PTT 30.000 TL Kredi Veriyor! Hem de Kimliksiz, Şartsız…Sadece Başvuru…

PTT, bankalarla anlaşma yaparak vatandaşlara kolay ihtiyaç kredisi sunmaya devam ediyor.

Ekonomi 08.11.2021, 17:09 Ahmet Alkan
38
PTT 30.000 TL Kredi Veriyor! Hem de Kimliksiz, Şartsız…Sadece Başvuru…

Hiçbir şart olmadan, evrak toplama derdi olmadan, banka şubelerine gitmek zorunda kalmadan tek bir başvuru ile kredinizi hemen alabiliyorsunuz. PTT Aktif Bank ile yapmış olduğu ihtiyaç kredisi kampanyasında, 30.000 liraya kadar olan ihtiyaçlarınız karşılıyor. Yalnızca başvuru yaparak sahip olabileceğiniz bu kredinin detayları ise şöyle…

Aktif Bank PTT’den İhtiyaç Kredisi

Aktif Bank ile PTT arasında yapılan anlaşma gereğince başvuru yapan herkesin kullanabileceği bir ihtiyaç kredisi kampanyası olan PTT’den ihtiyaç kredisi, kimliksiz ve şartsız olarak veriliyor. Bu krediye kredi notu düşük olanlar bile başvuru yapabiliyor. Herhangi bir teminat ya da kefil istenmiyor. Yalnızca başvuru formunu eksiksiz doldurmanız gerekiyor.

Aktif Bank ile verilen bu krediden 1.250 liradan 30.000 liraya kadar faydalanabiliyorsunuz. Kredinin aylık faiz oranı %2,59 olarak belirlenmiş. Bu oran, kredi notu en yüksek olan kişiler için uygulanıyor. Eğer kredi notunuz daha düşükse, kredi faiz oranınız da buna göre yükseltiliyor. Aktif Bank’ın bu avantajlı kredisine 36 aya varan vadelerle sahip olabiliyorsunuz.

Kimler Başvuru Yapabiliyor?

Bu krediden faydalanabilmek için gerekli olan koşullar, PTT resmi internet sitesinde açıklamış. Buna göre aşağıdaki kurallara dikkat eden herkes, bu krediye başvuru yapma hakkına sahip. İşe o koşullar…

  • Aktif Bank ihtiyaç kredisine yalnızca kimlik belgesi ya da kimlik kartı olan kişiler, şahsen başvuru yapabilmektedir. Vekaletle başkasının yerine başvuru yapma imkânınız yoktur.
  • Kredi başvurunuzun alınabilmesi için ilgili bankanın evraklarının eksiksiz olarak doldurulup imzalanması gerekir.
  • Kredi başvurusu alındıktan sonra tüm değerlendirmeler ve incelemeler, ilgili banka tarafından yapılır. Bu değerlendirmelerde PTT’nin etkisi yoktur.
  • Aktif Bank ihtiyaç kredisinden alınan sigorta ve tahsis ücreti gibi masraflar banka tarafından tahsil edilir. Bu masrafları PTT almadığı için iade işlemleri de PTT tarafından yapılmaz.
  • Almış olduğunuz her krediden belirli bir süre içinde cayma hakkınız bulunur. Bu hakkınızı kullanmak için PTT şubelerine değil banka şubelerine başvuru yapmanız gerekir.

PTT’den Aktif Bank İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvuracağım?

Bu krediye başvuru yapmanızın tek yolu, size en yakın PTT şubesine kimliğinizle birlikte gitmektir. Tüm başvurular şahsen ve PTT şubelerinden alınmaktadır. Bu nedenle size en yakın PTT şubesine giderek hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında ilgili evrakları doldurmanız ve imzalamanız yeterlidir.

Başvurunuz değerlendirildikten sonra aynı gün içinde cep telefonunuza bilgilendirme mesajı gelir. Bu mesajda kredinizin onaylandığı yazıyorsa, yine başvuru yaptığınız PTT şubesine giderek hemen paranızı alabilirsiniz. Bu kredinin geri ödemelerini Aktif Bank ve PTT ATM’lerinden hiçbir ücret ödemeden yapabiliyorsunuz.

Görüldüğü gibi kredi alırken, kredi başvurusu sırasında ya da kredi taksitlerini geri öderken banka şubesine gitmek zorunda kalmıyorsunuz. Hatta, bankayla hiç muhatap olmuyorsunuz. Ancak krediden cayma hakkınızı kullanmak istediğinizde, ara ödeme yapmak istediğinizde ya da krediyi erken kapatmak istediğinizde Aktif Bank şubelerine gitmeniz gerekiyor.

Aktif Bank PTT’den İhtiyaç Kredisine Ne Kadar Öderim?

PTT aracılığı ile alacağınız bu krediye geri ödemlerinizin ne kadar olacağını ya da aylık ne kadar taksit ödeyeceğinizi önceden öğrenmek isterseniz, Aktif Bank resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Burada bulunan hesaplama aracını kullanarak, en düşük faiz oranına göre hesaplamanızı yapabilirsiniz. Bu hesaplama ile aylık taksit tutarını ve ödeyeceğiniz toplam masraf tutarını da görebilirsiniz. Ayrıca PTT’nin resmi internet sitesinde, kredi işlemleri bölümünde de kredi tutarına göre ödeyeceğiniz aylık taksit tutarları paylaşılmış. Başvuru yapmadan önce buradan da bilgi almanız mümkün.

Aktif Bank’ın bu kredisine 10.000 lira için ve 36 ay vadede başvuru yaparsanız, aylık faiz oranınız en düşük %2,69 olacağı için aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı da 465,45 lira olur. 52,50 lira tahsis ücreti ve hayat sigortası masrafı alındıktan sonra kalan tutar PTT hesabınıza yatar. Bu kredinin yıllık toplam maliyet oranı %44,98’dir.

Bu krediyi 30.000 lira tutarında ve 36 ay vadede alırsanız da yine aylık %2,59 faiz oranına göre 1.396,35 lira taksit ödersiniz. Bu krediden toplamda 157,50 lira tahsis ücreti alınır. Alınacak hayat sigortası tutarı da yaşınıza, kredi tutarına ve vadesine göre değişir. Bu masraflar alındıktan sonra kalan tutar PTT hesabınıza yatar.

Yorumlar (0)