada ameliyat olan kişilerin yorumlarını mutlaka okuyun ve onlardan bilgi almaya çalışın. Bu sayede hem kendinizi daha rahat hissedersiniz hem de doğru seçim yapabilirsiniz.


Revizyon burun estetiği fiyatları 2020 nasıldır?


Revizyon burun estetiği, daha önce burun estetiği olan ancak tam olarak düzelme sağlanmayan burunlar için ikinci bir ameliyat olarak yapılır. Giderilemeyen sorunların giderilmesi ve düzeltilmesi, revizyon burun estetiği ile mümkündür. Revizyon burun estetiği fiyatları ise yapılan işleme göre, işlemin yapıldığı hastaneye göre ve doktorun uzmanlığa göre değişecektir. Revizyon ameliyatları, rinoplasti ameliyatlarından sonraki ilk 3 ay içinde gerçekleştirilmelidir.


Burun estetiği fiyatları SSK tarafından karşılanır mı?


Burun estetiği fiyatları SSK tarafından genellikle karşılanmaz. Estetik ameliyatlar kişinin tercihine bağlı olarak yapıldığı için bu ameliyatların maliyeti devlet tarafından karşılanmamaktadır. Ancak geçirilen bir kaza sonucunda hastanın nefes almak için burun estetiği olması gerekiyorsa, devlet tarafından bu ameliyat karşılanacaktır. Kısaca ifade etmek gerekirse zorunlu olmayan durumların dışında yapılan estetik ameliyatlar SSK tarafından karşılanmaz.


Burun estetiği fiyatları yorumlar;


Burun estetiği fiyatları yorumlar aracılığı ile de araştırılabilir. Daha önce burun estetiği yaptırmış olan kişilerin yaptıkları fiyat yorumlarına bakarak, az çok fikir sahibi olabilirsiniz. Özellikle bulunduğunuz şehirdeki hastanelerin fiyatlarını, bu yorumlar aracılığı ile ortalama olarak öğrenebilirsiniz. Seçtiğiniz hastanenin fiyat yorumlarını da değerlendirebilir ve ameliyata gitmeden önce bütçenizi oluşturabilirsiniz.


Lazerle burun estetiği ne kadar?


Lazerle burun estetiği, burun etinde büyüme olan hastalar için kullanılan bir yöntemdir. Burun eti daha önce kesilerek alınırken, artık lazerle yakılmakta ya da lazerle kesilerek alınmaktadır. Lazerle burun eti küçültme işlemlerinin fiyatları da yapılan hastaneye, hastanenin bulunduğu bölgeye ve doktorun uzmanlığına göre değişir.


Yorumlar (0)