Gelir Belgesiz Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar 2020

Gelir Belgesiz Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar 2020
0

Ekonomimizin kötü gittiği şu günlerde, yaşadığımız salgın hastalık nedeniyle de pek çok kişi işsiz kalmıştır. Doğal olarak insanların krediye olan ihtiyaçları her zamankinden daha fazladır. İşsiz kalan ya da geliri az olan kişiler gelir belgesiz, maaş bordrosuz kredi veren bankalar var mıdır sorusunu merak etmektedir. Bankaların kredi verirken istedikleri en önemli koşul gelir belgesidir. Gelir belgesiz kredi alabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Bankaların gelir belgesi istemelerinin nedeni ise aldığınız krediyi ödeme gücünüzün olup olmadığını kontrol etmektir. Ancak özellikle salgın döneminde pek çok banka, gelir belgesine ya da maaş bordrosu bakmadan kredi sunmaktadır. Sizlere bu bankalardan ve kredi özelliklerinden bahsedelim;

Gelir belgesiz maaş bordrosuz kredi veren bankalar hangileridir?

Gelir belgeniz olmadan kredi çekebileceğiniz bankalar Enpara.com, CEPTETEB, Aktif Bank, ING Bank, Odeabank gibi dijital bankacılık hizmet sunan bankalardır. Bu bankaların her ilde şubesi bulunmadığı için dijital olarak hizmet sunarlar. Bu sayede daha kolay müşteri bulmayı amaçlarlar. Bu nedenle kredi verme koşulları da daha esnektir. Örneğin bu bankalardan bazıları vadeli hesabınız olduğunda kredi verirler. Bazıları yalnızca kredi notunuza göre kredi verir ve faiz oranını kredi notunuza göre belirler. Sizlere gelir belgesiz maaş bordrosuz kredi veren bankalar ve kredi özelliklerinden bahsedelim;

Gelir belgesiz maaş bordrosuz kredi veren bankalar ve kredi özellikleri;

Ülkemizde pek çok kişi kısa dönemli çalışmaktadır. Bu nedenle herhangi bir gelir belgesi yoktur. Ayrıca esnaf ya da şirket geliri olanların da gelir belgesi bulunmaz. Bu durumda kredi çekmek de zorlaşır. Çünkü bankaların büyük kısmı gelir belgesi ile kredi vermektedir. Gelir belgeniz olmadan kredi alabileceğiniz bankaların kredi özellikleri ve başvuru detayları şöyledir;

ING Bank gelir belgesiz kredi;

ING Bank, ihtiyaç kredilerinin aylık faiz oranını müşterilerin kredi notuna göre belirler. ING’li olun ya da olmayın hemen cepte kredi kampanyasına başvuru yaparak kredinizi, uygun faiz oranlarında alabilirsiniz. Gelir belgesiz, maaş bordrosuz ve şartsız olarak sunulan bu krediyi 36 ay vadeye kadar alabilirsiniz.

ING Bank cepte kredi 50.000 liraya kadar verilebilir. Bu krediyi en az 3.000 lira tutarında almanız mümkündür. Ayrıca kredi faiz oranları %1,24’ten başlar ve en yüksek %2,39 olarak uygulanır. Bu krediyi alırken 3 ay erteleme avantajından da faydalanabilirsiniz. Bu durumda en fazla vade sayısı 33 olacaktır.

ING Bank kredilerinin bir diğer avantajı ise turuncu ekstra kampanyasıdır. Bu kampanyaya her ay banka kartınızdan 750 liralık alışveriş yaptığınızda dahil olurusunuz. Kampanyaya dahil olanlar hem hesaplarını ücretsiz olarak kullanır hem de kredi faiz oranından nakit iadesi alırlar. Nakit iade avantajından faydalanabilmek için kredi faiz oranınızın %1,24’ün üzerinde olması gerekir.

ING Bank aracılığı ile 10.000 lira olan kredinizi %1,24 faiz oranında ve 36 ay vadede çektiğinizde, kredi tahsis ücreti olarak 50 lira alınır. Bu kredi için aylık olarak 361 lira taksit ödersiniz. Toplam geri ödeme maliyetiniz de 12.988,80 lira olarak hesaplanır.

CEPTETEB gelir, belgesiz kredi;

CEPTETEB gelir belgesiz maaş bordrosuz kredi alabileceğiniz alternatiflerden biridir. Bu banka, dijital olarak hizmet sunar ve kolay kredi verir. Kredi alım aşamasında evrak ya da kefil gibi belgeler talep etmez. Eğer kredi notunuz yüksekse, hemen bu bankanın internet sitesinden, mobil şubesinden ya da internet bankacılığından kredinize başvuru yapabilir ve onaylanan krediniz anında alabilirsiniz. Bankada sıra bekleme ya da evrak toplama gibi dertleriniz olmadan kredi alabileceğiniz CEPTETEB, aylık %1,24 faiz oranı ile kredi sunar.

CEPTETEB aracılığı le 1.000 liradan 50.000 liraya kadar olan kredinizi 36 ay vadede kullanabilirsiniz. Bu bankadan da 3 ay erteleme avantajıyla kredi kullanmanız mümkündür. Bu durumda toplam vadeniz 33 ay olur. CEPTETEB kredilerinin aylık faiz oranı, kredi notunuza göre belirlenir. Bu durumda uygulanacak en yüksek faiz oranı ise %1,49’dur.

CEPTETEB aracılığı ile 36 ay vadeli 10.000 lira kredinizi aylık %1,24 faiz oranında alırsanız, kredi tahsis ücreti olarak 52,50 lira alınır. Bu kredi için aylık ödenecek tutar 360,80 lira olur. Toplam ödeyeceğiniz kredi tutarı da 12.988,86 lira olur.

Enpara.com gelir belgesiz kredi;

Enpara.com, tahsisi ücreti ya da dosya masrafı olmadan kredi veren nadir bankalardan biridir. Bu banka, Finansbank’ın dijital bankacılık hizmeti sunan platformudur. Bu nedenle hiçbir şart ve koşul olmadan kredinizi hemen alabilirsiniz. Enpara.com gelir belgesiz kredi alabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması ya da enpara.com’da vadeli hesabınızın bulunması gerekir. Eğer bu bankadan maaşınızı alıyorsanız kredi almak için çok daha avantajlı olursunuz.

Enpara.com kredilerinde, kredi notuna göre faiz uygulanmaz. Bu bankadan 36 aya kadar vadeli olarak aylık %1,47 faiz oranında kredi alırsınız. Bu bankanın tüm vadeler ve tüm tutarlar için kredi faiz oranı aynıdır. Enpara.com kredilerine banka müşterisi olmayan kişiler internet adresinden başvuru yapabilirler. Bu bankanın müşterisiyseniz de mobil ya da internet şubeyi kullanarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Onaylanmış olan kredinizi de anında kullanabilirsiniz.

Enpara.com kredilerini 1.000 liradan 60.000 liraya kadar kullanabilirsiniz. Vadenizi en fazla 36 aya kadar belirlersiniz. Bu bankadan 3 ay erteleme avantajı bulunmaz.

Enpara.com ihtiyaç kredisini 10.000 lira tutarında ve 36 ay vadede aldığınızda, kredi faiz oranınız %1,37 olur. Bu durumda aylık kredi taksit tutarınız 377,61 lira olarak hesaplanır. Bu krediden dosya masrafı alınmaz. Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarı ise 13.593,96 lira olur.

Aktif Bank gelir belgesiz kredi;

Gelir belgesiz maaş bordrosuz kredi veren bankalar arasında en çok rağbet görenlerden bir diğer de Aktif Bank’tır. Bu banka kredi notunuz düşük olsa bile evraksız ve kefilsiz olarak kredi sunar. Bu bankadan kredi almanızın en önemli şartı kredi notunuzun 1100 olmasıdır. Eğer Aktif Bank’ta vadeli hesabını da bulunuyorsa, hemen kredinizi alabilirsiniz.

Aktif Bank da dijital bankacılık hizmeti sunduğu için banka müşterisi olmasanız bile oturduğunuz yerden kredi alabilirsiniz. Kredi başvurunuzu internet sitesinden yaparsınız ve başvurunuz onaylandığında, evraklarınız adresinize kadar teslim edilir. Evraklarınızı aldığınız gün krediniz hesabınıza yatar ve hemen kullanırsınız. Üstelik kredi ödemelerinizi anlaşmalı olan pek çok yerden ücretiz şekilde yapabilirsiniz.

Aktif Bank ihtiyaç kredisini 2.000 liradan 40.000 liraya kadar kullanabilirsiniz. Bu bankadan alacağınız kredi için 3 ay erteleme avantajı bulunmaz. Toplam vadeniz ise en fazla 36 aydır. Bu bankanın kredi faiz oranları %1,49’dan başlar. Kredi notunuza göre faiz oranı değişir ve en yüksek faiz oranı %1,89’dur.

Aktif Bank aracılığı ile 36 ay vadede 10.00 lira olan kredinizi en yüksek faiz oranı olan %1,89’dan kullandığınızda, alınacak kredi tahsis ücreti 52,50 lira olur. Bu kredi için aylık olarak 409,41 lira tahsil edilir. Kredinin efektif yıllık faiz oranı ise %31,3960 olur.

Aktif Bank ihtiyaç kredisinin en önemli özelliği ise ek ürün alma zorunluğunuzun olmamasıdır. Kredi evraklarınızı teslim aldığınız gün N Kolay kartınız da hemen teslim edilir ve paranızı isterseniz kartınızdan alışveriş yaparak isterseniz de herhangi bir bankanın ATM’sinden çekerek kullanabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir