Sicili Bozuk Olanlara Müjde! Akbank, Garanti BBVA 50.000 TL’ye Kadar Hızlı Onaylı Kredi!

Koronavirüs döneminde yaşanan maddi sıkıntılardan dolayı vatandaşlara müjdeli haberler yağmaya devam ediyor!

Ekonomi 21.11.2021, 12:46 Ahmet Alkan
37
Sicili Bozuk Olanlara Müjde! Akbank, Garanti BBVA 50.000 TL’ye Kadar Hızlı Onaylı Kredi!

Bu kez ismi kara listede olan ya da sicili bozuk olan vatandaşlara bankalar müjdeyi açıkladı… İşte merak edilen ayrıntılar!

Geçtiğimiz iki yıllık süreçte yaşanan pandemi nedeniyle vatandaşların çoğu maddi sıkıntılar yaşadı. Acil bir şekilde paraya ihtiyaç duyan herkes bankalara akın etti. Vatandaş çareyi bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarına başvurmakta buldu. Peki bankalara olan borcunu ödemediği için ismi kara listede yer alan veya kredi sicili bozuk olan vatandaşlar bankaların bu kampanyalarından yararlanabilecekler mi? 

Sicili Bozuk Olanlar Kredi Alma Hakkına Sahip Mi?

Kart veya kredi borçlarını ödeyemeyen veya geciktiren, bankalardan kredi alamayan, bundan dolayı avukatlık olup yasal takibe alınan vatandaşlar, sicili bozuk olanlar kredi hakkı araştırmasını sıklıkla yapmaya başladı. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankaların en yakın şubesine giderek başvuru yapılabilmektedir. Akbank sicili bozuk olanlara kredi fırsatları konusunda alternatif seçenekleri sizlerle buluşturuyor!

Siciliniz bozuk olsa dahi ya da adınız kara listeye alınmış olsa dahi bankaların kredi kampanyalarına başvurabilirsiniz. Ancak tabi ki bu başvurunun onaylanması için bankaların koşullarını yerine getirmeniz gerekmektedir. En önemli koşul ödemelerinizi düzenli yapmanız gerektiğidir. Bunun karşılında devlet destekli kredi imkanını bankalar size teklif ederler. Tamamen bankanın inisiyatifine bağlı kredi kampanyalarından, siciliniz bozuk olsa bile faydalanabilirsiniz. 

Siciliniz Bozuk Fakat Kredi Mi Almak İstiyorsunuz?

Bankalara olan borcunu ödeyemeyen, icra takibine alınan, düzenli bir şekilde zamanında borçlarını ödemeyen kişilerin sicilleri bozulmaktadır. İsimleri kara listeye alınmaktadır. Tüm bankalar kredi vermeden önce ise kişinin sicilini ve KKB puanını incelemektedir. İncelemelerin sonucunda kredi puanı düşük olup sicili kirli olan vatandaşlara kredi vermekte güçlük çekebilirler. 

Bazı bankalar ise bu durum için fırsatlar sunmaktadır. Sicili kötü olan vatandaşlara kredi imkanı sağlamaktadır. Bankaların kredi verme karşılında birtakım şartları bulunmaktadır. Bu bankaların hangi bankalar olduğundan ve bankaların kredi alabilmeniz için koyduğu şartlardan sizler için bahsettik. Özellikle Garanti Bankası ve Akbank kredi fırsatları konusunda iddialı bir konumda yer alıyor!

Sicili Bozuk Olana Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Akbank Garanti BBVA 50.000 TL’ye kadar kredi fırsatı konusunda en güncel kampanyaların merkezinde yer alıyor. Bununla birlikte ülkemizde farklı bankaların da sicili bozuk olanlara kredi verdikleri biliniyor! İşte sicili bozuk olan vatandaşa kredi veren diğer bankalar;

  • Ziraat bankası
  • ING Bank
  • Enpara
  • QNB Finansbank
  • Şekerbank
  • Halkbank
  • Aktifbank
  • CEPTETEB
  • Denizbank

Belirtilen bankaların şubelerine giderek kredi notlarınızı yükseltmek adına kredi alabilirsiniz. Bu krediden yararlanmak isteyen sicili bozuk kişilerin bankaya teminat göstermeleri gerekmektedir. Bu teminat ise ipotek ettirilen bir gayrimenkul veya kefil olmalıdır. Ancak Enpara gibi bazı bankalar vatandaşlardan teminat veya herhangi bir belge talep etmemektedirler. 

Kara listeye alınan vatandaşlara hemen hemen hiçbir banka kredi imkanı sunmamaktaydı. Fakat son dönemlerde yine ipotek ve kefil sunulması karşılığında onlara da nakit avantajı sağlanabiliyor. Bu fırsatı genelde yeni kurulan bankalar sağlamakta. Bu bankalar hakkındaki bilgilere online siteleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

 Vatandaşlar hesap ekstrelerini ödeme programına göre günü gününe ödemeye devam ederse ve taksitleri aksatmadan kart borçlarını düzenli olarak her ay kapatırsa kredi sicillerini temizleyebilirler. BDDK tarafından yapılan açıklamaya göre ödemelerde 180 gün gecikme olursa yasal takibe düşebilirsiniz. Bütün bu bilgiler ışığında siz de hem Akbank hem Garanti BBVA hem de diğer bankalardan kredi kullanmak için kefil göstermek seçeneğini de değerlendirebilirsiniz!

Yorumlar (0)