Kara Listedekilere 50.000 TL Kredi Akbank’tan! Kimliksiz Başvuruyla Anında Hesapta

Son dönemlerde yaşanan ekonomik sıkıntılar, hemen hemen her sektörü etkilemiş durumda. İnsanlar bankalardan aldıkları kredi ve kredi kartı borçlarını ödeyemediği için kara listeye düşüyor.

Ekonomi 03.11.2021, 09:38 Ahmet Alkan
22
Kara Listedekilere 50.000 TL Kredi Akbank’tan! Kimliksiz Başvuruyla Anında Hesapta

Üstelik geçmiş yıllara bakıldığında, son iki yılda kara listeye alınanların sayısında oldukça büyük artış olduğu görülüyor. Bu durum hem bankaları hem de insanları mağdur ediyor. Bankalar kredi verirken zorlanıyor ve insanlar da bankalardan kredi alırken zorluk yaşıyor. Akbank bu soruna çözüm bularak kara listede olsanız bile 50.000 liraya kadar kredi almanıza imkan sağıyor. Nasıl mı? İşte detaylar…

Akbank Anında İhtiyaç Kredisi ile Tüm Sorunları Çözüyor Akbank, kara listede olsanız bile tek tıka başvuru yapma imkanı sağlayarak, 50.000 liraya kadar kredi veriyor. Kimliksiz, belge doldurma derdi olmadan, kefil ve evrak gerektirmeden başvuru yapacağınız bu krediye, kredi notunuza, vadeye ve kredi tutarına göre değişen faiz oranlarında hemen sahip olmanız mümkün. Akbank kara listedekilere vermiş olduğu bu kredi için gerektiği zaman kefil ve ipotek isteyebiliyor. Ancak bu durum genellikle aylık geliri yetersiz olan kişiler için geçerli oluyor. 50.000 liraya kadar alacağınız bu krediyi 36 aya kadar taksitlendirerek rahat bir nefes alabilirsiniz. Üstelik kredinizi hemen hesabınıza aktarabilir ve ihtiyacınız olduğu anda hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Anında Kredi için Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Anında krediyi hemen almak için tek yapmanız gereken Akbank mobil ya da Akbank internet şubeden başvuru yapmak. Banka müşterisi olanlar bu kanalları kullanarak hemen başvurularını yapıyor ve onaylanmış olan kredilerini, anında hesaplarına aktarabiliyor. Bu sayede bankaya gitmek zorunda kalmadan, hafta sonu olsa bile 7/24 kredi başvurusu yapma ve kredilerini alma imkanı elde ediyorlar. Akbank müşterisi değilseniz de bankanın web sitesindeki kısa başvuru formunu doldurarak hemen başvuru yapabiliyorsunuz. Başvurunuz onaylandığında banka temsilcileri tarafından aranıyorsunuz. En yakın Akbank şubesine kimliğinizle birlikte giderek, hemen kredinizi alabiliyorsunuz. Akbank anında krediye dilerseniz çağrı merkezini arayarak da başvuru yapabiliyorsunuz. Banka müşterisi olun ya da olmayın 4444 25 25 numaralı telefonu arayarak başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Banka müşterisi olanların kredileri onaylanırsa, paraları hemen hesaplarına aktarılıyor. Banka müşterisi olmayanların da onaylı kredilerini en yakın Akbank şubesine giderek almaları gerekiyor.

Akbank, Kredisi için Hayat Sigortası Masrafı Alıyor Mu?

Akbank anında kredi, hayat sigortası yaptırmak isteyen ya da istemeyen kişiler için iki farklı seçenekle sunuluyor. Eğer hayat sigortası yaptırmak istemezseniz, daha yüksek bir faiz oranı ile kredinizi alabiliyorsunuz ve yalnızca tahsis masrafı ödüyorsunuz. Daha düşük faizle kredisini almak isteyenler ise hayat sigortası yaptırarak kredilerini alıyor. Bu durumda hem hayat sigortası hem de tahsis ücreti masrafları kesildikten sonra kalan tutar, hesaba yatıyor. Bunları bir örnekle açıklayalım; Hayat sigortası yaptırarak 50.000 TL krediyi 36 ay vadede almak istediğinizde, en düşük faiz oranı %1,67 oluyor. Bu durumda 1.962,90 TL taksit ödüyorsunuz. Tahsis ücreti olarak 262,50 lira alınıyor. Bu kredi için ortalama olarak 800 lira hayat sigortası masrafı alınıyor. Kalan tutar da hesabınıza yatıyor. Bu koşullardaki kredinin yıllık toplam maliyet oranı %27,3747 oluyor. 50.000 TL tutarındaki kredinizi hayat sigortası yaptırmadan ve yine 36 ay vadede almak isterseniz de aylık faiz oranı en düşük %1,79 oluyor. Bu durumda aylık taksit olarak 2.008,57 lira ödüyorsunuz. Tahsis ücreti yine değişmiyor ve 262,50 lira olarak tahsil ediliyor. Bu kredinin yıllık toplam maliyet oranı ise %29,5539 oluyor.

Kara Listede Olsam Bile Akbank’tan Kredi Almak için Kredi Notumun Kaç Olması Gerekiyor?

Her bankada olduğu gibi Akbank’ta da kredi verme koşulu kredi notudur. Yukarıda anlattığımız krediyi almak için hatta faiz oranının belirlenmesi için kredi notunuzun olması gerekir. Akbank bu krediyi kara listede olsanız bile en az 1100 kredi notuna sahip olmanız halinde veriyor. 1100 kredi notuna sahip olmanız, şu anda kapanmamış borcunuzun bulunmaması, olan borçlarınızı da son altı aydır düzenli ödüyor olmanız anlamına geliyor. Eğer kredi notunuz 1100 ve üzerindeyse, daha önce kara listeye alınmış olsanız bile hemen bu krediye başvuru yapabiliyorsunuz ve kefilsiz ya da belgesiz olarak kredinizi alabiliyorsunuz.

Yorumlar (0)