Faizler Düştü, Konut Kredisine Talep Çoğaldı! Ev Almak İsteyenler Bu 3 Bankaya Koşuyor!

Müjde! Konut kredisi faizleri düştü! Böylece ev almak isteyenler için harika fırsatlar da devreye girdi!

Ekonomi 20.11.2021, 21:11 Ahmet Alkan
18
Faizler Düştü, Konut Kredisine Talep Çoğaldı! Ev Almak İsteyenler Bu 3 Bankaya Koşuyor!

Türkiye’nin 3 bankasının faiz indireceğini açıklamasından sonra ev almak isteyenler, bu bankalara başvuruda bulunmaya başladı. İşte, konut kredisi konusunda avantajlı fırsatlar sunan bu üç bankaya dair merak edilenler!

Ev almak isteyenler konut kredisi faiz oranlarının düşmesiyle birlikte bankalara akın ettiler. Son zamanların en çok başvuru yapıldığı bir dönem yaşanmaktadır. Ev alma hayaliyle yanıp tutuşanlar avantajlı faiz imkanlarıyla öncelikle kamu bankalarını tercih etmeye başladılar. 

Özellikle koronavirüs döneminde yaşanan ekonomik sıkıntıların ardından bankalar yaşanan mağduriyeti gidermek adına düşük maliyetli konut kredisi imkanı sunmuştur. Bankaların faiz oranlarını düşük seviyeye çekmesiyle beraber inşaat sektörü de yükselişe geçmiştir. Dolayısıyla bu dönemde Türk bankacılığı en yüksek oranlara ulaşmış ve konut kredisiyle beraber konut satışlarında da rekor kırılmıştır. 

Düşük Faizli Kredi ve Kolay Geri Ödeme İmkanı!

Birçok insan yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı ev hayallerini rafa kaldırmıştı. Faizlerin düşmesi ise ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürdü. Düşük faizli konut kredisinden yararlanmak isteyenler hızlı bir şekilde başvuru yapmaya başladılar. Başvuru süreci ve başvurunun değerlendirme süreci diğer kredi başvuruları gibi yapılıyor. Yapılan başvuru hızlı bir şekilde değerlendirmeye alınıyor. 

Süreç içerisinde, gelir-gider tablosu, ödeme performansı, KKB skoru gibi kriterler incelemeye alınıyor. İncelemeler sonucu herhangi bir sorun oluşmadığı sürece talep onaylanıyor ve onaylanan kredi miktarı anında banka hesaplarına yatırılıyor. Bankalar bu işlemi hem online kanalları aracılığıyla hem de şubelerinde gerçekleştirebilmekte. Başvuru yapan herkesin ihtiyacını en hızlı şekilde karşılıyor ve faiz düşük olduğu için geri ödemeler ihtiyaç sahiplerinin ceplerini yormuyor. 

Halkbank Konut Kredisi 

Ev sahibi olmak isteyip konut kredisine başvurmak isteyenler öncelikle kamu bankalarına başvuru yapmaktadır. Bu bankaların arasında en çok talep gören kamu bankalarından biri ise Halkbank. Halkbank konut kredileri arasında oldukça fazla seçeneği bir arada sunan bir bankadır. 

Farklı farklı ödeme alternatifleri sunmaktadır. Sıfır veya ikinci el konut kredisi imkanı sağlamaktadır. Olabildiğince düşük faiz oranıyla konut kredisi vermektedir. Bu krediler arasında;

 • Firma katkı paylı konut 
 • Anlaşmalı konut projeleri 
 • Kentsel dönüşüm
 • Vefa konut 
 • Konut tamamlama
 • Canım evim konut
 • Hesaplı evim konut 
 • Enflasyona endeksli konut 
 • Konut finansmanı 
 • İşyeri
 • 2/B peşin satış
 • 2/B peşinat olmak üzere hemen hemen tüm konut projelerini içeren seçenekleriyle ihtiyaç sahiplerinin taleplerini karşılamaktadır. 

Halkbank her zaman konut kredisi konusunda avantajlı fırsatları sunabilen bankalar arasında yer almaktadır. Bundan dolayıdır ki konut kredisi faiz oranlarını ilk indiren bankalar arasında Halkbankası ilk sıralarda yer almaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Bankalar konut kredisine başvurmak isteyen insanlar için online kanallar aracılığıyla konut kredisi hesaplama aracı sunuyor. İkinci el veya sıfır konut almak isteyen ihtiyaç sahipleri için Ziraat Bankası da konut kredisi hesaplama aracıyla hızlı bir şekilde hesap yapma imkanı sunmakta. Bu sayede almak istediğiniz kredi türü, kredi tutarı, ödeme şekli, ödeme sıklığı, vade, faiz gibi her türlü oranı kendiniz belirleyebilir ve kendi koşullarınız doğrultusunda bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. 

Online başvurular oldukça etkilidir fakat Ziraat Bankası özel kampanyalarından faydalanmak isteyen müşterileri için şubelerden başvuru yapılmasını tavsiye ediyor. Ziraat Bankası, emeklinin artısı konut kredisi, konut ürün paketi, çalışanın artısı konut kredisi, konut kredisi gibi birçok çeşit ve düşük faiz oranıyla imkanlar sunmaktadır. 

Vakıfbank Konut Kredisi

İnsanların kampanyalarından ve imkanlarından en çok faydalandığı bankalardan biri de Vakıfbank olmaktadır. Çok sayıda farklı özelliğe sahip olan konut kredisi imkanları, düşük faiz imkanları ve 180 aya kadar imkan sunan faiz oranlarıyla hizmette zirveye ulaşmıştır. 

Düşük faiz oranlarıyla sıfır konut, enflasyon endeksli kredi, kentsel dönüşüm kredisi, TSK personeline özel konut kredisi gibi çeşit çeşit konut kredisi sunmaktadır. Ayrıca banka düzenlediği projelerle çevre dostu konut kredisi vermektedir. 

Konut kredisine başvuracak insanlar için Vakıfbank da online sitelerinden başvurular kabul etmektedir. İhtiyaç sahipleri ödeme planlarını kendi isteklerine göre hesaplayabilir ve onaylayabilir. Başvuru süreci, başvuru değerlendirme süreci ve talep edilen kredinin hesaba yatması oldukça hızlı gerçekleşmektedir. 

Yorumlar (0)