PTT İhtiyaç Kredisi İsteyenlere 20 Bin TL Kredi Verecek

PTT, yeni yapmış olduğu anlaşma ile ihtiyacı olan herkese 20 bin TL kredi vereceğini açıkladı.

Ekonomi 30.10.2021, 18:58 Ahmet Alkan
16
PTT İhtiyaç Kredisi İsteyenlere 20 Bin TL Kredi Verecek

Dönem dönem baz bankalar ile anlaşma yapan PTT bunlara bir yenisini daha ekledi. PTT müşterisi olan ya da olmayan herkes, bu ihtiyaç kredisi kampanyasından anında yararlanabilecek. İhtiyacı olan herkese ilaç gibi gelen bu kampanya haberinden sonra başvurular da artmaya başladı. PTT ihtiyaç kredisi nasıl veriliyor? Şartı var mı? İşte detaylar…

PTT İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınıyor?

PTT, Aktif Bank ile yapmış olduğu anlaşmaya dayalı olarak ihtiyacı olan herkese 30.000 liraya kadar kredi desteği sağlıyor. İsteyenler bu krediden 20 bin TL ve 36 ay vadede yararlanabiliyor. PTT müşterisi olan ya da olmayan herkesin kolaylıkla başvuru yapabileceği bu kredi kefilsiz ve evraksız olarak veriliyor. Aktif Bank zaten kredi notu düşük olanlara bile kredi sağlayan bir banka. Eğer aylık geliriniz varsa, bu bankadan hemen kredi alabiliyorsunuz. PTT ile özel anlaşması gereği, başvuran pek çok müşteriye de yalnızca aylık gelirlerinin olması koşuluyla bu kredi veriliyor. Kefilsiz, evraksız, herhangi bir şart sınırı olmadan alabileceğiniz bu kredi için başvurular PTT şubelerinden alınıyor. Bu krediden faydalanmak istiyorsanız hemen size en yakın PTT şubesine gidiyorsunuz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun herhangi bir PTT şubesine giderek form doldurmanız, başvuru için yeterli oluyor. Ancak başvuru yapmanızın bazı şartları bulunuyor.

PTT İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Neler?

Eğer bu avantajlı PTT ihtiyaç kredisinden hemen faydalanmak istiyorsanız başvurunuzu kendiniz yapmanız gerekir. PTT şubesine bizzat kendiniz giderek kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı ile başvuru yapabiliyorsunuz. Başkasının adına vekaletle başvuru alınmıyor. Bu krediyi almak için kredi çeken kişinin ilgili evrakları doldurması ve imzalaması gerekiyor. Bu evraklar başvuru formudur. Başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız ve imzalamanız isteniyor. Başvuru formundaki bilgilerinizin doğruluğu banka tarafından inceleniyor. Bu konuda PTT şubeleri yetkili değil. Bu nedenle, arada aracı olduğunu söyleyen kimseye de güvenmemeniz gerekiyor. Banka tarafından istihbarat değerlendirmesi yapıldıktan sonra başvurunuzun onay bilgileri cep telefonunuza gönderiliyor. Onaylanan krediyi alım sırasında alınan kredi masrafı ve hayat sigortası gibi masraflar, banka tarafından tahsil ediliyor. PTT’lerin bu masraflarla hiçbir alakası bulunmuyor.

PTT İhtiyaç Kredisi Hangi Özelliklerde Sunuluyor?

PTT ihtiyaç kredisi 30.000 liraya kadar ve 36 ay vadede sunuluyor. Kefilsiz, şartsız olarak alabileceğiniz bu kredinin aylık faiz oranı %2,59 olarak belirlenmiş. Bu faiz oranı, başvuru yapan kişinin kredi notuna göre banka tarafından değiştirebiliyor. Yani kredi notunuz düşükse, kredi faiz oranınız da bu doğrultuda artırılabiliyor. %2,59 faiz oranı, kredi notu yüksek kategoride olanlar için geçerli oluyor. Bu kredi aylık eşit taksitler halinde ödeniyor ve esnek ödeme planı seçeneği bulunmuyor. Ayrıca krediyi aldıktan sonra ödemelerine bir sonraki ay başlıyorsunuz. Yani 3 ay erteleme seçeneği de yok. Bütün bunlara rağmen başvuru yapan herkes, eğer istihbaratında olumsuz bir durum yoksa, kredisini hemen alabiliyor.

PTT 20 Bin TL Kredisi İçin Aylık Ne Kadar Öderim?

PTT ihtiyaç kredisini 20.000 lira tutarında almak istiyorsanız ve kredi notunuz yüksekse, aylık ödeyeceğiniz taksit tutarını Aktif Bank web sitesinden hemen öğrenebiliyorsunuz. Burada bulunan hesaplama aracını kullanarak, almak istediğiniz kredi miktarını ve vadesini giriyorsunuz. Sonucunda masraflarınızı ve aylık ödeyeceğiniz rakamı hemen hesaplayabiliyorsunuz. PTT kredisini 20 bin TL olarak ve 24 ay vadede almak istiyorsanız, faiz oranınız da %2,59 olarak belirlendiyse, aylık taksit olarak 930,90 lira ödüyorsunuz. Bu kredi için 105 lira tahsis ücreti ve hayat sigortası masrafları alınıyor. Kalan tutar da hemen hesabınıza yatıyor. Diyelim ki bu krediyi 24 ay vadede almak istiyorsunuz. O zaman da %2,59 faiz oranına göre aylık olarak 1.194,73 lira ödüyorsunuz. Tahsis ücreti miktarı değişmiyor. Siz de ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen kredi almak istiyorsanız ve bunu kefil, evrak, bankada sıra bekleme gibi dertler olmadan yapmak istiyorsanız, en yakın PTT şubesine kimliğinizle birlikte uğramayı unutmayın.

Yorumlar (0)