Emekliler Biraz da Olsa Rahatlayacak! TC ile Başvuran Her Emekliye 1200-2000 TL Arası Nakit Verilecek…

Emekliler için son dakika müjdesi açıklandı. Kimlik kartlıya başvuru yapan tüm emekliler 1.200 TL ödeme alacak.

Ekonomi 09.11.2021, 18:46 09.11.2021, 18:50 Ahmet Alkan
47
Emekliler Biraz da Olsa Rahatlayacak! TC ile Başvuran Her Emekliye 1200-2000 TL Arası Nakit Verilecek…

Üstelik SGK’dan ödeme alan herkes, bu ödeme için başvuru yapabilecek. SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi ile dul ve yetim aylığı alanlar hemen başvuru yaparak, ödemelerini alma imkânı elde edecek. Merak edenler için işte detaylar…

TC ile Başvuran Tüm Emekliler Faydalanabilecek!

SGK’dan aylık alan tüm emekliler için bankaların ek ödemeleri devam ediyor. 2018 yılında başlatılan promosyon ödemeleri halen veriliyor. SGK’dan emekli maaşı alan herkes yalnızca TC ile başvuru yaparak bu ödemelerden faydalanabiliyor. SGK ile anlaşması olan bankalar SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı emeklileri ile dul ve yetim aylığı alanlara da promosyon ödemeleri veriyor. Bu ödemeler her bankaya ve alınan maaş tutarına göre değişiyor. Emekliler hangi bankadan maaş alacaklarını seçerek maaşını bu bankaya taşıyor ve hemen promosyon ödemelerini alıyor.

Geçmiş dönemlere baktığımızda bankaların bu yıl promosyon ödemlerinin baya bir arttığını görüyoruz. Çünkü bankalar için en önemli müşteriler, maaş müşterileridir. Bu müşterilerin her ay geliri olduğu için bankaya her ay para girer. Bu da maaş müşterilerini önemli konuma getirir. Bu durum bankaların arasındaki rekabeti kızıştırıyor ve bankaların verdikleri promosyonu arttırmalarını sağlıyor. Bu da bütün emeklilerin işine geliyor ve emeklilerin az da olsa rahat bir nefes almasını sağlıyor.

Emekli promosyon ödemelerinden faydalanmak isteyen kişilerin banka şubelerine giderek ya da e-devletten başvuru yaparak maaşlarını taşımaları yetiyor. Maaşını 3 yıl boyunca aynı bankadan alma sözü veren emekliler, taşıma işlemi yapıldıktan ve ilk maaş yattıktan 3 gün sonra promosyon ödemelerini hemen alabiliyor.

Her bankanın promosyon ödemesi tutarı farklılık gösteriyor. Maaş tutarına göre farklı promosyon veren bankaların bazıları, emekli yakını getirene bile promosyon ödemesi yapıyor. Bu da aslında bazı bankalardan emekli maaşı olmayanların bile promosyon almasına imkân sağlıyor. Bazı bankalar da promosyon ödemelerinin yanında otomatik ödeme, kredi kartı tanımlanma gibi ek koşullar sunuyor. İşte promosyon veren bankalar ve detayları…

Promosyon için Nasıl Başvuru Yapılacak?

Emekli maaşını bankalara taşımak isteyen kişiler öncelikle maaşını taşımak istediği bankayı seçecek. Dilerse bu bankaya başvuru yaparak maaşını taşıyabilecek. Başvurular banka şubelerinden, çağrı merkezlerinden, mobil ve internet bankacıklarından alınıyor. Emekliler SGK ya da e-devlet aracılığı ile de maaşını taşıyabilecek. Yalnızca tek bir form doldurarak internet ortamından da gerekli başvurular yapılabilecek.

Akbank

Akbank kendisinden maaş alan emeklilere oldukça güzel rakamlarda promosyon vermesinin yanında, maaş yatmadan 2 gün önce faizsiz para çekme fırsatı da sunuyor. Emekli maaşı 1.500 TL altında olan emekliler, bu bankadan 1.200 TL promosyon alıyor. Maaşı 1.500 TL ve 2.500 TL arasında olanlar 1.500 TL promosyon ödemesi alıyor. Emekli maaşı 2.500 lira ve üzerinde olanlar ise 1.750 TL promosyon ödemesi alıyor.

Denizbank

Emekli maaşını getirene 1.000 liraya kadar peşin ödeme yapan bankalardan biri de Denizbank. Bu bankadan, emekli maaşınız 1.500 liranın altındaysa 675 lira, aylık maaşınız 1.500 ve 2.500 lira arasındaysa 850 lira, aylık maaşınız 2.500 lira ve üzerindeyse de 1.000 TL peşin promosyon ödemesi alıyorsunuz.

Fibabanka

Fibabanka, maaşını kendisinden alan emekliler için 750 liraya varan nakit promosyon verirken aynı zamanda Türkiye’deki tüm İş Bankası şubelerinden ücret ya da komisyon ödemeden emekli maaşını çekme imkanı da sunuyor. Ayrıca bu bankadan maaşını alan emekliler hesap işletim ücreti ödemiyor. Bu emeklilere ihtiyaç kredisi faiz oranları da oldukça düşük sunuluyor. Yatırım yapmak isteyen emekliler için yüksek mevduat faiz oranları veriliyor.

Bütün bunlardan yararlanmak için maaşınızı Fibabanka’ya taşıdığınızda, maaşınız 1.500 liraya kadarsa 500 TL, maaşınız 1.500 ve 2.500 lira arasındaysa 625 TL ve maaşınız 2.500 lira üzerindeyse 750 lira promosyon ödemesi alıyorsunuz.

Garanti BBVA

Maaşını Garanti BBVA’ya taşıyan emekliler oldukça kazançlı çıkacak. Bu banka, maaşını kendisinden alan emeklilere 2.000 liraya kadar promosyon verecek. Aynı zamanda bu emekliler, maaş aldıkları hesaplardan yapacakları havale ve EFT’ler için ücret ödemeyecek. EFT’lerden hafta içi günlerinde saat 16.00’ya ücret alınmayacak. Ayrıca emekliler, Garanti ATM’lerinden yalnızca tek bir tuşla, maaşlarının tamamını, kuruşuna kadar çekebilecek. Emekliler için bu banka ile ayrıca ihtiyaç, otomobil ve konut için oldukça uygun faiz oranlarında kredi de veriliyor.

Eğer Garanti BBVA müşterisi iseniz ve emekli bir yakınınız varsa, yakınınızın bu bankadan maaş almasını sağlayarak 250 TL nakit ödülü de kazanabiliyorsunuz.

Emekli maaşı 1.500 liranın altında olanlar bu bankadan 1.300 TL, emekli maaşı 1.500 ve 2.500 lira arasında olanlar 1.650 TL ve emekli maaşı 2.500 lira ve üzerinde olanlar ise bu bankadan 2.000 TL nakit ödeme alabilecek.

Halkbank

Halkbank da emekli maaşını kendisinden alanlar için promosyon ödemesi yapıyor. Ancak bu banka yalnızca SGK ile anlaşma yapılan kadar ödeme veriyor. Özel bankalar gibi ek promosyon ödemesi yapmıyor. Bu durumda emekli maaşı 1.500 liraya kadar olanlar 500 TL, emekli maaşı 1.500 ve 2.500 TL arasında olanlar 625 TL ve emekli maşı 2.500 lira ve üzerinde olanlar ise 750 TL tutarında promosyon alabiliyor.

İNG Bank

Emekli maaşını ING’ye taşıyan kişiler, 1.750 liraya varan promosyon ödemelerinden faydalanabiliyor. Ayrıca aylık %1,55’ten başlayan faiz oranında ihtiyaç kredisi alabiliyor. Bunlara ek olarak banka, emekli maaşını kendisinde alanlardan hesap işletim ücreti almıyor, telefon bankacılığından emeklikler için 7/24 hizmet sunuyor, destek hesapla emekli maaşınız yatmasa bile para çekmenize imkan sağlıyor ve özel asistan hizmeti ile ücretiz ambulans ve tıbbi bilgi danışmanlık hizmeti almayı da sağlıyor.

Bütün bu ayrıcalıklardan yararlanmak isteyen ve emekli maaşını ING’ye taşıyan emekliler, maaşları 1.500 liraya kadarsa 1.200 TL, maaşları 1.500 ve 2500 lira arasındaysa 1.500 TL ve maaşları 2.500 TL ve üzerindeyse 1.750 lira nakit promosyon alıyorlar.

İş Bankası

İş Bankası da kendisinden emekli maaşı alan emeklilere 2.000 liraya varan promosyon ödemesi yapıyor. Bunların yanında bütün Maximum kartlardan ve ek kartlardan aidat almıyor. Maaş müşterisi olan emekliler ücretsiz ve sınırsız havale işlemi yapabiliyor. Ayrıca diğer banka hesaplarına yapacakları her ay ilk 3 para transferi için de ücret ödemiyor. Bu banka emekler için özel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve özel mevduat faiz oranları da belirliyor.

Emekli maaşı 1.500 liraya kadar olanlar bu bankadan 1.750 TL, emekli maaşı 1.500-2.500 lira arasında olanlar 1.875 TL ve emekli maaşı 2.500 liranın üzerinde olanlar da bu bankadan 2.000 TL promosyon alabiliyor.

Yorumlar (0)