Diğer Bankaların Yapamadığını Halkbank Yaptı: Faizsiz 225 Bin TL Veriliyor

Halkbank, kendi işini kurmak isteyen kadın girişimciler için başlatmış olduğu sıfır faizli kredi kampanyası ile “işte destek böyle olur” dedirtiyor. Bu kredi ile kadın girişimciler artık hayallerini ertelemek zorunda kalmadan, üstelik sıfır faizli olarak alacakları kredi ile kendi işlerini kurabilecek.

Ekonomi 12.10.2021, 12:03 12.10.2021, 12:03
11
Diğer Bankaların Yapamadığını Halkbank Yaptı: Faizsiz 225 Bin TL Veriliyor

Halkbank, kendi işini kurmak isteyen kadın girişimciler için başlatmış olduğu sıfır faizli kredi kampanyası ile “işte destek böyle olur” dedirtiyor. Bu kredi ile kadın girişimciler artık hayallerini ertelemek zorunda kalmadan, üstelik sıfır faizli olarak alacakları kredi ile kendi işlerini kurabilecek. Kadın istihdamını ve kadın girişimcilerin ekonomideki yerini artırmak amacıyla yapılan projelere bakıldığında, en avantalısı Halkbank tarafından sunuluyor. Üstelik Halkbank, yalnızca bu kredi ile değil pek çok avantajlı kredi seçeneği ile de esnafların finansal ihtiyacını karşılıyor. Peki kadın girişimcilere özel olarak sunulan bu kredinin faiz oranı ve özellikleri neler? Nasıl ve hangi şartlarda başvuru yapılır?


Hangi Şartları Taşıyanlar Bu krediye Sahip Olabilecek?


Halkbank kadın girişimciler için sunulan faizsiz 225 bin TL kredi desteğinin başvuru şartları, bankanın resmi internet sitesinde yayımlandı. Bu krediye başvuru yapabilmek için taşımanız gereken şartlar ise şöyle;
  • Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olan kadın girişimciler

  • Ustalık belgesiyle alakalı olan meslek dalında son bir yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu kanıtlayan girişimci esnaf ve sanatkârlar

  • KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimini bitiren kadın girişimciler

  • KOSGEB tarafından onay almış projelerini Halkbank’a sunan, krediye başvuru tarihine kadar 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimciler, bu krediye başvuru yapabileceklerdir.


Kredi Hangi Özelliklerde Sunuluyor? Avantajları Neler?


Kredinin genel özellikleri, bankanın resmi internet sitesinde belirtilmiştir. Buna göre KOSGEB uygulamalı kadın girişimcilik eğitimini tamamlayan ve 30 yaşını doldurmamış olan girişimciler için bu kredi en fazla 100 bin liraya kadar verilecektir. En az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ustalık alanında son bir yıl içinde işletmesini kuran kadın girişimciler için bu kredi faizsiz olarak ve 225 bin TL’ye kadar verilecektir.


Halkbank aracılığı ile verilen bu avantajlı kredinin geri ödemesi 36 ay olacaktır. Bu kredinin en iyi yanı ise 6 ay ödemesiz dönemli olmasıdır. Aylık eşit taksitli olarak ödenecek olan bu kredinin geri ödemeleri 3 ayda bir tahsil edilir. Kredinin geri ödemesi ve faiz oranı, banka tarafından kişiye özel olarak da belirlenebilmektedir.


Bu krediyi alan kadın girişimcilerin bir başka avantajı ise havale ve EFT işlemlerini ücretsiz şekilde yapabilecek olmalarıdır. Ticaret alanında çok fazla para giriş çıkışı olduğu ve artık tüm işlemlerin mobil ya da internet bankacılığı üzerinden yapıldığı düşünülürse, havale ve EFT’nin masrafsız olması kadın girişimciler için masrafların büyük oranda azalması anlamına gelir.


Bu krediyi kullanan kadın girişimcilerin bir başka avantajı ise 5 bin TL limitli kredi kartına ve 5 bin TL limitli kredili mevduat hesabına da sahip olacak olmalarıdır. Krediyi çeken her kadın girişimciye bu ürünler otomatik olarak, banka tarafından tanımlanmaktadır. KOBİ Paraf kartın sunduğu ayrıcalıklardan, bu sayede kadın girişimcilerimiz de hemen faydalanmaya başlayabilecektir. Belirtilen bu limitler, asgari limitlerdir. Gelir durumuna göre belirlenen limitler artacaktır.


Peki Nasıl Başvuracaksınız?


Halkbank sıfır faizli kadın girişimci destek kredisine başvuru yapmak için gerekli evraklar ile birlikte Halkbank şubelerine başvuru yapmanız yeterlidir. Bu kredi için çeşitli evrakların temin edilmesi isteneceğinden, mobil ya da internet bankacığından başvuru kabul edilmez. Kredinizin hemen onaylanması ve işlemlerin hızlanması için başvurularınızı banka şubelerinden yapmalısınız.


Halkbank Kadın Girişimciler için Başka Kredi Veriyor Mu?


Kadın girişimcileri en çok destekleyen bankalardan biri olan Halkbank, çeşitli destek kredileri de sunarak, kadın girişimcilerin pek çok finansal ihtiyacına anında çözüm sunuyor. Kadın girişimci sıfır faizli esnaf kredisi dışında bu bankadan Kadın Girişimci Kredisi ya da KOSGEB KOBİ Finansman kredisi seçeneklerinden de faydalanmanız mümkün.


Kadın Girişimci Kredisi; gerçek kişi şahıs işletmesi olan ya da hisselerin toplamının %50’si kadın girişimciye ait olan tüzel kişi işletmeler adına verilir. Bu krediyi 0-6 ay arasında faaliyeti olanlar 100.000 TL’ye kadar, 6 ay ve üzeri faaliyeti olanlar ise 50.000 liraya kadar alabilmektedir. 6 ay ödemesiz dönemli olan bu kredinin en uzun vadesi 36 aydır. Bu kredinin aylık faiz oranı güncel oranlara göre banka tarafından belirlenir.


KOSGEB KOBİ Finansman kredisi ise KOSGEB veri tabanına kayıtlı olan ve KOSGEB desteği ile kurulan işletmeler için verilir. 36 aya kadar vade sunulan bu krediyi 70.000 liraya kadar alabilirsiniz. Bu kredinin faizinin bir kısmı ya da tamamı KOSGEB tarafından karşılanır.

Yorumlar (0)