Ziraat Bankası Kredi Faizleri Düştü! Günlük 65 TL’ye Uygun Faizle Ev Sahibi Olun…

Ekonomi 10.11.2021, 10:43 11.11.2021, 15:08 Ahmet Alkan
34
Ziraat Bankası Kredi Faizleri Düştü! Günlük 65 TL’ye Uygun Faizle Ev Sahibi Olun…

Bunun için gerekli çalışmalar başlatıldı. Merkez Bankasının 200 baz puan faiz düşürmesiyle birlikte, konut kredilerindeki faiz oranları devlet bankalarında %1,38’den %1,29’a geriledi. Devlet bankalarından biri olan Ziraat Bankası da hayallerinizdeki evi alabilmeniz için kolaylık sağladı. Bugünün evini yarına bırakma kredi kampanasına başvuru yaparak hemen evinizi satın alabilirsiniz. İşte bu avantajlı konut kredisinin detayları ve başvuru koşuları…

Günlük 65 TL’ye Ev Sahibi Olmak Hayal Değil!

Kredi faiz oranlarının artması, konut piyasasının artması gibi nedenler insanların alım gücünü düşürmüştü. Hal böyle olunca konut kredilerine olan talep de azaldı. Ancak yapılan faiz indirimi ile birlikte artık evinizi almak çok kolay. Tek yapmanız gereken bütçenize göre bir ev seçerek, Ziraat Bankasından kredinizi almak. Günlük yalnızca 65 TL ödeyerek 120.000 lira kredi alabilmeniz mümkün. Üstelik bu kredinin üst limit sınırı da bulunmuyor. Bu krediyi alabilmeniz için gerekli şartlar ise şöyle;

  • Alacağınız evin yeni bir ev, yani sıfır olması gerekiyor.
  • Krediyi alabilmeniz için kredi notunuzun en az 1100 olması isteniyor.
  • Bu kredi, mutlaka aylık düzenli geliri olan kişilere veriliyor.
  • Ayık gelir ve kredi puanı yetersiz olduğunda banka tarafından kefil ya da ipotek istenebiliyor.

Konut Kredisi Hangi Özelliklerde Sunuluyor?

Ziraat Bankası konut kredisini 120 aya vara vadeler ile alabiliyorsunuz. Üstelik geri ödemelerinizi, bütçenize uygun olan ödeme planlarına göre yapabiliyorsunuz. Banka tarafından size özel sunulan ödeme planlarından birini seçerek, ödemelerinizi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Bu kredinin aylık faiz oranları %1,29’dan başlıyor. Bu oran kredi notuna, kredi tutarına ve vadesine göre değişebiliyor.

Bu krediyi alacağınız zaman banka tarafından evinize ipotek konuluyor. Bu nedenle ipotek masrafı alınıyor. Aynı zamanda ekspertiz ücreti, hayat sigortası, konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası da yapılıyor. Bütün bu masraflar çıkarıldıktan sonra kalan tutar, kredi olarak veriliyor. Kredinizi almadan önce bu masrafları da öğrenmenizde ve ona göre çekeceğiniz miktarı belirlemenizde fayda var.

Ziraat Bankasından 500.000 liraya kadar değeri olan evler için bu değerin %90’ına kadar konut kredisi alabiliyorsunuz. Eğer alacağınız evin değeri 500.000 liranın üzerindeyse, evin değerinin %80’ine kadar kredi kullanabiliyorsunuz.

Bu kredinin aylık faiz oranının %1,29’dan başladığından bahsetmiştik. Bu oran, 1.000.000 liraya kadar olan kredi tutarı için geçerli. Eğer 1.000.000 liranın üzerinde kredi almak isterseniz aylık faiz oranı %1,34 oluyor.

Nasıl Başvuru Yapmam Gerek?

Bu krediye hemen başvuru yaparak hayalinizdeki eve sahip olmak için birden fazla başvuru seçeneğiniz var. Genellikle konut kredilerine başvurular banka şubelerinden alınıyor ancak Ziraat Bankası, kredi alıp alamayacağınızı öğrenmeniz için size kolaylık sunuyor. Almak istediğiniz kredi miktarını belirleyerek hemen hesaplamanızı yapabilir ve birden fazla başvuru seçeneğinden birini kullanarak, krediyi alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Hesaplamanızı, bankanın resmi web sitesinde bulunan hesaplama aracından yapabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası müşterisi olanlar bu krediye başvuru yapmak için mobil ya da internet şubeyi 7/24 kullanabiliyor. Aynı zamanda ATM’lerden ya da çağrı merkezinden de başvuru alınabiliyor. Banka müşterisi olmayanlar da yine ATM’ler, çağrı merkezleri, web sitesindeki başvuru formu ve Ziraat Bankası şubelerinden hemen başvurularını gerçekleştirebiliyor.

Başvuru sırasında yalnızca kişisel bilgileriniz ile almak istediğiniz kredi bilgilerini iletiyorsunuz. Eğer başvurunuz onay alırsa, kredinizi almak için en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekiyor. Çünkü konut kredinizi almak için gerekli evrakları teslim etmeniz gerekiyor.

Hangi Evraklar Veriliyor?

Konut kredisi almak için evin değerini belirlemek amacıyla önce eksper gönderilir. Bunun olabilmesi için de satın alacağınız evin tapusunu bankaya iletmeniz gerekir. Bunu yanında kimlik belgeniz, aylık gelirinizi gösteren belge, başvuru formu ve banka tarafından istenecek olan diğer belgeleri bankaya teslim etmeniz gerekir.

Bu krediye tüzel kişilerin de başvuru yapması mümkün. Ayrıca ticaretle uğraşan gerçek kişiyseniz de konut kredisi alabiliyorsunuz. Bunun için bankaya yukarıda belgelere ek olarak, bağlı olduğunuz serbest meslek kuruluşundan alacağınız üyelik belgesi fotokopisi ile birlikte tüzel kişiyseniz, ortağı olduğunuz şirketin sözleşmesinin yayınlandığı ticaret sicil gazetesi fotokopisini vermeniz gerekiyor.

Günde 65 TL’ye Ev İçin Ne Kadar Masrafım Olur?

Alacağınız kredinin masraflarını ve aylık ödeme tutarını hesaplayabilmek için hesaplama aracını kullanabiliyorsunuz. Buradan hesaplama yapmak için Çalışanın Artısı Konut Kredisi kampanyasını seçmeniz gerekiyor. Günlük 65 TL ödeyerek yaklaşık olarak 120.000 lira konut kredisi alabiliyorsunuz.

Bu krediyi 120 ay vadede aldığınızda aylık kredi faiz oranı %1,29 oluyor. Bu durumda 1.971,44 lira taksit ödemeniz oluyor. Bu kredinin yıllık toplam maliyet oranı %17,0379 olarak hesaplanıyor.

Eğer 1.100.000 lira kredi kullanmak istiyorsanız, 120 ay vade için faiz oranınız %1,34 oluyor. Bu durumda aylık 18.481,32 lira taksit ödüyorsunuz. Bu kredinin yıllık toplam maliyet oranı da %17,5046 olarak hesaplanıyor.

Yorumlar (0)