Duphalac Şurup Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı 2023

Duphalac Şurup Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı 2023
0

Duphalac Şurup Ne İşe Yarar? Fiyatı 2023 

Duphalac şurup ne işe yarar sorusu sıklıkla araştırılıyor. Duphalac şurup ağız yolundan alınan, şeffaf görünümlü bir ilaçtır.

Ölçek kabın ile sunulan Duphalac şurup laktüloz içeriyor. İçerdiği laktüloz bağırsağın içerisine su çekilmesini saplıyor. Böylece dışkının bağırsaktan geçişini kolaylaştırarak yumuşatıyor. Genel olarak kabızlığın giderilmesi için reçete edilir.

Duphalac Şurup Fiyatı 2023 

Duphalac şurup fiyatı 2023 yılında ilaçlara yapılan zamlarla beraber güncellenmiştir. Kabızlık sorununun giderilmesi için kullanılan Duphalac şurup bağırsaktaki dışkının su alarak yumuşamasını destekliyor.

Reçeteli ya da reçetesiz olarak alınabilir. Reçetesiz alacak vatandaşlar fiyatını merak ediyor. 2023 güncel fiyatı kısaca şu şekildedir;

  • Duphalac şurup fiyatı 2023 75,5 TL olarak yansır.

Güncel eczane satış fiyatı yukarıda yer verdiğimiz şekildedir. Nitekim bu fiyat yapılan ilaç zamlarıyla birlikte revize edilerek sabit kalmayabilir.

Duphalac Şurup Nasıl Kullanılır?

Duphalac şurup nasıl kullanılır, kullanım talimatı nedir gibi sorular sıklıkla merak ediliyor. Duphalac şurup seyreltilerek ya da hiç seyreltmeden kullanılabilir. Ağız yoluyla alınır. Ağza aldığınız anda yutmanız gerekir. 

Doktor tarafından reçete edildiyse doktorunuzun önerdiği günlük dozu aşmamanız gerekiyor.

Bu noktada tedavi sürecinizde Duphalac şurup kullanırken eş zamanlı günde 2 litre kadar su veya sıvı tüketmeniz tavsiye ediliyor.

Duphalac Şurup Ne Zaman Etki Eder?

Duphalac şurup ne zaman etki eder sorusunun en doğru yanıtını alanında uzman doktorunuzdan alabilirsiniz. Ancak şurubun prospektüsünde yer alan etki süresi bilgisine göre ortala 2-3 gün içeresinde etki göstermeye başlar. Şurup dışkının ince bağırsakta yumuşamasını sıvı ile sağlar. 

Bu nedenle hızlı etki göstermesini istiyorsanız şurubu kullanırken günlük en az 2 litre kadar sıvı tüketimi yapmaya özen göstermeniz gerekiyor. Aksi halde etki süresi uzayacaktır.

Duphalac Şurup Kaç Ölçek İçilmeli? 

Duphalac şurup kaç ölçek içilmeli sorusunun yanıtı ilacı reçete eden doktorunuz tarafından verilir. 

Ağız yoluyla kullanılan Duphalac şurubu reçetesiz aldıysanız kullanım dozu hakkında mutlaka eczacıya ya da uzman bir doktora danışmanız gerektiğini unutmamanız gerekiyor.

Duphalac Şurup Yan Etkileri

Duphalac şurup yan etkileri olabilir. Eğer içeriğindeki herhangi bir etken maddeye alerjiniz varsa ya da kullanıl dozunu yanlış ayarladıysanız bu yan etkiler ortaya çıkabilir. Gereğinden fazla yüksek dozda kullanmanız halinde direk ishal ya da şiddetli karın ağrısı yapabilir. Yine yanlış doz ve alerjik reaksiyon kapsamında diğer yan etkilerini sıralamak gerekirse de;

  • Karında gaz oluşumu 
  • Mide bulantısı
  • Kusma 
  • Şiddetli karın ağrısı

Bu yan etkilerden en az birini görmeniz halinde hemen doktorunuza başvurmayı ihmal etmemeniz gerekir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir