Akbank Kapıyı Açtı! Sadece Kimliğiyle Gelen Herkese 30.000 TL Kredi Veriyor…

Akbank, Merkez Bankasının faiz indirimine gitmesiyle birlikte, ihtiyaç kredisi alanında herkese destek olmaya devam ediyor.

Ekonomi 08.11.2021, 18:47 Ahmet Alkan
17
Akbank Kapıyı Açtı! Sadece Kimliğiyle Gelen Herkese 30.000 TL Kredi Veriyor…

Kredisinin faiz oranlarında güncelleme yapan Akbank, nakit sıkıntısı çeken herkese yalnızca kimlik belgesi karşılığında 30.000 TL kredi veriyor. Bu kredinin detaylarını merak edenler için araştırdık.

Akbank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Akbank aracılığı ile nakit ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayıp, ödemelerinizi rahatlıkla yapmak ister misiniz? O zaman sizleri 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi ile tanıştıralım. Akbank’tan kredinizi şimdi alarak ödemelerinize 92 gün sonra başlayabilirsiniz. Üstelik kişiye özel uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Kimliğiyle birlikte başvuru yapan herkes, anında 30.000 lira olan krediyi 36 ay vadeyle alabiliyor. Daha yüksek tutarda kredi almak isterseniz de kredi notunuza ve aylık gelirinize bakılıyor. Eğer uygunsanız, anında 100.000 liraya kadar kredi alabiliyorsunuz.

Akbank 50.000 lira ve altındaki krediler için 36 ay vade, bu tutarın üzerindeki krediler için de 24 ay vade veriyor. Ayrıca kredi faiz oranları banka şubesinden alım yapıldığında oldukça uyguna geliyor. Kredinin faiz oranları, çağrı merkezinden, mobil şubeden ya da internet şubeden yapılan başvurularda farklı olabiliyor. Ayrıca kredi notunuza, kredi vadesi ve tutarına göre de faiz oranları değişebiliyor.

Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Nasıl?

Akbank’tan alacağınız ihtiyaç kredisinin faiz oranları aynı zamanda hayat sigortası yaptırıp yaptırmamanıza göre de değişebiliyor. Çünkü normal şartlarda kredi hayat sigortası yaptırmak zorunda değilsiniz. Eğer yaptırırsanız, daha uygun faiz oranlarından kredinizi alabiliyorsunuz. Buna göre 30.000 lira için farklı vadelerde ve sigortalı ya da sigortasız olarak faiz oranları şu şekilde uygulanıyor;

  • 30.000 lira için sigortalı olarak 12 ay vade %1,96, 24 ay vadede sigortalı olarak %1,80, 36 ay vadede ise sigortalı olarak %1,67 faiz uygulanıyor.
  • 30.000 lira için 12 ay vadede sigortasız olarak %2,08, 24 ay vadede sigortasız olarak %1,92, 36 ay vadede ise sigortasız olarak %1,79 faiz oranı uygulanıyor.

Akbank Nasıl Başvuru Alıyor?

Yalnızca kimlik belgenizle kredinizi hemen alabilmek için size en yakın Akbank şubelerinden başvuru yapabiliyorsunuz. Akbank müşterisi olanlar başvuru için Akbank Mobil ya da Akbank İnternet Şubeyi kullanabiliyorlar. Eğer Akbank müşterisiyseniz bu kanallardan başvuru yaptığınızda, onaylı olan kredinizi de hemen hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Üstelik hafta içini ya da mesai saatlerini beklemek zorunda kalmıyorsunuz. 7/24 paranızı hesabınıza aktararak kullanabiliyorsunuz.

Akbank kredilerine banka müşterisi olun ya da olmayın ATM’lerden veya çağrı merkezlerinden de başvuru yapabiliyorsunuz. Almak istediğiniz kredi tutarını öğrenerek hemen başvuru yapıyorsunuz. Banka müşterisi olanların paraları hemen hesaplarına aktarılırken banka müşterisi olmayanlar, onaylı kredilerini en yakın Akbank şubesinden temin edebiliyor.

Akbank’tan Ne Kadar Kredi Kullanabilirim?

Akbank, bankacılıkta bir devrim yaparak ne kadar kredi alabileceğinizi önceden öğrenebilmenize imkan sağlıyor. Bu sayede kredi notunuza göre onaylanacak olan kredi tutarını öğrenebiliyorsunuz ve hemen başvuru yapabiliyorsunuz.

Banka müşterisiyseniz ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenmek için Akbank Mobil’i cep telefonunuza indirip giriş yapıyorsunuz ve hemen ne kadar tutarda kadar kredi alabileceğinizi öğreniyorsunuz. Müşteri değilseniz de Akbank web sitesinde bulunan başvuru formunu saniyeler içinde dolduruyorsunuz. Banka yetkilileri sizi arıyor ve ne kadar kredi alabileceğinizi önceden söylüyor. Hatta başvuru yapmak isterseniz de başvurunuzu alıyor.

Akbank’tan 30.000 Lira Kredi İçin Ne Kadar Ödeyeceğim?

Akbank avantajlı ihtiyaç kredisine 30.000 lira için başvuru yaptığınızda ödemenizin ne kadar olacağını merak ediyorsanız, bankanın web sitesine girerek hesaplamanızı yapabilirsiniz. Bu hesaplamayı yalnızca 30.000 lira için değil 100.000 liraya kadar tüm tutarlar için gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank’tan 30.000 lira krediyi 36 ay vadede ve sigortalı olarak alacaksanız, kredi faiz oranınız %1,67 olacak. Bu durumda aylık eşit olarak 1.177,74 lira ödeyeceksiniz. Bu krediye toplamda 42.556,20 lira ödeyeceksiniz. Bu kredinin yıllık toplam faiz oranı da %27,37 olacak.

Akbank’tan 30.000 lira olan krediyi 36 ay vadede sigortasız olarak almak isterseniz de kredi faiz oranınız %1,79 olacak. Bu durumda ayık eşit olarak 1.205,14 lira ödeyeceksiniz. Bu krediye toplamda 43.542,60 lira ödeyeceksiniz. Bu kredinin yıllık toplam faiz oranı da %29,55 lira olacak.

Akbank Herkese Kredi Veriyor Mu?

Akbank’tan ihtiyaç kredisi alabilmek için aylık gelirinizin olması ve kredi notunuzun en az 1100 olması gerekiyor. Hatta 1500 kredi notuna kadar banka tarafından kefil ya da ipotek gibi teminatlar da istenebiliyor. Eğer banka tarafından yapılan incelemede gerekli koşulları taşıdığınız anlaşılırsa, aylık gelirinize göre kullanabileceğiniz en üst limitli kredi tutarı, tarafınıza bildiriliyor.

Siz de hemen en yakın Akbank şubesine giderek ya da Akbank web sitesi üzerinden başvurunuzu yaparak ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilir, nakit ihtiyacınızı uygun kredi faiz oranlarında karşılayabilir ve 3 ay erteleme fırsatında yararlanabilirsiniz.

Yorumlar (0)