Faizler düştü! Ev Almak Artık Gerçekten Çok Kolay: Vakıfbank Üzerine Düşeni Yaptı! Düşük Faizli Konut Kredisi… Talep Giderek Çoğalıyor…

Ev almak isteyenlere özel Vakıfbank indirimli kredi kampanyası düzenliyor!

Ekonomi 21.11.2021, 15:54 21.11.2021, 16:31 Ahmet Alkan
18
Faizler düştü! Ev Almak Artık Gerçekten Çok Kolay: Vakıfbank Üzerine Düşeni Yaptı! Düşük Faizli Konut Kredisi… Talep Giderek Çoğalıyor…

Düşük faizli konut kredisi gündeme geldiği zaman Vakıfbank, önemli kampanyalara imzasını atıyor! İşte Vakıfbank düşük faizli konut kredisi kampanyasına dair merak edilenler!

Kira fiyatları her geçen gün artıyor. Hem ev bulmak hem de kira ödemek gittikçe zorlaşıyor. Hal böyle olunca da en mantıklı seçenek ev almak oluyor. Yüksek kira bedelleri ödemek yerine, uygun taksit seçenekleri ile ev sahibi olmak daha cazip hale geliyor. Üstelik bir mülke sahip olmak insanların gelecekle alakalı yaşadıkları kaygıları da en aza indiriyor. 

Tabi ki ev almak için gereken nakit paranın tamamını bir araya getirmek birçok vatandaş için imkânsıza yakın. O zamanda devreye verdikleri konut kredileriyle bankalar giriyor.  Konut kredileri ile vatandaşın ev almak istediğinde duyduğu nakit destek sağlanıyor. Böylece ev almak vatandaşlar için imkânsız olmaktan çıkıyor. 

Vakıfbank, konut kredisinde müşterilerine sunduğu avantajlar ve düşük faiz oranları ile rakipleri arasından sıyrılıyor. Vakıfbank düşük faizli konut kredisi imkanı konusunda pratik bir hizmetin merkezinde yer alıyor. Üstelik Vakıfbank’a başvuruda bulunmayı istiyorsanız bunu internet üzerinden de pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz!

Vakıfbank Düşük Faizli Konut Kredisi İmkânı

Ev alma hayaliyle elinde belirli bir birikimi olan vatandaşlar konut kredisi veren bankaların kapısını çalıyor. Burada vatandaşların akıllarına takılan öncelikli soru ise geri ödemeleri gereken paranın miktarı oluyor. Konut kredisi için bankaların verdikleri paralara uyguladıkları faiz oranları değişiklik gösteriyor. 

Vakıfbank bu noktada vatandaşlardan yana bir tavır sergiliyor ve konut kredisi için faiz oranlarını düşürüyor. Böylece vatandaşların geri ödemeleri gereken meblağlardan gözü korkmuyor. Konut kredisi almak isteyen vatandaşlar için önemli olan bir diğer konusu ise taksit seçenekleri. Alınan kredinin kaç taksit olacağı ve ne zamana kadar ödeneceği de yine banka ve müşterilerin görüşmeleri neticesinde ortak bir kararla netlik kazanıyor. Çünkü her müşterinin şartları aynı olmuyor.

Vakıfbank Konut Kredisi İçin Aranan Şartlar

Öncelikle konut kredisi alabilmeniz için reşit olmanız gerekir. Daha sonra talep ettiğiniz miktar, almak istediğiniz evin en fazla %80 ’i oranında verilir. Verilecek olan kredinin hızlı bir şekilde verilebilmesi için ise kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Ayrıca banka sizin aylık gelir ve giderlerinizi göz önünde tutuyor. 

Aylık kazandığınız parayı resmi olarak gösteren bir belgenin mutlaka var olması gerekiyor. Böylece kredi taksitlerini ödemeniz noktasında fikir sahibi olmuş oluyor. Ayrıca almak istediğiniz evinde verilecek olan krediye uygun olması gerekiyor. Banka burada da belirli kriterleri göz önünde tutuyor. Bilmeniz gereken en önemli hususlardan biride, kredi borcu bitene kadar banka evinize ipotek koyuyor. 

Borcun bitmesi halinde ise ipotek anında kaldırılıyor. Banka ayrıca borcun ödeneceği süre zarfında size zorunlu hayat sigortası da yapıyor. Böylece başınıza herhangi bir olumsuz durumun gelmesi halinde, hem sizin haklarınız hem de bankanın hakları güvence altına alınmış oluyor. Bankanın talep ettiği evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız halinde en kısa süre içerisinde konut krediniz onaylanmış oluyor.

Vakıfbank Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler 

Bankanın istediği resmi belgeler, çalışma guruplarına göre farklılık gösteriyor. Ama genel olarak istenilen belgeler ise şu şekilde sıralanıyor;

  • Başvuru formu
  • Gelirinizi gösteren belge
  • Almak istediğiniz evin tapu fotokopisi
  • İkamet belgesi
  • Nüfus cüzdanı

Yorumlar (0)