Emekliler Bu Sefer Rahatlayacak! Ziraat Bankasından Emekliye Kayıtsız Şartsız 20.000 TL Kredi...

İşte emekliyle kayıtsız şartsız 20.000 TL kredi fırsatı! Emekliler bu sefer rahat edecek! Ziraat Bankası emeklilere özel kredi fırsatı sunacak!

Ekonomi 18.11.2021, 11:50 Ahmet Alkan
5
Emekliler Bu Sefer Rahatlayacak! Ziraat Bankasından Emekliye Kayıtsız Şartsız 20.000 TL Kredi...

Üstelik emekliler kredilerini kayıtsız şartsız bir şekilde alabilecek. Tam 20.000 TL kredi kısa bir süre içerisinde verilecek. İşte bu ayrıcalıklı fırsatlara dair merak edilenler!

Günlük hayat devam ederken bazı etkenler kişileri hazırlıksız yakalayabiliyor. Bu tip durumlarda ise birikimi olan kişiler şanslı olmaktadır. Fakat herhangi bir birikimi olmayan ve nakit sıkıntısı yaşayan kişilerde oldukça fazladır. Özellikle emekli olan bireyler, özel sebeplerden dolayı birikimlerini önceden bozabilir. Tam bu noktada ise bankaların kredi sistemi sayesinde ihtiyaç kredisi alabilirsiniz! Ziraat Bankası, emeklilere sunmuş olduğu özel kredi sistemi sayesinde müşterilerinin yanında olmaktadır. 

Türkiye kapsamında emeklilere sunmuş olduğu krediler ile adından söz ettiren bankalar arasında Ziraat Bankası yer almaktadır. Ziraat Bankası, kendi içinde hazırlamış olduğu dört farklı protokol ile ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Üstelik sunulan bu ihtiyaç kredilerinde ki faiz oranları da oldukça düşük olmaktadır. 

Elbette ki söz konusu ihtiyaç kredilerinin konut veya araba gibi kredileri kapsar. Peki Ziraat Bankası emekliye kredi sunarken neler ister? Ziraat Bankası emeklilere kredi imkanı sunarken, kendi bankası adı altında işlem yapılmasını ister. Emekliler, emekli maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden aldığı sürece sadece nüfus cüzdanı ile kredi imkanına sahip olur. Fakat emekli maaşı farklı bankadan alınıyorsa istenilen evraklar değişir. 

Ziraat Bankasından Emekliye Sunulan Kredi Yaş Sınırı!

Günümüzde bankalardan işlem yapılacağı zaman belli başlı maddelerin yerine getirilmesi gerekiyor. Söz konusu bu maddelerin yerine getirilmesi sonucu kredi alımı oldukça basit olmaktadır. Peki Ziraat Bankasının emekliye sunduğu yaş sınırı nedir? Ziraat Bankası adı altında kredi çekmek isteyen emeklilerde ki yaş sınırı 68 olmaktadır. 

68 yaş altında olan ve emekli maaşı Ziraat Bankası üzerinden alan her emekli kredi alma imkanına sahiptir. Yaş sınırını kapsamayan emekli bireylerin kredi notu da oldukça elzemdir. Kredi notu ve yaş sınırı tutan emekliler ise kredilerini hemen çekebilir.  

Elbette ki kredilere göre faiz oranları da değişmektedir. Bunun yanı sıra kredi alan emeklilerin, aylık ödeme planları maaşlarıyla orantılı olmalıdır. Aylık ödenen kredi taksiti maaşın %50’sini geçmemelidir. Tüm bu hususlar için ihtiyaç olan para birimi ve aylık ödeme imkanlarına göre bankalardan bilgi alabilirsiniz. 

Ziraat Bankasından Emeklilere Kredi Limitleri

Kullanılan birçok banka ve bu bankaların sunduğu birçok özellik olmaktadır. Elbette ki her bir banka tercih edilmek adı altında çeşitli kampanyalar sunmaktadır. En fazla tercih edilen kampanyalar emeklilere göre olmaktadır. Buna göre de birbirinden cazip kredi limitleri emeklilere tanımlanmaktadır. 

Peki Ziraat Bankasının emeklilere sunmuş olduğu kredi limitleri nelerdir? Öncelikli olarak Ziraat bankası kullanıcısı olan her emekli, ayrıcalıklı kredi özelliklerinden faydalanabilir. Son dönemlerde emekliler için çıkarmış olduğu şartsız 20.000 TL kredi de bunlardan biridir. Ziraat Bankasından emekli maaşı alınması ile bu krediye sahip olunur. Aylık ödeme planı maaşın yarısını geçmeden yapılarsa, 36 ay içinde biter. Faiz oranı ise 1,63 olmaktadır. 

Bunun yanı sıra emeklilerin aylık aldığı emekli maaşına göre kredisi çıkar. Zira alınan maaşlara göre bankalar standart kredi imkanı tanımlar. Örneğin; 1.000 TL alan bir emekli kişi, aylık ödeme planı 500 TL’yi geçmemesi gerekmektedir. Bu duruma göre de 36 ay içinde ödeme yapma şartı ile en fazla 13.000 TL kredi çekebilir. 

Bu en düşük kredi sistemi olurken, aylık 3.000 TL emekli maaşı alan bir kişiyi ele alalım. Burada da aylık ödeme 1.500 TL geçmemelidir. Bu duruma göre de çekilecek olan kredi en fazla 40.000 TL olmaktadır. Maaşa göre sunulan kredi imkanları değişmektedir. Genel olarak maaşın yarısını geçmeyecek şekilde ödeme imkanı sunulur. Fakat en doğru hesaplama için bankalardan danışmanlık aldığınız takdirde kesin sonuca varabilirsiniz!

Yorumlar (0)