Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Fiyatları 2023

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Fiyatları 2023
0

Birçok kişi özel hastanelerin pahalılığı sebebi ile tercihini devlet hastanelerinden yana yapıyor. Devlet hastaneleri çok daha cüzi bir miktarla burun estetiği ameliyatlarını yapıyor.

Estetik yaptırmak isteyen insanlar da fiyatları öğrenmek istiyor. Peki devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları 2023 yılı için ne kadar belirlendi?

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar 2023? 

Devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları 2023 yılında da diğer yıllara oranla az da olsa artış gösterdi. Devlet hastanesinde burun estetiği yapılacak operasyona, doktora ve hastaneye göre farklı olabilir.

 • Devlet hastanesinde Burun Estetiği Fiyatları 8.000 TL ile 20.000 TL arasındadır. Bu fiyat aralığı operasyonun büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre artıp azalabilir.

Bunun yanı sıra sağlık sorunları dolayısıyla olan ameliyatlarda ücret talep edilmemektedir.

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Çeşitleri ve Fiyatları Nelerdir? 

 • Tamponsuz burun estetiği ücreti: 5.000 TL – 15.000 TL
 • Rinoplasti burun estetiği ücreti: 5.000 TL – 10.000 TL
 • Piezo burun estetik ücreti: 9.000 TL – 13.000 TL
 • Kapalı izsiz burun estetiği fiyatları: 7.000 TL – 14.000 TL
 • Mikromotor burun estetiği ücreti: 7.000 TL-15.000 TL‘dir.
 • Rinoplasti burun estetiği ücreti: 8.000 TL-12.000 TL
 • Lazer burun estetik ücreti: 7.000 TL-12.000 TL
 • Endoskopik burun estetik ücreti: 6.000 TL-10.000 TL
 • Kapalı burun estetik ücreti: 4.500 TL-8.000 TL

SGK Burun Estetiğini Karşılar Mı?  

Sosyal güvenlik kurumu belirli kriterlere göre burun estetiği ücretini karşılayabilir. SGK yaşadığınız sağlık sorunlarından dolayı olacağınız ameliyatların ücretini karşılar.

Yani eğer geçireceğiniz operasyon sağlığınızı ilgilendiren bir durumsa devlet hastanelerinde ücret talep edilmez. Burun tıkanıklığı, nefes alıp verme sorunu, burun eti iltihabı, kırılma gibi sağlık sorunlarında SGK tarafından ücret karşılanır.

Ancak sağlık ile ilgili bir sıkıntı değil de dış görünüş amaçlı bir ameliyat istiyorsanız, bu durum değişir. Görselliği ilgilendiren durumlar için yapılan operasyonları SGK karşılamaz. Bu durumda başvurduğunuz devlet hastanesinde yapılan fiyatlandırma üzerinden estetik operasyon olabilirsiniz.

Devlet hastanesinde burun ameliyatı ücretinin tamamının karşılanması için de gereklilikler vardır. Hastane ücret talep etmemek adına estetik amaçlı değil sağlık ile alakalı bir sorundan kaynaklı operasyon geçirileceğinden emin olmak ister.

Bundan dolayı da resmi sağlık kurulu tarafından zorunlu sağlık sebebi ile operasyon geçireceğine dair resmi olarak onaylanmış belge ister.

Bu belge sonucu operasyon gerçekleştirilir ve yatıştan taburcu olmaya kadar tüm süreci SGK karşılar.

 

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Türleri ve Fiyatları

Devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları 2023 yılında özel hastanelere göre daha ucuz geçen senelere göre ise daha pahalıdır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sağlık sorunu dışındaki tüm burun ameliyatlarında ücrete tabii tutulursunuz. Sizlerle burun estetik operasyon türlerini ve güncel fiyatlarını paylaşacağız. Devlet hastanelerinde olunacak operasyona göre burun estetiği fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • Eğer devlet hastanelerinde burun kemerinizi ortadan kaldırmak için operasyon geçireceksiniz 4.750 TL ile 7.500 TL aralığında bir ücret ödemeniz gerekir.
 • Tamponsuz burun estetiği olacaksanız 8.000 TL ile 10.000 TL arasında değişen bir ücret ödersiniz.
 • Burun küçültme ameliyatını 7.500 TL ile 10.000 TL arasında bir maliyetle geçirebilirsiniz.
 • Horlama sorununuz için geçireceğiniz operasyonlarda 6.000 TL ile 9.000 TL arasında ücret ödersiniz.
 • Küçük değişiklikler için 5.000 TL ile 9.000 TL’lik bir ödemeye tabi tutulursunuz.
 • Devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları 2023 yılı için bu şekilde olup yukarıda da belirttiğimiz gibi hastaneye, doktora hatta şehre göre bile değişebilmektedir.

Özel Hastane Burun Estetiği Fiyatları 2023

Devlet hastanelerine göre çok daha maliyetli olan özel hastanelerde yapılan burun estetiğinin ortalama ne kadar fiyata mal olduğunu sizlere aktaracağız. Burada da özel hastanenin büyüklüğü, konumu önemlidir.

 • Özel hastanelerde en düşük 15.000 TL’den başlar ve yapılan ek işlemler için de ekstra ücret ödemeniz gerekir. Bazı özel hastanelerde 100.000 TL’lik fiyatlar da görülmektedir.

Burun Estetiği İçin Hangi Bölüme Başvurmalıyım?

 • Burun estetiği için ilgili hastanenin KKB uzmanına başvurmanız gerekmektedir. 

Burun Estetiği Ameliyat Teknikleri

Devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları 2023 başlığı ile sizleri fiyatlar konusunda bilgilendirdik. Şimdi de kısaca burun estetiğinden ve ameliyat tekniklerinden bahsedeceğiz.

Rinoplasti olaraktan bilinen burun estetiği, kişilerin doğuştan ya da sonradan olan şekilsel bozukluklarının düzeltilmesi için yapılır. Kemerli burunlar, burun ucu sorunları, burun deliklerindeki görünüşsel sorunlar gibi birçok durumda burun estetiği yapılabilir. Bunu, kulak burun boğaz uzman doktorları ve plastik cerrahlar gerçekleştirirler.

Burun estetiği operasyonları genel olarak iki teknik ile yapılır. Birincisi, açık burun ameliyatı olup adından da anlaşılacağı gibi burun açılarak yapılan operasyondur. Burnun alt kısmından bir kesik açılması ile yapılır.

Ciddi fiziksel bozukluklarda açık ameliyat yapılır. Şişlik ve morluk oluşur, iyileşme süreci de buna bağlı olarak uzun sürer. İkincisi, izsiz burun estetiği de denen kapalı burun ameliyatıdır. Burnun küçültülmesi gibi operasyonlar bu şekilde yapılabilir. Kapalı ameliyatta kesik atılmaz, belli olacak herhangi bir iz kalmaz. İyileşme süreci daha hızlı ilerler.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 53 Ortalama: 3.4]
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir